preamp do onkyo 876 + diamond 9.6

anxion

New member
Witam
Chcialem sie zorientowac Jaki preamp mozna dokupic do glosnikow Wharfedale diamond 9.6 podpiete do onkyo 876 ??
I jak to dziala dokladnie , chodzi mi o to czy mam podpiac fronty do preampa czy do onkyo??
Sorki za troche glupie pytanie ale chcialem sie tylko zorientowac . Poniewaz w przyszlosci bede chcial kupic preamp
dzieki za odpowiedz
 

Gohan111

Member
Chodzi ci o dodatkową końcówkę mocy pod fronty Diamond 9.6 tak? naturalnie podłącza się ją pod wyjście pre-out w amplitunerze i dopiero do niej głośniki . Takie rozwiązanie odciąży amplituner który zamiast 7 dla 7.1 lub 5 dla 5.1 głośników będzie ciągnął tylko 3 lub 5 . Będziesz miał więcej mocy , dużo lepsze stereo etc .
 

Audioman

New member
Z tego co wiem Panowie to amplituner nie potrafi rozlozyc wiecej mocy na inne glosniki jak sie odciazy dwa fronty. Raczej nie zyskasz mocy i powera w srodkowym i tylnych kanalach ale stereo bedzie lepsze :)

Najlepiej kup wzmacniacz zintegrowany - polacz go z ampli . Do wzmaka podepniesz kolumny i bedzie super ;)
 

anxion

New member
Tak wlasnie o to mi chodzi :)
czyli podlaczam frotny do preampa reszte tak jak bylo , w kinie bedzie mi gralo tak jak gra teraz ale stereo bedzie o wiele lepsze dobrze zrozumialem?
hmm a jak bi amp zrobic jak bedzie preamp

btw dziekuje za odpowiedz
 

Gohan111

Member
Ciężko jest mi odpowiedzieć na to pytanie - nie orientuje się dobrze w cenach, wiem - że to nie są tanie zabawki . Mi na przykład marzyły by się 2 monobloki Mcintosh'a :) ale to już high-end ;) wydatek kilkunastu tysięcy złotych

pozdrawiam !!!
 

pejotpe

New member
Bez reklam
@anxion: Mylisz pojęcia. Pre-amp to przedwzmacniacz - znajduje się on PRZED końcówką mocy, a nie ZA nią. Kolumny ZAWSZE podłączasz do właściwego wzmacniacza (końcówki mocy). Z tego co zrozumiałem chcesz kupić po prostu wzmacniacz stereo. Możesz to zrobić na dwa sposoby: albo kupić wzmacniacz stereo bez pre-ampa (dwie końcówki mocy) albo integrę (z odłączanym pre-ampem). Polecam to drugie rozwiązanie - pre-amp z integry może dać różny dźwięk od tego z ampli, dzięki czemu dostaniesz dźwięk w stereo taki jaki lubisz.

Ile chcesz wydać na wzmacniacz? Za 1600-5000 PLN można mieć naprawdę przyzwoite integry (jak Ci się podoba CA840, to ma fajną cechę: osobne wejście dla zewnętrznego pre-ampa, na przykład tego z Onkyo, dzięki czemu nie trzeba rezygnować z pre-ampa integry do stereo ani ustawiać poziomu głośności w integrze na stałe).
 

anxion

New member
dzieki za odpowiedz
Pejotpe- a wiec wydatek to max 500 -600 euro a sorki za pytanie ale CA840 chodzi dokladnie o cambridge? http://www.cambridgeaudio.com/summary.php?PID=111&Title=Summary
Jak mozesz to wyslij mi jakies dobre wzmaki tzn Model albo nazwe . Myslalem o Monster ale nie wiem czy bedzie to dobry wybor . A i wlasnie dokladnie nie chodzi mi to ze by gralo glosniej tylko ze by byl piekny wyrazny dzwiek stereo :) :twisted::-D

dziekuje z gory za odpowiedz
 
Ostatnia edycja:

anxion

New member
pejotpe wlasnie czytalem towj test http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=41483

czyli jak dobrze rozumiem musze podpisac ca840 przez preout do onkyo 876 jak chce sluchac stereo to tylko switch na CA i ma leciec przez integre stereo a jak chce ogladac kino to wogule nie wlaczac CA ??? a i kabelki od glosnikow caly czas maja byc wpiete do onkyo nie do CA dobrze rozumiem ?? kurcze troche tepy jestem w tych sprawach wyzsza szkola jazdy jak dla mnie
 
