Problem - Amplituner sam przełącza źródło

krzysiek7er

New member
Witam. Od niedawna jestem posiadaczem kina domowego Onkyo HT-S405 ( ampli HT-R558 ). Wg zaleceń instrukcji podłączyłem do kina dekoder Polsatu HD5000 ( HDMI pod gniazdo CBL/SAT ). Amplituner ( HMDI OUT ) połączyłem z TV ( Samsung LE46C755 pod HDMI ARC ). Wszystko jest fajnie, bez włączania TV mogę słuchać radia z dekodera polsatu. Problem pojawia się gdy włącze TV - w tym momencie amplituner przełącza źródło z CBL/SAT na TV/CD. Po przełączeniu na CBL/SAT apli czasami jeszcze raz sam zmieni źródło. Podczas włączania TV zanika również dźwięk na kilka sekund. Sprawdzałem z wł/wył funkcją Anynet+ - bez zmian. Zmieniłem wejście w TV z HDMI ARC na inne - bez zmian. Trochę to irytujące. Pytanie czy źle coś podłączyłem? Szukałem pomocy na forum i u wujka google, ale nie znalazłem odpowiedzi. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

P.S. - W ustawieniach amplitunera jest:

HDMI CTRL ( RIHD ) - ON
Audio Return Ch - Auto
LipSync - On
 
Ostatnia edycja:

krzysiek7er

New member
Ok problem przełączania źródła rozwiązany ( wyłączyłem funkcję HDMI RIHD ). Pozostaje problem zanikania na chwilę dźwięku przy włączaniu TV. I tak się zastanawiam czy pomogło by, gdybym dekoder polsatu podłączył pod TV, a dźwięk z dekodera puścił do ampli przez optyka ( w dekoderze przestawiając audio na Spdif ). Tylko czy nie utracę efektów dźwięku przestrzennego gdy będzie nadawany film w 5.1????

Edit:
Więc pokombinowałem z kabelkami i tak:
Cyfrowy Polsat -> HDMI -> Onkyo ( CBL/SAT )
Cyfrowy Polsat -> S/PDIF -> Onkyo ( TV/CD ) - zmiana ustawień wyjścia dźwięku w dekoderze polsatu z HDMI na S/PDIF
Onkyo -> HDMI OUT -> TV ( HDMI ACR ) - Ustawienia w ampli HDMI RIHD włączyłem, reszta auto lub on

Efekt: Przy wyłączonym TV mogę słuchać radia z polsatu, po włączeniu TV ampli nie zmienia źródła sygnału i skończyło się denerwujące kilkusekundowe wyłączanie dźwięku przy włączaniu i wyłączaniu TV. Dla większości to pewnie było jasne od razu, ale ja jestem jeszcze zielony w tym temacie. Dzięki koledze za pomoc. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

lestek

New member
ja mam podobny problem z moim samsungiem ....co jakiś czas włącza mi się amplituner pomimo tego ze tv jest wyłączony...tak mnie to wku.....ia ze no nie mogę...pomóżcie
 
Do góry