Problem z 1080p

lord1972

New member
Witam szanowne grono.Mój problem polega na odtwarzaniu plików mkv w 1080p.Pliki jak u większości się zacinają.Procesor AMD Atlhlon64 procesor 3200+,karta nvidia geforce 7300gt(256MB) pamięć fizyczna 1023MB sterowniki do niej nv4 displ(6.14.11.6375)-nvidiaforce ware63.75.I pytanie czy to juz koniec mojego kompa:( czy tu jeszcze można coś podciągnąć(mam na myśli sterowniki ,kodeki itp)Czy czeka mnie wymiana 3/4 kompa( bo klawiatura i obudowa zostanie :))Pozdrawiam
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
tak! da sie zrobic!!!- trzeba kupic odtwarzacz BD i wypozyczyc film na plycie BD - gwarantuje nic sie nie zacina.....:D!!
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
ffdshow...co za bzdura, przecież on zżera najwiecej proca a na dodatek obsługuje tylko jedno jajko. Polecam kupić kartę 8400gs za grosze a wtedy mpc hc+mpc decoder i 99% filmów x264 będzie latać z dxva czyli w tym przypadku góra 25% utylizacji proca. Przy ffdshow to nawet u mnie niektóre 1080p (np 18mbit) tną a mam jedynie e7200@3,6ghz.
 

Maxavelli

New member
Z DXVA nadal sa miejscami problemi, poza tym to umierajaca technologia zmieciona przez CUDA. Moja rada? Dokuic najprotszego GeForce'a 9300-9400 (byle z obsluga CUDA) i postawic CoreAVC 1.9.5. I nigdy juz nie zobaczysz klatkujacego filmu ;-)...
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jak do tej pory to ja miałem problemy właśnie z cuda (zmiana sterów pomogła) a z dxva żadnych. O co chodzi z tym "zmiecie"? Cuda jak do tej pory zużywa więcej % proca dając trochę gorszą jakość obrazu...fakt faktem, do filmów to w tej chwili ja bym celował bardziej w kartę wspierającą akcelerację niż ładował kasę w proca.
 

Maxavelli

New member
Nie miales sterownikow serii 182 i zwalasz to na CUDA jako technologie?

Co do DXVA - nie brakuje na tym forum postow informujacych o problemach z jego wlaczeniem w zaleznosci od uzytego programu odtwarzajacego, jak i o plikach ktore DXVA obslugiwac za cholere nie chca...
 
Do góry