Prawda o Plazmie LG 50PQ2000 PQ3000 itd

hojlo1

New member
Bez reklam
tomi-pops - co to za model Samsunga ?

Tu np sa fotki porównawcze:
http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=10&ma1=36&mo1=535&p1=5522&ma2=35&mo2=672&p2=6519&ph=14
(można dowolne modele zestawiać i patrzeć na różne aspekty).

Przepaści nie ma (wszystko podobne).

I jeszcze jeden namiar:
http://reviews.cnet.co.uk/televisio...anyNameSearch=39042326&submit.x=75&submit.y=9


Ps - jak bym miał tak, jak na Twoich fotkach = TV poszedł by do zwrotu (mam 42'), a ustawienuia standardowe, to ustawienia użytkownika, czyli mogą być dowolne,... jak się ktoś w sklepie bawił itp.... .
 
Ostatnia edycja:

Selbstverstand

New member
A ja takie coś przechodziłem z Samsungiem...

Ciekawy temat.
Kupiłem kiedyś Samsunga i miałem podobne problemy z obrazem jak tomi-pops i Lasica (obraz na tych zdjęciach także jest tragiczny). Oczywiście od razu wróciłem się do sklepu próbując nie uszkodzić sprzedawcy, który mi to wcisnął. Dałem się namówić na wymianę na droższy model tej samej firmy (model drugi "od góry"). Obraz faktycznie był lepszy, ale znowu okazał się bardzo kiepski. Wkońcu sprawa skończyła się na tym, że wisi umnie Panasonic (najtańszy model) - przepaść w stosunku do Samsungów. Oczywiście wszystkie tv to pdp. To było 4 lata temu.


Pamiętam, że wtedy z owych Samsungów wiele osób było zadowolonych - ludzie to chyba idioci! A i dzisiaj widze ogromne problemy z obrazem telewizorów LCD (prawie wszsytkich) oraz plazm (bardzo żadko) i to już na prezentacyjnym sygnale wejściowym w sklepie (o takim jak z tvphd już nie warto wspominać).
Popatrzcie jakie tv ludzie polecają lub z jakich są niby zadowoleni - wg mnie opinia innych ludzi jest kompletnie bezwartościowa.


Jednak możliwe, że macie uszkodzone egzemplarze - może ktoś kto chwali te LG niech wklei swoie zdjęcia?
 
Ostatnia edycja:

tomi-pops

Banned
Nie będę podawał modelu bo zostanę posądzony o reklamę konkretnego modelu.
Jeśli chodzi o obraz na LG aby się upewnić byłem jeszcze raz w MM i próbowałem na innym egzemplarzu ustawić parametry obrazu i wydaje mi się że te modele LG tak mają. Na panasie bez większych problemów ustawiłem biel jaśniejszą może nie aż tak białą jak bym chciał ale zadowalająco a na LG mi i gościowi z obsługi nie udało się zjechać aż tak jak na panasie.
Powiem tak jak bym oglądał tylko ten jeden to po jakimś czasie przyzwyczaiłbym się do takiego wyświetlania obrazu. Problem w tym że jedynie co mogę zrobić to walczyć z LG o zwrot kasy za model który reklamowałem a ten żeby sobie wzięli go z powrotem .
Pozdrawiam
 

hojlo1

New member
Bez reklam
tomi-pops - nie bądź śmieszny (krytykując LG podajesz konkrety, a z drugiego TV robisz tajemnicę,... mi to wyglada na LCD, który nie odbija światła, wtedy właśnie na "wybranych" fotkach taka "przepaść", ale nie w oglądaniu..., jak poustawiane z sensem).
---------------------

Dlatego celem porównania polecam zachodnie namiary (podane) - tam są fotki ekranu i przy SD i przy HD itp i robione fachowo.
(jak widać i tam i na dolnej fotce = przepaści nie ma) ;)



-----------------------------
Mam model tylko 42', ale że konstrukcje dość podobne, to daję fotkę sygnału SD na ustawieniach standardowych i włączonym oszczędzaniu energii (zawsze tak oglądam) z dzisiejszego ranka (a za oknem nawet słonka trochę).

