Problem - Klipsch + Denon Avr x-4000

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
"Ambicja" zmusila cie do wypowiedzi? Niezmienia to faktu ze Denon byl tutaj slabym ogniwem. Słuchacz chcial najzwyczajniej sie delektowac dzwiekiem i moze znieksztalcenia niebyly na tyle słyszalne a przez co niestety pare zlotowek poplynie. Denon dla mnie to porazka..

Ampli za 4-5 k powinien wiecej pokazac tymbardziej z wysokoefektywnymi glosnikami gdzie skuteczność jest tak duza ze powinno sie je napedzic stara diora ws502...
Źle mnie zrozumiałeś, to nie odpowiedź dla Ciebie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Moze blad nie tylko dla mnie, bo będąc na odsluchach Denon prawie ten sam bo x4100 byl słaby niz wsppmniane onkyo ale widze ze na tym forum to grzech glosnic takie "herezje" ;)
Dlaczego grzech?, masz do tego prawo, wybierasz to, co ci pasuje.
Ja osobiście nigdy nie kupiłbym Onkyo czy RFów i nie dlatego, że są kiepskie, a po prostu mi nie leżą i wizualnie i brzmieniowo, ale nie piszę, że są kiepskie ;)
A Denony wcale nie przysparzają wielu problemów, to solidne amplitunery, jak napisałem, być może zawinił ten konkretny egz. a nie model czy marka...a być może kolumny się posypały...
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Ja osobiscie ich niekalibrowalem ale pure direct odcina elektronike tak? Dlatego jak juz mowilem cos mi tu niegra albo ampli.cos nie zbyt koncowki ma albo.zasilacz. Przykladowo zasilacz komputerowy jak porownamy dwa to maja po 500 w jednak.efektywnosc rozna i jeden bedzie mial.taka wartość przy 85 % obciazeniu i nic sie nie stanie a drugi spali wszystkie komponenty ktore sa do niego podlaczone bo.60% i wysiadzie a niby moc taka.sama. Generalnie nie twierdze ze jestem znawca i fakt duzo ludzi poleca Denony czy Marantza ale pytanie brzmi czy zasilacz jest dobrej jakosci i dwa czy kalibracja wpłynie na odsluch pure direct?? Z.gory dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz bo powiem szczerze sam sie borykam od lutego co.chodzi o.sprzet. I nadal niekupilem ehh...
 

woytaski

New member
Bez reklam
Obecnie mam spięte. Ale wcześniej AVR napędzał samodzielnie zestaw 5.1. Grał nie raz głośno i nigdy nic się złego nie stało.
 

Sprinter30

New member
lpawel napisz jak się zakończy sprawa z tymi głośnikami... jeszcze nie słyszałem żeby Klipsch'e wyzionęły ducha, dlatego tym bardziej jestem ciekawy finału . Swoją drogą , swój zestaw podczas oglądania filmów poganiam średnio 75 - 80 volume i odpukać na razie nic złego się nie stało... o zniekształceniach nie ma mowy, nawet grubo powyżej 80 vol.
 

lobos

New member
Bez reklam
Dla mnie vol. na 70 to jest taki normalny odsłuch.
Na 80 było głośno, ale nie aż tak, żebym powiedział dość.
Co do tego użytkowania to wg. mnie jeśli gałka jest do 98 to taka głośność powinna być bezpieczna dla urządzenia i głośników, które na papierze mają podobną moc.
Pomijam fakt zniekształceń dźwięku przy takiej głośności itd, ale chodzi mi o wydolność sprzętów.
Max daje firma tyle i na tyle da się słuchać bez obawy, że szlag coś trafi.

Kolego lpawel daj faktycznie znać jaki rozwój wydarzeń?
 
Do góry