Prawidłowe podłączenie i ustawienie kina

Koko060791

New member
Witam, posiadam zestaw kina domowego Sony BDVE 4100, chcę aby kino współpracowało z telewizorem oraz konsolą PS3. Aktualnie TV podłaczone mam do odtwarzacza Sony za pomocą kabla HDMI , dekoter z nc+ kablem optycznym do TV oraz Ps3 kablem hdmi do TV, lecz dzwięk przy ogladaniu filmów wychodzi tylko z 2 przednich głośników oraz z subwoofera, pozostałe 3 głosniki nie grają :/ w ustawieniach sprawdzałem, gdy robię test wszystkie grają dopero gdy nacisnę na pilocie funkcję ''football'' zaczyna grac cały zestaw, ale do oglądania filmów ten tryb się nie nadaje bo dzwięk jest jak by z echem.

Czy któs umiał by mi pomóc? Był bym bardzo wdzięczny
 

Sdolas

New member
Podłączasz i konfigurujesz sprzęt metodą prób i błędów czy zagłębiając się w instrukcję ?
 
I

irek6311

Guest
TV z kinem domowym połącz optycznym i w TV stosownie ustaw opcję by wysyłał dżwięk cyfrowy ,
do TV wszystkie komponenty podepnij poprzez HDMI .
 

Koko060791

New member
Bardziej metodą prób i błędów bo w instrukcjii nie ma nic ciekawego oraz pomocnego, kolego irek6311 podłączyłem tak jak napisałeś i dalej nic w TV mam opcje: wyjscie cyfrowe audio -> format dzwięku i tutaj mam zaznaczone PCM i na nic innego nie mogę zmienic ;/ a inne opcje to:
-Dolby digital
-DTS
-DTS Neo 2:5
 

Sdolas

New member
TV w ustawieniach musi wypuszczać dźwięk wielokanałowy, nie może być PCM bo wówczas wychodzą tylko 2 kanały, musisz też być pewien materiału źródłowego że ten też jest wielokanałowy np. DD czy DTS, NEO nie bierz pod uwagę bo to coś podobnego jak Pro Logic czyli rozdział na 5 lub 7 kanałów ale ze stereo.
Mimo wszystko proponuję przeczytanie instrukcji od KD i TV, na pewno wszystko jest opisane.
 

Killarmy

New member
Żeby kino zagrało w 5.1 to źródło musi taki dźwięk podać. Włącz jakiś koncert na ps3, który jest nagrany w 5.1- koniecznie ustaw to w menu koncertu i wtedy pobaw się ustawieniami TV i Kina. Żeby nc+ podało dźwięk DD to też musisz to w ustawieniach dekodera zmienić.
 
Do góry