Porównując z fotkami z pierwszej strony to chyba widać olbrzymią różnicę w oglądanym obrazie (popsuty TV na 1wszej stronie...?). ;)
 

Attachments

  • 1DSC07253.jpg
    1DSC07253.jpg
    75,1 KB · Wyś: 509
Ostatnia edycja:

pierwszy

Banned
hojlo1 napisał:
tomi-pops - nie bądź śmieszny (krytykując LG podajesz konkrety, a z drugiego TV robisz tajemnicę,... mi to wyglada na LCD, który nie odbija światła(...)
odbija światło ten samsung, może nie tak bardzo jak LG ale np. na tej fotce

http://img25.imageshack.us/img25/8135/dsc5826.jpg

widać jak ustawione są telewizory... ten u góry wisi na ścianie "prostopadłe" do okna plus jest lekko pochylony ku podłodze -kilka stopni, zaś LG stoi prosto i jest "zwrócony do okna" - też kilka stopni plus zdjęcie nie jest zrobione na wprost telewizorów... krótko mówiąc LG jest tak ustawiony, że łapie więcej światła.
 

tomi-pops

Banned
pierwszy napisał:
odbija światło ten samsung, może nie tak bardzo jak LG ale np. na tej fotce

http://img25.imageshack.us/img25/8135/dsc5826.jpg

widać jak ustawione są telewizory... ten u góry wisi na ścianie "prostopadłe" do okna plus jest lekko pochylony ku podłodze -kilka stopni, zaś LG stoi prosto i jest "zwrócony do okna" - też kilka stopni plus zdjęcie nie jest zrobione na wprost telewizorów... krótko mówiąc LG jest tak ustawiony, że łapie więcej światła.
Celowo ustawiłem tego u góry aby widać było okno a to pokazuje rodzaj powłoki na jednym i drugim w odbiciu. A dla porównania ekran LG PC51 czy to o czymś świadczy czy nie. Widać wyraźnie moim zdaniem różnice między modelami PC a PQ
I co w dalszym ciągu mam złudzenia co do rodzaju filtra matrycy czy może to model LCD ?? :eek:
 

Attachments

  • _DSC_5280.jpg
    _DSC_5280.jpg
    921 KB · Wyś: 1236
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
1. pierwszy - (widzę) masz dojście do tego samegopomieszczenia i TV
(
choć generalnie już fotka i opis całkiem inaczej przedstawiona)
2. tomi-pops - nadal model górnego TV utajniasz(?).

No cóż -wniosków nie mam żadnych.

Jednak oglądając 1wsze zdjęcia (jakość obrazu) i np porównując z moją fotką = mamy przepaść (biel, odbicia itp. w normalnej ekspoatacji).

Fakt że jest tylko 42' PDP (200R), wiec wypada ze cała seria 50 (PQ tak z tematu wynika) ma taką "jakość" więc polecam "mój" model (co widać na fotce).;)

------------------------------
Dodane po czasie:

Mój 42' też wyłączony sporo światła odbija, jadnak poprzednio miałem CRT 32' za ok 6000zł (przyzwoity model) i mimo powłoki "antyrefleksyjnej" też sporo światła odbijał.
Jednak wystarczy(wystarczyło) zacząć oglądanie i efekt staje (stawał) się pomijalny.
(a to że plazmy nie nadają się do nasłonecznionych mieszkań wiadomo np. od początku powstania tego forum i nie dotyczy to tylko LG).

Pozdrawiam i życzę owocnej wymiany TV na sprawne (firma obojętna).;)
 
Ostatnia edycja:

tomi-pops

Banned
hojlo1 napisał:
1. pierwszy - (widzę) masz dojście do tego samegopomieszczenia i TV
(
choć generalnie już fotka i opis całkiem inaczej przedstawiona)
2. tomi-pops - nadal model górnego TV utajniasz(?).

No cóż -wniosków nie mam żadnych.

Jednak oglądając 1wsze zdjęcia (jakość obrazu) i np porównując z moją fotką = mamy przepaść (biel, odbicia itp. w normalnej ekspoatacji).

Fakt że jest tylko 42' PDP (200R), wiec wypada ze cała seria 50 (PQ tak z tematu wynika) ma taką "jakość" więc polecam "mój" model (co widać na fotce).;)

------------------------------
Dodane po czasie:

Mój 42' też wyłączony sporo światła odbija, jadnak poprzednio miałem CRT 32' za ok 6000zł (przyzwoity model) i mimo powłoki "antyrefleksyjnej" też sporo światła odbijał.
Jednak wystarczy(wystarczyło) zacząć oglądanie i efekt staje (stawał) się pomijalny.
(a to że plazmy nie nadają się do nasłonecznionych mieszkań wiadomo np. od początku powstania tego forum i nie dotyczy to tylko LG).

Pozdrawiam i życzę owocnej wymiany TV na sprawne (firma obojętna).;)

To zaspokoję Twoją Ciekawość nie mam kuro bo on by jeszcze bardziej chyba zrobił różnice. Może to ta sztuka którą dostałem a może wszystkie
wiecie najlepiej co macie ale uważam że o takim czymś należy mówić na forum. Jak szukałem informacji to wszyscy byli zachwyceni tymi nowinkami same ochy i achy !!!!!!!!!!!!!!!!!! :D
 

hojlo1

New member
Bez reklam
....no to wszystko jasne (Dawid i Goliat, lub odwrotnie...)

