Problem! Pomocy! Samsung B550

dimesss

New member
Zauważyłem ostatnimi czasy najczęściej na ciemnych tłach, że przy zmianie ujęcia np. w filmie obraz jaśnieje a jak wraca do poprzedniego ujęcia to znów ciemnieje tyle, że to nie dzieje się od razu tylko zmienia się ujęcie i ułamek sekundy później czerń w tle jaśnieje tak, że widać tą zmianę w czasie gołym okiem. To tak jakby przy zmianie ujęcia ułamek sekundy później ktoś zmienił jasność na wyższą i obraz jest za jasny a czerń nie jest juz idealnie czarna; po chili w filmie wracają na poprzednie ujęcie i przez chwilę dalej obraz jest rozjaśniony ale zaraz wraca do normy i znów jest dobrze a czerń jest "czarna" Nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłem ale może ktoś zrozumie tok mojego rozumowania i pomoże mi w tej irytującej przypadłości mojej plazmy Może chodzi o ustawienia albo coś Pomocy!!!
 

gregx

New member
Witam.
Raczej nie pomogę, co najwyżej potwierdzę Twoje spostrzeżenia. Mam Samsunga 50B530 i zauważyłem te same zdarzenia. Przy ciemnych scenach, przy zmianie ujęcia, gdy kamera filmuje tę samą scene z innego kąta następuje rozjaśnienie obrazu, a po chwili jego ściemnienie. Potwierdzam, że jest to zauważalne gołym okiem i jest denerwujące. przy niektórych scenach powtarza się nawet kilka razy. Zauwazyłem taką prawidłowość, że im gorsza jakość filmu tym częściej występuje ten problem. Najbardziej przy divxach, czasem przy dvd, przy blue rayu jeszcze nie zauważyłem. Dołączam się do pytania. czy da się ten problem rozwiązać zmianą ustawień?
Obawiam się niestety, że to jest wada tych plazm.

pozdrawiam
Grzegorz
 

spanker

New member
u mnie to samo na b550 tez rozjaśnia sie, do tego mam jasniejszy minimalnie poziomy pas od gory na ok 25% szerokossci ekranu, widoczne tylko na sdzarym tle, zasdtanawiam sie czy wymienic tv, bo mam jeszcze tydzien na to, ale po moich doswiadczeniach z lcd, boje sie ze moge trafic na gorszy
 

gregx

New member
Wyłączcie kontrast dynamiczny.
Przeczytałem w temacie o 50B530, że właśnie to jest powodem tego efektu i podobno działa.

pozdrawiam
 

rafal01

New member
ja mam nowego samsunga 550, bede wdzięczny jak podacie mi swoje ustawienia obrazu, bo kompletnie nie wiem jak jest dobrze, sygnał mam z polsatu cyfrowego, pomóżcie...
 
Do góry