Prince Of Persia - Najpiękniejsza Baśń

dienekes' shade

New member
Zwróć uwagę na datę tych postów. Maj 2007. Pamiętam, że jeszcze w grudniu 2007 r. głównie topowe cieklaki umożliwiały pełne wykorzystywanie mocy ps3. Jako że większość ludzi ma te słabsze (zwłaszcza wtedy) taki, a nie inny, komentarz autora, IMO.

Jeśli dany telewizor obsługuje full RGB itp, należy z tego korzystać :) Nie wiem, jak w przypadku plazm...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Chyba jest tak jak mówisz.
Co więcej poniżej goście zmieniają ustawienia w zależności od podawanego sygnału np.:
for a game that is 1080p rgb full
for a game that is 720p rgb limited
for a blue ray movie or dvd upscaled set the ps3 output to 1080i and rgb to limited

Czasami im się czerń sypie itp. - trzeba z tym po prostu poeksperymentować na różnych ustawieniach.

[+]
Zobacz to:
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=14548616#post14548616

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

dienekes' shade

New member
Pamiętam, że blisko rok temu, kiedy zabrałem się za (pierwsze) kalibrowanie mojej Toszki, miałem straszne problemy z oddzieleniem ziarna od plew...
Co gorsze, nic się nie zmieniło :p Wciąż nie wiem, jak powinienem mieć ustawione konsolę i tv. Teraz obraz mi się podoba, ale czy to właściwe parametry? Z czernią od zawsze były problemy, wszak to lcd a nie plazma :D

Chyba znowu zacznę experymentować :rolleyes:

Tu filmik demaskujący gametrailers.com i obrazujący różnicę pomiędzy obrazem Full i Limited. Jakość, właściwa youtube.com, ale i tak widać o co cho :)
 
Ostatnia edycja:

skizzie

New member
Jaki masz model TV ? Na avforums jest wątek o kalibracji z3030 i pare razy pojawia się takie zdanie:
"Make sure you have Super-White: On, and RGB: Limited on your PS3 or whatever your player is if it has the options"
Ciekawe.
 

dienekes' shade

New member
Toszka z 3030 DG (42'). Avforums, wertowałem godzinami, zwłaszcza ten wątek i zdania są podzielone... Stąd tekst o "ziarnach i plewach" :) Nie wiem, komu dać wiarę :rolleyes:
 

dienekes' shade

New member
Heh, też mnie to ubawiło :)

Motyla noga, waham się do co zakupu. Oprócz PoPa, na celowniku mam fantastyczną, acz niedocenioną, Valkirya Chronicles i leciwego Bioshock' a. Sytuację utrudnia widmo polskiej lokalizacji.

Nie zrozumcie mnie źle, IMO, wybór Zakościelnego to marny żart, ale jeszcze gorsze jest "obsadzenie" amerykańskiego luzaka-awanturnika z XX w. w roli herosa starożytnej Persji. Kto wpadł na tak zjeb*ny pomysł? :(

Z dwojga złego, nie wiem, co gorsze :confused: A na to cudo czekam od pierwszych materiałów wrzuconych do sieci :)
 

dienekes' shade

New member
Bioshock i VC też :) ale pewnie tak zrobię, złapię za nowość, a te starsze pozycje zostawię sobie na późny grudzień/ styczeń. Cokolwiek nieekonomiczne podejście :p
 

dienekes' shade

New member
Czysta RE WE LA CJA :eek:k:

Więcej napiszę, jak ochłonę, czyt. przejdę grę :krol:

Ps. Na ustawieniach RGB Limited jest pięknie. Nie wiem, do jakich podłych sztuczek uciekł się tamten serwis, ale gra wygląda oszałamiająco i na tym ustawieniu. Ilość detali miażdży :) Jest przepięknie!!!
 

dienekes' shade

New member
Styczeń 2009 r. Jeśli mnie pamięć nie myli a źródło podało dobrą datę, to w grę wchodzi 6-9.

Rozumiem, że bariera językowa może być dla niektórych problemem, ale... zamienić doskonałego Nolana North' a na Zakościelnego??? Serio, przemyśl to :rolleyes:
 

sosen13

New member
kolejna gra

skuszony pozytywnymi opiniami polasilem sie na ksiecia. wlasnie wrocilem z zakupow, ale jak narazie zafoliowana edycje limitowana (metalowe pudeleczko) polozylem obok konsoli. boje sie ze zaczynam sie bawic w kolekcjonera bardziej niz gracza. a wszystko przez te promocyjne ceny...(IMO 24.50f)
 

Carty

New member
Ja sam też nabrałem ochoty na polskie wersje PoP (i jeszcze Fallout3), ale jeśli będzie to zrobione tak jak Assassin's Creed, to chyba podziękuję Cenedze za te ich jednynie słuszne lokalizacje. Nie dość, że trafiają do sklepów z wielotygodniowym opóźnieniem, to jeszcze dostajemy drewniane aktorstwo "polskich gwiazd". Czemu nie robią kinówek, jak EA czy CDProjekt - ci przynajmniej nie przeciągają premier.
 