Dzieki bardzo, bo "wedle fotek" (dużo w SD oglądam, TV w dobrym miejscu itp...) to mam podobny obraz, jak Samsung za ok.~6355zł i jeszcze ok.~4000zł mi w kieszeni zostało.
(gwarancja 4 lata na mój TV - oczywiście za małą dopłatą)

Nie wiem, jak z modelami PQ 50', ale mnie mocno podbudowaleś za trafny wybór TV.
(czyli raczej "zachodnie" fora/strony się nie mylą w swoich testach...kompleksowych)
 
Ostatnia edycja:

tomi-pops

Banned
hojlo1 napisał:
....no to wszystko jasne (Dawid i Goliat, lub odwrotnie...)

Dzieki bardzo, bo "wedle fotek" (dużo w SD oglądam, TV w dobrym miejscu itp...) to mam podobny obraz, jak Samsung za ok.~6355zł i jeszcze ok.~4000zł mi w kieszeni zostało.
(gwarancja 4 lata na mój TV - oczywiście za małą dopłatą)

Nie wiem, jak z modelami PQ 50', ale mnie mocno podbudowaleś za trafny wybór TV.
(czyli raczej "zachodnie" fora/strony się nie mylą w swoich testach...kompleksowych)
Tak tylko weź pod uwagę wyposażenie i cenę 50PQ6000
https://www.mixelectronics.pl/zobacz,22321,kat,362,lg-50pq6000
https://www.mixelectronics.pl/zobacz,25258,kat,362,lg-50pq2000
I teraz jaką masz różnice a sam ile lepsze parametry i dodatki.

PS
Ja tego s.....a dostałem za model co miał cene blisko 6 kółek
Z resztą ja więcej na LG nawet nie spojrzę, bo gdybym dzisiaj kupował to wybór byłby inny niż LG
Wszystkim życzę trafnych wyborów.
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
...na tak, ale nie dowiedziałem się TUTAJ tytułowej prawdy o plazmach LG 50PQ.... (całe serie wymienione), gdy porównujesz z modelem ok 2x droższym.

Na Ceneo Samsug oscyluje w cenie 6000 do 8500zł, zaś 50PQ6000 od 3500 do 4900 (niższe modele dużo taniej).
Jak widać cena przekłada się na całość i chyba by było dziwne, jak by było odwrotnie.;)
-----------------------------------

Podchodząc od strony technicznej (dlatego zachodnie fora polecam - robią testy kompleksowe i wnioski są oszczędne i często odwrotne do zapisków na tym forum..).
Omówię np. jedną fotkę prowadzącego (białe plansze)
- Samsung PS50B850 to TV FULL HD więc świeci 2miliony pixeli
- LG 50PQ6000 to tylko HD READY, więc świeci 1milion pixeli
(mój zapewne jeszcze słabiej będzie świecił, gdy fotkę się strzeli na tle innych...)

Wiec nie jest dziwne że przy maksymalnej bieli różnica będzie kolosalna.

Jednak domowe oglądanie już nie przekłada się tak prosto na liczby (co widać np. na mojej fotce, bo oko nie znosi zbyt jaskrawego obrazu, a wtedy i w moim PDP jasność mam ustawioną na ok 50%).


Zawiódł Cię LG - jaki problem, jednak nie widzę podstaw by AŻ TAKIE wnioski ogólne wyciągać.
(poczytaj obok w dziale plazmy samsunga o zawiedzionych użytkownikach tej marki).

Kwestia ceny i oczekiwań z tym związanych.



----------------------------------
Dziwi mnie jedno - na pierwszych fotkach pokój zaciemniony, a LG ledwo gra, zaś na mojej fotce i pokój jasny i biel jest biała i przebarwień brak... .
(dodam jeszcze 2 fotki z ostatniej chwili ze sprawnego LG 42PQ200R zrobione "małpką").

Jakie wnioski? (raczej że masz LG popsutego, jak gra gorzej o tańszej wersji)

Pozdrawiam. ;)
 

