Problem samsung 40 786

dandii

New member
Witam kupiłem sobie tv samsunga 40 calowy 786 i uzywam go jako monitor do kompa.Teraz mam pytanie jak zaleca instrukcja nalezy podłaczyc kompa przewodem dvi-hdmi wejsciem hdmi 2 i musimy miec obraz jak igła a tu nic z tego.
Rozdzielczosc obrazu mam 1920@1080 a obraz powinien byc bardzo ładny.
Obraz mam rozmazany na wszystkich wejsciach do tego jak mam ustawiona rozdzielczosc 1920@1080 i w trybie 16:9 obraz wychodzi poza tv ale jak zmienie na tryb rozmiar bez overscanu wszystko ładnie sie miesci na tv tylko ze literki sa rozmazane.

Mam jeszcze samsunga 32 calowego hd ktorego uzywałem jako monitora do kompa i kiedy podłaczyłem pod hdmi 1 obraz miałem rozmazany ale kiedy podłaczyłem pod hdmi2 obraz miałem jak kryształ.

Robiłem formata i nie nie pomogło, co moze go bolec, karte mam 8800 gts 512 2X w sli
 

abezusss

New member
Czesc... Nie wiem czy ci duzo pomoge ale mialem podobnie i powiem ci czego sie dowiedzialem. Mam Samsunga 37a656. Problem dokladnie ten sam... obraz rozmazany. I dowiedzialem sie 2 rzeczy... Albo to wina softu i nalezy wgrac najnowszy i powinno sie poprawic... albo po prostu duzej przekatnej. Im wieksza przekatne tym obraz sie pogarsza patrzac z malych odleglosci(podobno). Jednemu uzytkownikowi po wgraniu nowego softu obraz sie poprawil... ja mialem niewielki problem podczas wgrywania i teraz telewizor mi sie nie uruchamia :D :D Czekam na serwis :D Aha jeszcze jedna podstawowa sprawa... Sprobuj po podpieciu pod HDMI2 zmienic nazwe hdmi2 na PC. Podobno u niekotrych wtedy obraz znika na 3 sekundy i pojawia sie poprawny, nie rozmazany. U mnie to nie dzialalo wiec probowalem wgrac soft :D Prawdopodobnie mialem uszkodzony pendrive i sie namieszalo. Tak ze:
1) Zmiana nazwy HDMI2
2) Nowy soft
3) Nic sie nie da z tym zrobic... :/
Mam nadzieje ze choc troche Ci pomoglem...
 

dandii

New member
witam zrobiłem tak jak napisałes ,zmieniłem nazwe na hdmi na pc i wszystko lata idealnie obraz bajka tylko szkoda ze sa wyłaczone funkcje jak dioda, 100 hz i dine
 

abezusss

New member
Fajnie ze dziala tak jak powienno i moglem pomoc. Niestety wiekszosc opcji ulepszania obrazu jest wlasnie wtedy wylaczonych... Ale z tym juz nic nie zrobisz... Szkoda ze umnie to nie dziala opcja zmiana nazwy HDMI2 na PC... :/ Ciekawe od czego to zalezne.
Temat do zamkniecia.
 
Do góry