Prawie zdecydowany na Philipsa... ale?

xyxx

New member
Witam forumowiczów,

piszę do Was z prośbą o pomoc w wyborze TV. Wstępnie skupiałem się na modelach Philipsa ze względu na Ambilight i jeśli chodzi o tego producenta to mam już rozeznanie w modelach. Początkowo był to 55PUS7334, ale po zapoznaniu się z innymi propozycjami kieruję się bardziej ku 55PUS8804. Problemem tego drugiego modelu (dla mnie) jest soundbar - nie będę z niego korzystał (nie potrzebne "powiększenie" TV), posiadam zestaw audio 2x kolumny + wzmacniacz, który będzie podłączony złączem optycznym do TV. Czy Philips posiada "coś" podobnego do PUS8804 bez soundbara?
Jaki TV w budżecie ok. 3000zł i preferencji podanych poniżej jest godnym polecenia?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor: 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora: ~2,0m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu: na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć: wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju: po prawej stronie TV balkon (południowy)
7. Jaki masz obecnie telewizor: nie posiadam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał: Ambilight (chyba, że jakość obrazu konkurencji w podobnej cenie jest znacznie lepsza, rozważę bez podświetlenia), Youtube, złącze optyczne do podłączenia wzmacniacza i kolumn (nie będę korzystał w wbudowanego audio w TV)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) - 4K, HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora: wzmaczniacz Marantz, czasami komputer, ew. w przyszłości konsola
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor: 3-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą: fajnie, jeśli byłaby matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej: programy rozrywkowe, sport, film (Netflix, bezpośrednio z komputera)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora: do Youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola: być może w przyszłości
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień: wieczorami
17. Preferencje co do wielkości: [/B]~55 cali[/B]
18. Co Cię denerwuje w telewizorach: powolna reakcja oprogramowania
19. Preferencje co do marki: Philips ze względu na Ambilight, jednak rozważę również inne marki, jeśli w podobnej cenie oferują znacznie lepszą jakość obrazu
20. Czy telewizor ma mieć 3D: nie jestem zainteresowany 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup: [/B]~3000zł[/B]
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu: nie myślałem o tym

Z góry dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie posiada.
I masz Philipsa dla niebieskich za 2850 zł z pakietem gratisów dodatkowo.
W tej klasie zarówno skalowanie obrazu, obróbka sygnału, multimedia, możliwości najlepiej spełnią opisane potrzeby .
A Ambilight robi jak zawsze specjalną atmosferę.

Z dobrych masz jeszcze TCLa 55X815 - Qled z soundbarem Onkyo w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila to CI wyślę cały program
Oraz 55C815 z Cash Back jeszcze dodatkowo.
 

xyxx

New member
Dzięki! Wysłałem maila na PM.
Zerknąłem jeszcze na model PUS8303. Jak wypada on w porównaniu z PUS8804?
Czy 55PUS8804 to matryca IPS i 60Hz?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, ma IPS i 60 Hz.
Modele LCD Philipsa 100 Hz - to Philips 55PUS9104 i 55PUS9345.
Masz w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Ale kasy 3 tyś zł nie wystarczy.
 

omnia

New member
No dobrze - ale co przeszkadza soundbar Twoim kolumnom. Po prostu nie będziesz korzystał jak pewnie z wielu innych funkcji. Są osoby, które biorą Philipsa i od razu wyłączają ambilight, bo TV stoi w kącie i źle to by wyglądało.
 

xyxx

New member
Ostatecznie odrzuciłem TCL i zdecydowałem się na Philipsa, głównie ze względu na ambilight, który robi super efekt. Przed ostatecznym wyborem proszę jeszcze o opinie jak na tle 55PUS8804 wypadają nowe modele 58PUS8545/PUS8555 (jak wygląda sprawa z jego dostępnością, czy są wogóle dostępne w PL) i 58PUS8505/PUS8535?
 

xyxx

New member
Wiem, że 58PUS8535 są dostępne, natomiast jak wygląda sprawa z 58PUS8545/PUS8555?
No i najważniejsze jak można porównać te serie z 55PUS8804 :)?
 
Do góry