problem: lcd pc i ps3 - prosze pomozcie

stasiekl

New member
witam. z racji tego ze jestem tu nowy i cholernie zielony moze od razu napisze co mnie strasznie boli a na tym sie nie znam,a ze kiedys przez google tu trafilem wiec zapisalem sie z nadzieja na pomoc. wiec:

mam pc w ktorym siedzi gf6600gt na agp i ma wyjscie dvi
mam tv 32'' philipsa ale model to nie wiem jaki bo jest noc a nie mam pod reka papierkow ale jest czarny i ma 2pixel costam. (jestem nowy z tv wiec wybaczcie) ma on 2 wyjsca hdmi z tylu.
no i mam ps3 z 40gb dyskiem.

chodzi o podlaczenie. podlaczylem ps3 z tv kablem hdmi>hdmi port 1 a pozniej kupilem kabel dvi>hdmi do pc i podpialem go pod hdmi port 2.
zainstalowalem drivery - 163.75.

no i zaczely sie schody ale wydaje mi sie ze jak czytam Wasze informacje tutaj to wiem ze dla Was bedzie to nie takie moze trudne jak dla mnie z racji ze dopiero wchodze w swiat tv i hd. wiec skoro juz napisalem co i jak to napisze co sie dzieje.
ps i tv smiga pieknie. gram i jest super ale kiedy chcialem podlaczyc pc to nie wiem jak ustawic rozdzialke by to cos mialo sens. widze ze ktos wspomina o 13XXxXXX (sproboje moze jutro po pracy - choc juz i to sprawdzalem) ale tu nie chodzi mi o rozdzielczosc. tylko chodzi mi o palete barw. to jest moj problem :( wszystko niby jest ok. ale paleta barw nie jest taka jak byc powinna. raz jak klikalem na pilocie zrodlo sygnalu i podczas przelaczenia sie zalapalo kolorki i wygladalo slicznie ale niestety nie na dlugo , przy ponownym wlaczeniu (chyba) wszystko wraca do normy. blagam kogokolwiek o pomoc. wladowalem kase w sprzet i chcialbym sobie obejrzec cos z pc na tv. jesli bedzie trzeba jakichs info dodatkowych to je udostepnie. model tv podam jutro bo teraz jest noc i nie chce sie tluc po domu. mysle ze nie jestem pierwszy z takim problemem. z gory strasznie dziekuje.
 

treumatic

New member
ustaw w sterownikach na wyjsciu z karty graficznej system PAL B/G. (chyba tak nie pamietam)

a Kabel napewno jest dobry? sprawdzales u kogos innego ?
 

stasiekl

New member
kabel jest nowiutki, narazie nie sprawdzalem u nikogo bo nie za bardzo mam gdzie. w ktorym miejscu sa te opcje o ktorych piszesz ?

edit:

jak pisalem wczesniej kolory jeden jedyny raz byly wyswietlane dobrze. moze to kwestia jakiegos cholernego ustawienia. jutro zamienie porty hdmi, moze to cos da ? :(
 
Ostatnia edycja:

stasiekl

New member
witam. wrocilem z pracy i zaczalem dzialac. wiec tv jaki posiadam to philips model : 32PFL7762D / 12. -- co ciekawe jak teraz tak siedze i szukam to zanlazlem to (http://www.abckomputery.pl/sklep/product_info.php?products_id=6293) i w opisie jest wzmianka - podlaczenie pc > NIE. ??? nie rozumiem ? jak to nie ? o co chodzi ? pisza ze wejsc hdmi jest 2 a jest 3. cos mi sie wydaje ze to skopiowany opis jest bez sprawdzenia stanu rzeczywistego. nie wazne w sumie bo to nie dotyczy mojego problemu :( ...ale... :)

no wiec chyba sie udalo :)

wychodzi na to ze potrzebna jest ustawiona rozdzielczosc na monitorze taka jak podali w ksiazce od tv. moze na kompie to nie jest to super bo o 1024x768 na 75hz ale na tv trailer wiedzmina w 720p wyglada niesamowicie :)

w sumie to chyba zakoncze juz smuty i z gory dziekuje tym ktorzy poswiecili chwilke by zlukac o co chodzilo. a okazalo sie ze potrzebowalem chwili wolnego czasu po pracy i poczytac :) jeszcze raz dzieki !
 
Do góry