Problem TX-NR414 Pomoc

witek666

Member
Witam od 3 dni jestem posiadaczem ONKYO TX-NR414 do tego sprzętu podłączył po kablach HDMI 1.4 Dreambox 7020 HD oraz Popcorn Hour A-400 no i to wszystko na TV Panasaonić G30 jest wyświetlane. Na Dreamboxe oki wszystko ładnie ,ale na A-400 jest problem ,gdy wyświetla film 16:9 i czarne paski są na górze i na dole ,to po chwili cały obraz się powiększa nawet napisy filmu i OSD A-400 obcina. W A-400 przestawiałem różne opcje wyświetlania bawiłem się 6 godzin i nic ,ale najlepsze jest to że gdy podłącze A-400 po hdmi od razu do TV nie ma żadnego problemu. Szukałem w TX-NR414 ,żeby nie skalował obrazu lub overscan ,ale nie mogę nic należność szukałem w instrukcji nic nie widzę takiego. Może ktoś coś poradzi .
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
W 616 są takie opcje:
- w menu głównym ustawiasz jaki ma być docelowy obraz np. 1080p, 1080i, 1080p 24f, 720p, itd,
- a w menu podręcznym (przycisk Q na pilocie) masz tryby dla video. Tam masz format obrazu (ja mam na "auto") i opcje dotyczące obróbki. Najlepiej ustaw direct (nic nie jest obrabiane) lub through (jedyna obróbka to upscale).
 

witek666

Member
OKi ,ale jeden jest problem nie mam takich funkcji w swoim ONKYO ,gdyż nie posiada on skalowania. Pisałem do supportu pisali ,że nie ma skalowania i ,ze przepuszcza obraz taki jak zapoda dane źródło. Pożyczyłem od kolegi Himedia 900B i na nim wszystko oki. Wygląda ,że to jakiś konflikt między A-400 a TX-NR414. Czekam na dalsze wskazówki.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Na konflikt raczej nic nie poradzisz.
Podłącz obraz z playera bezposrednio do TV albo go sprzedaj i kup inny który działa.
 

witek666

Member
Przetestowałem już wszystko , kable tv , inne TX-NR414 , inne playery. Nie kupie innego sprzętu bo na ten wydałem ponad 4 tys zł ,będę dalej pisał do Support ONKYO i SYBASA. Zobaczymy co wyjdzie ,albo może ktoś na forum coś poradzi.
 
Do góry