Prawie kino domowe

qwert60

New member
Witam,

Przepraszam jeżeli już były poruszane takie tematy i ich nie znalazłem (jak można to poproszę odnośniki). Od niedawna mieszkam w domu i staram się powoli ulepszać sprzęt. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, których zawsze brak. Salon ma około 50 m i żeby było trudniej to jest otwarty z kuchnią i przedpokojem. Do tego dochodzi jeszcze przesunięcie ściany telewizyjno-sprzętowej w lewo patrząc od narożnika (czyli nie siedzi się na wprost tylko na ukos). Obecnie mam wzmacniacz stereo Harman Kardon (jakiś wiekowy jeszcze nie było wtedy pilotów) i do tego podłączone 2 kolumny Tonsil Voyager. Do tego mam podłączoną dekoder N-ki. Chciałbym kupić sobie amplituner za około 1500 i tak myślę o Denonie 1612 lub Onkyo 509 ewentualnie Harman jakiś. Do tego chciałbym podłączyć głośniki przednie i centralny. Ciągnięcie kabli na tył i szukanie miejsca na ich montaż (kanapa jest pod ścianą) wydaje mi się mało rozsądny (ale może ktoś mnie przekona). Sprzęt byłby wykorzystywany w 80 % do oglądania tv (N-ka) i od czasu do czasu jakiś film na bluray lub płyta muzyczna (np kolędy). Subwoofer też nie wchodzi w rachubę bo nie ma gdzie stać (kolejna przeszkadzająca skrzynka wg Żony). Może ktoś by polecił coś w cenie tak max 3000. Co do głośności i to moje Tonsile spokojnie mi wystarczają (a lubię głośnawo posłuchać). Zastanawiałem się nad Tonsilami Fiesta, Dali Concept 6.

Pozdrawiam
Robert

Ps. Przepraszam za odrobinę bałagany w poście
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Masz naprawdę duży salon i sam nie wiem co Ci doradzić, bo praktycznie i kolumny i amplituner będą troche słabe na te 50 mkw. Tonsile są chwalone za dobry dźwięk, Dali mają dobrą średnice i górę ale basu jest nie za dużo, tylko że te kolumny to tak na 25 mkw. Jeżeli nie chcesz tylnych kolumn i suba to lepiej zainwestować w dobre fronty i mocny, nawet używany wzmacniecz stereo. Uważam że lepiej to zagra niż kino za 3 tys w takim pokoju. Jbl studio 190 masz za ok 2500 zł dołożyć do wzmaka i bedzie dobrze. Z wykopem i dynamicznie zagrają też Klipsch RF 82 ale cena już wysoka , w Klipsch F3 już byś się zmieścił. Tylko tak jak wyżej dołożyć trochę do porządnego wzmaka.
 

qwert60

New member
No i zamówiony amplituner (teraz to najtrudniejsze oczekiwanie). Jest to Onkyo 609. Jak już będzie będę szukał 2+1. Byłem w sklepie i tak po rozmiarze to pasuje mi JBL ES 100 (rozmiar szacunek). Patrzyłem też na JBL Studio 190 (dostało EISA) ale są takie dość wąskie no i "dziwne". Jakoś tak mi się wydaje, że wielkość głośnika ma znaczenie. Może ktoś słuchał tych JBL-i i coś o nich mógłby powiedzieć (najchętniej na Onkyo 609).
 

mors111

Active member
Bez reklam
a dlaczego zaraz za słaby

trzeba będzie tylko mocniej gałką mocy podkręcić i tyle ( ale nadal nie na pograniczu zniekształceń )

mocy znamionowej mają 125W , a Onkyo 609 w stereo wygeneruje tak mi się wydaje sporo mocy aby je zasilić odpowiednio ( ma też słuszny zasilacz do tego )
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Parametry parametrami, ale do ES100 to niestety 809, ale jak kto woli. Oczywiscie nie chodzi "tylko o mocniejsze gałką mocy podkręcanie" ;)
 

qwert60

New member
Wczoraj byłem w sklepie z drugą połówką i....JBL źle wyglądają (to zwężenie). Ale to bym jeszcze wytłumaczył ale jak włączyli JBL a potem te co mogą być to jakby JBL grał w folii. To były Klipshe RF82. I teraz to chyba będzie trzeba dłużej szukać funduszy bo to droższy zestaw.
 
Do góry