Alucard1984

New member
dienekes' shade napisał:
Styczeń 2009 r. Jeśli mnie pamięć nie myli a źródło podało dobrą datę, to w grę wchodzi 6-9.

Rozumiem, że bariera językowa może być dla niektórych problemem, ale... zamienić doskonałego Nolana North' a na Zakościelnego??? Serio, przemyśl to :rolleyes:
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA


przepraszam ale wymiękłem. szanuje Cię i to bardzo kolego Dienekes ale jak ktoś najpierw nabija się i mówi jakie to okropne podłożyć tego aktora do tej postaci a potem cyt. DOSKONAŁEGO . Logiki nie widzię ,ale ok, każdy wie, że najlepiej oceniać grę, w którą jeszcze nie było okazji pograć... Mała ankieta, kto z was posiadaczy PoPa uważa, że cała postać i głos właśnie tego bohatera kompletnie nie pasuje do postaci jaką gra i historii elika - księciu ?? hmmm ?


tak w temacie goodies. Dla tych co jeszcze tego nie wiedzą, aby posiadać ekstra stroje :

altair - wystarczy wejść z głównego menu do exclusive content i zarejestrować się na stronie ubisoftu

stroje z warrior within wchodzimy w skin manager i wstukujemy kod : 525858542


Miłej gry życzę ! Ja już biegam jakiś czas w stroju altair (rekompensuje sobie za wczesną sprzedaż AC :) ) . btw. mam 982 orby i nie mogę znaleźć ostatniej w Heaven's Stair ? ktoś z was kojarzy jakąś niecnie ukrytą sztukę?:) I jest tak jak się obawiałem , trzeba znaleźć co do jednej orbu i chyba jedna jest ukryta... nie wiem dokładnie , zobaczę jak już będzie mi brakować ;p


994 orby ! jeszcze 6 na mapce... ale gdzie ta ostatnia ?! ktoś was wie gdzie jest ostatnia orbka ? dostaje się ją może za tzw final healing po głównej walce ?? pliz o wskazówkę bo zwariuję;p
 
Ostatnia edycja:

dienekes' shade

New member
Alucard1984 napisał:
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA


przepraszam ale wymiękłem. szanuje Cię i to bardzo kolego Dienekes ale jak ktoś najpierw nabija się i mówi jakie to okropne podłożyć tego aktora do tej postaci a potem cyt. DOSKONAŁEGO . Logiki nie widzię

Sprawa jest prosta - IMO, głos współczesnego, amerykańskiego luzaka nie pasuje do postaci awanturnika ze starożytnej Persji (dla nie wtajemniczonych, obecnie min. Iranu).

Inna sprawa, że Nolan North świetnie wykonuje swoje aktorskie rzemiosło, stąd epitet: doskonały. Nie oznacza to, że w pełni pochwalam obsadzenie go w tej roli, zaś fakt, iż stawiam North' a nad Zakościelnym nie wymaga komentarza... :rolleyes:

Logika jest, nawet na dłoni. Trzeba tylko słuchać ze zrozumieniem i dopuścić do swej świadomości istnienie innego poglądu niż Twój własny :rolleyes:
 

Mefju

New member
Łee to jest Amerykański luzak , odpuść sobie bo przegrasz :twisted::twisted: I od razu dwa pytanka co do PoP'a :
1.Ile godzin mniej więcej trwa przejście gry
2.Są poziomy trudności?


Sam się zastanawiałem zaczekać nad Polską wersją ale sam nie wiem , fajnie by było usłyszeć w końcu w jakiejś gierce Polski , zobaczymy ile pociągną za egzemplarz :mrgreen:
 

ecotam

New member
POP pl

Jak dla mnie wystarczyłoby mieć wybór włączenia polskich napisów, a oryginalne głosy pozostawić bez zmian. Ci co znają dobrze angielski to by nie włączali, a ci co nie znają mogli by korzystać z tej opcji.
Nie jestem zwolennikiem dubbingu, jak robią to Niemcy. Słyszeliście RAMBO po niemiecku ? :grin:

pozdrowienia
 

Mefju

New member
Hehe nie ,ale słyszałem Greenstreet Hooligans po niemiecku :D a Pop'a PL bym kupił , żeby choć raz Polski w grze słyszeć , bo z Angielskim w grach nie mam problemu :pP Pozdrawiam.
 
Do góry