Attachments

  • s1.jpg
    s1.jpg
    52 KB · Wyś: 237
  • s2.jpg
    s2.jpg
    91,5 KB · Wyś: 195
Ostatnia edycja:

tomi-pops

Banned
Trudno udowadniać że białe jest białe a czarne to czarne wszyscy mają materiał porównawczy i ewentualni nabywcy danego modelu przynajmniej mają trochę konkretów za, jak i przeciw zdecydują sami co jest ważne dla nich cena czy "orgazm" jak kolego napisał sami zdecydują co wybiorą. Jestem na tym forum dość długo i jak bym miał pewne opinie o danym modelu byłbym chepi.
Dlatego jak ktoś jest przed zakupem to warto czasami poznać różne opinie i świadomie zdecydować o zakupie. Pomijam fakt że odsyłanie do zagranicznych forum to jest tak jak wysłać dziecko od razu do gimnazjum.
Jeśli chodzi o meritum sprawy to jak wytłumaczyć fakt wymiany tv z mającego zasadniczy wpływ na komfort warstwy anty refleksyjnej na model bez niej. Pomijam resztę dodatków bo dokonując wyboru to było między innymi kryterium wyboru - jasny pokój. Dodatki można mieć w zewnętrznych urządzeniach, a w powyższym przypadku to pozostają okulary anty albo różowe. :cool:
 

pierwszy

Banned
tomi-pops napisał:
(...)odsyłanie do zagranicznych forum to jest tak jak wysłać dziecko od razu do gimnazjum.(...)
wybacz, że pominę resztę tego co napisałeś, ale czy mógłbyś nakreślić "pełny obraz" powyższego fragmentu ze swego słowotoku, czyli "co autor miał na myśli"... bardzo jestem ciekaw.
 

tomi-pops

Banned
pierwszy napisał:
wybacz, że pominę resztę tego co napisałeś, ale czy mógłbyś nakreślić "pełny obraz" powyższego fragmentu ze swego słowotoku, czyli "co autor miał na myśli"... bardzo jestem ciekaw.
Nie wszyscy znają obce języki szczególnie a tłumaczenie wiesz jak wychodzi czasami ! bez urazy :)
 

hojlo1

New member
Bez reklam
(będę się powtarzał)

...ależ właśnie dlatego odsyłam do zachodnich stron, bo tam opinie są wyważone i brak krzykliwych tytułów "Prawda o Plaźmie...."

Po drugie - 1wszy namiar, który podałem nawet nie wymaga znajomości języka, ale tylko sprawnego klikania myszką by uzyskać fotki porównawcze i ...wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Nie neguję że że w przypadku prowadzącego wątek Samsung gra lepiej od LG (znowu się powtarzam).
Jednak na podstawie tych fotek i i dorzuconych moich twierdzę że mój LG za ok 2000zł naprawdę nie ma się czego wstydzić przy samsungu za 6000zł w normalnej domowej eksploatacji (co raczej widać).

Więc jestem w kropce, bo nie wiem jaka jest "Prawda..." (...wierząc piszącemu - to może LG w większych modelach coś pokręcił, ale z drugiej strony są inne sygnały...., co tez opisane).

Pozdrawiam.
 

tomi-pops

Banned
hojlo1 podaj co cię interesuje i jaki test mam zrobić to dzisiaj jak pisałem że wyjmę go z pudła i zrobię dodatkowe fotki na różnych ustawieniach. Postaram się aby obiektywnie to zrobić - sugestie mile widziane.
:cool:
 

tomi-pops

Banned
Więc tak po ustawieniach z płytą DVD do kalibracji obraz można uznać za średniej jakości bez rewelacji na wew. tunerze TV oceniam w skali 10 na 4,5 Przy wejściu HDMI z dekodera Kati 910 kanały HD zadowalające ocena 8 natomiast pozostałe SD na 6,5. Powidoków nie stwierdziłem natomiast te odbicia i brak możliwości ustawienia bieli jak bym sobie życzył (sprawa upodobań może) dyskwalifikują go jako dobry wybór.
Jako minusy to:
1/ Odbicia i refleksy w ekranie to najpoważniejszy minus
2/ Brak zoomu automatycznego (przyzwyczajenie) i niezapamiętywanie ustawień
3/ Brak możliwości pomijania wejść nieaktywnych
4/ Niska rozdzielczość odtwarzania z USB filmów
5/ Kiepskiej jakości tuner analogowy cyfrowy nie mam możliwości sprawdzić - bo dla niego mam sygnał za słaby znalazł 3 kanały ale nie wyświetlał.
6/ Pilot wątpliwej jakości w porównaniu z poprzednimi
7/ Przy włączonym auto-poziomie dźwięku nie da się ściszyć na bardzo cicho np. w nocy
Plusy :
1/ Wyświetlanie zdjęć - funkcjonuje dobrze i w tym wypadku nie mam zastrzeżeń co do ich jakości wyświetlania. (zastanawiające)
2/ Obsługa dysków zew. spoko 160 GB i 250 GB
3/ Menu ekranowe dość przyjemne w obsłudze
4/ Powidoków nie stwierdziłem (może mało godzin pracował)

PS. Fabryczne nastawy obrazu zaprogramowane są do bani i w każdym przypadku występowały przebarwienia zazwyczaj zielone.

Pozdrawiam :cool:
 
Ostatnia edycja:
Do góry