problem dvi-hdmi

BlackC

New member
1) Pobierz najnowsze sterowniki nvidia . Rozpocznij instalacje . Po wypakowaniu plików pojawi się okno i wtedy przerwij instalacje .
2) Przejdź do folderu z wypakowanymi plikami ( najczęściej C:\NVIDIA\ ) .
3) Znajdź plik o nazwie nv_disp.inf i otwórz go przy pomocy notatnika .
4) Musisz dodać nową linie w sekcji nazwanej nv_SoftwareDeviceSettings_xxxx ( zamiast xxxx powinna być seria Twojej karty , czyli chyba 9600 ) :
HKR,, OverrideEdidFlags0, %REG_BINARY%, xx,xx,xx,xx,00,00,FF,FF,04,00,00,00,7E,01,00
5) Zamiast xx musisz wstawić EDID Twojego telewizora .
6) EDID można odczytać za pomocą programu z tej strony : http://www.entechtaiwan.com/files/moninfo.exe
7) Po uruchomieniu programu moninfo w okienku Display IDs klikasz na nazwe Twojego telewizora .
Poniżej w oknie Raw Data w drugim wierszu pierwsze 4 liczby to potrzebny nam EDID .
Wpisz je zamiast xx w punkcie 4 .
9) Zapisz zmieniony plik inf oraz zacznij instalacje sterowników . Pojawi się monit o niepodpisanych cyfrowo sterownikach co należy zignorować .
10) Restart komputera i tv powinien już poprawnie wyświetlać obraz .

Odpowiedzialności za to moje tłumaczenie nie biorę :D
Osobiście zacząłbym od ściągnięcia moninfo i spisania EDID .
Mam nadzieje że pomogę .
 

dimitr87

New member
pomogłes i to bardzo lecz i tak to nie działa... wiec jedynym rozwiazaniem bedzie wymiana karty graficznej... Dziekuje bardzo
 

BlackC

New member
No to niedobrze :(
Zapomniałem wcześniej napisać że EDID To 4 kolejne bajty od 8 do 11 .
Autor chyba sugerował że moninfo może różnie wyświetlać okno Raw Data , więc mogą to nie być 4 kolejne liczby z drugiego wiersza .
 

dimitr87

New member
a jednak byly te same cyfry. Pisalem o tym problemie na innym forum i tam gosc kazal mi napisac te cyfry, wersje sterwonika i stworzyl mi plik inf ktory zamienilem i zainstalowalem go. Wszystko dziala jak dziaalc powinno. Wiec dziekuje za pomoc w rozwiazaniu rpblemu bo w koncu to Ty znalazlem te rozwiazanie.
 
Do góry