Ostatnia edycja:

Gohan111

Member
- Integra - pre-amp i końcówka mocy w jednej skrzynce jak CA840 - po prostu wzmacniacz

- Konstrukcje dzielone - pre-amp i końcówka mocy - tylko w osobnych skrzynkach :) ma to zwoje wady i zalety ;)

- Sama końcówka mocy dyponująca różną ilością kanałów , wspomniane przeze mnie monobloki (końcówka 1 kanałowa ) do stereo potrzebne są takie 2

Rzeczywiście chyba najlepszym i najtańszym rozwiązaniem dla ciebie to zakup zwykłego wzmacniacza stereo (trzeba było tak od razu mówić xD) - podłączenie pod pre out do ampli i cieszenie się super dźwiękiem w stereo :)

pozdrawiam !!!
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Oba sobie poradzą, kwestia tego, jak będą brzmiały w tym połączeniu. Nie ma bata - przed kupnem MUSISZ osobiście posłuchać kilku wzmacniaczy połączonych z Twoimi kolumnami (słuch to sprawa bardzo, ale to bardzo subiektywna i to co podoba się jednemu zdyskwalifikuje dźwięk w opinii drugiego słuchacza)...
 

R123

New member
Witam, mam podobny problem, chcę wymienić kino domowe z Onkyo 595 5.1 na Onkyo TX NR905 7.1 ale zależy mi również na pięknym stereo , jak to pogodzić na jednych kolumnach? Onkyo 905 chyba ma pre amp? proszę o podpowiedź czy można to jakoś pospinać czy trzeba budować dwa niezależne zestawy??
 

R123

New member
Ps. byłem zdecydowany tylko na Onkyo TX NR905 ale posłuchałem w sklepiku tylko na stereo i się załamałem , pan sprzedawca podłączył mi do tego Onkyacz Cambridga 540 i zrobiło się jaśniej:) a po załączeniu całego zestawu cambridga stała się jasność :) a jest to amplituner kina domowego , jestem w kropce co zrobić. Przeczytałem bardzo dobre opinie o Onkyo 905 czy to był tylko czysty marketing?
 

squad05

New member
R123 napisał:
Ps. byłem zdecydowany tylko na Onkyo TX NR905 ale posłuchałem w sklepiku tylko na stereo i się załamałem , pan sprzedawca podłączył mi do tego Onkyacz Cambridga 540 i zrobiło się jaśniej:) a po załączeniu całego zestawu cambridga stała się jasność :) a jest to amplituner kina domowego , jestem w kropce co zrobić. Przeczytałem bardzo dobre opinie o Onkyo 905 czy to był tylko czysty marketing?
Ciemny amp Onkyo i jasny wzmak CA - tu nie ma co porónywać, to zupełnie co innego.
Jeżeli chcesz dobry amplituner i podoba Ci się "jaśniejsze" granie to sprawdź może yamahe 3900, choć i tak stereo będzie lepiej brzmiało na wzmacniaczu
 

Galenius

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może troszkę offtop ale od długiego czasu śledzę forum przygotowując się na zakup kina domowego( w miarę czasu mój budżet zaczął nieco puchnąć - wyszedłem z założenia, że jak już kupić to KUPIĆ). I tu nieco pewnie nudnawy opis mojej przygody.
W końcu pojechałem dzisiaj posłuchać kilku zestawów (myślałem głownie o ampku pioniera lub onkyo oraz z dużym nastawieniem na MA SR6 lub 8).
Bardzo miły pan w sali odsłuchowej w Gliwicach podłączył mi do onkyo 805 bodajże pierw SR6, następnie kef iq70, niby było fajnie ale jakoś widział, że to nie to.
Po zebraniu krótkiego wywiadu (szukam czegoś co nie będzie koszmarnie drogie, będzie grało ciepło, z dobrym dołem, nie "świdrowało" uszu) podłączył kolumny Chario Constellation Delphius i te "maleństwa" po prostu mnie urzekły - jak już podniosłem szczękę z podłogi jak to gra, doszedłem do wniosku jednego i słusznego, który tak tu lansujecie, słuchać, słuchać i słuchać. Nawet moja 10letnia córcia (nota bene słuchaczka szkoły muzycznej) orzekła, że Seal na "Soul" brzmi na ww Chario najpiękniej.
Tyle z moich dzisiejszych przygód poszukiwacza tego jedynego brzmienia.
Miłej nocy :).

JW.

 
Do góry