POwiejszenie telewizora na śćianie z regipsem

Micz84

New member
Mam pytanie jakie są możliwości powieszenia telewizora (49" około 11kg) na ścianie, na której jest regips około 3 cm od żelbetonowej ściany nośnej?

Czy w ogóle taka opcja wchodzi w grę?

mam nadzieję, że to dobry dział forum, jeśli nie to proszę o przeniesienie do innego.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Polecam sprawdzony patent, a mianowicie:
1. wycięcie kawałka płyty KG na szerokość i wysokość belki drewnianej (Odrysowanej w poziomie na płycie KG).
2. Przykręcenie bezpośrednio do ściany żelbetowej belki drewnianej o głębokości równej głębokości profili blaszanych.
3. przykręcenie wieszaka do TV bezpośrednio do uprzednio przymocowanej belki drewnianej. Możesz również przed montażem wieszaka do TV przymocować wycięty kawałek płyty KG i zaszpachlować/wyszlifować/pomalować :)
Gotowe!
Testowane - sprawdza się znakomicie :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja wieszałem na specjalnych kołkach i trzymał się bez problemów.
Tyle że uchwyt na stałe , nieregulowany.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Normalnie kołek fi10 8cm do tego śruba dopasowana z gwintem jak do drewna na klucz nasadowy i tyle , kilkanaście tv zawiesiłem i jest ok.Pzdr
 

Micz84

New member
Ja wieszałem na specjalnych kołkach i trzymał się bez problemów.
Tyle że uchwyt na stałe , nieregulowany.

No właśnie ja myślałem o takim na ramieniu. Ale nie wiem czy to się utrzyma.


Ciekawe te kołki, ale nie wiem czy zaryzykować wieszanie tv na nich. Myślałemo młoto wiertarce i bardzo długich kołkach, żeby weszły głęboko w sicanę.
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Uchwyt z tv to nie 11kilogramowa doniczka na jednym kołku powieszona na suficie ,tylko uchwyt pod tv który sam w sobie się opiera przed oderwaniem od ściany .Stosuje się co najmniej 6 kołków ,jeśli się Boisz to zastosuj dłuższe niż ja 8cm .Dla zachęty mam na troszkę mniejszych czterech kolkach ,powinno byc na 8 ale w prety trafialem :) powieszony u moich dzieci w pokoju worek z Ikei ,sam w nim siadam jak je usypiam a ważę 80 kg więc... Pzdr
 
Ostatnia edycja:

Micz84

New member
Uchwyt z tv to nie 11kilogramowa doniczka na jednym kołku powieszona na suficie ,tylko uchwyt pod tv który sam w sobie się opiera przed oderwaniem od ściany .Stosuje się co najmniej 6 kołków ,jeśli się Boisz to zastosuj dłuższe niż ja 8cm .Dla zachęty mam na troszkę mniejszych trzech kolkach powieszony u moich dzieci w pokoju worek z Ikei ,sam w nim siadam jak je usypiam a ważę 80 kg więc... Pzdr

To rozumiem, sam mam chuśtawkę dla córki na dwóch 10 wręconą pionowo w próg. Ale chodzi mi o powieszenie na samym KG za pomocą kołków jak w te pokazane przez HQ150. A ten worek też na katron gipsie? Bo ja najbardzie się boję, że nacisk w dół spowoduje pęknięcie płyty. Ale pewnie macie racje, że 12 kg to nie tak dużo.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam takie jak poniżej, tyle, że do sufitu i ciężar większy jak 11kg.
Też do płyty GK, strach to było wieszać i do dziś się dziwię, że to tak trzyma.
Także spokojnie, nic się nie kruszy, chociaż jeżeli chodzi o mnie to akurat tv wieszałbym na typowych kołkach w beton, ale tylko dla świętego spokoju.

Wkładamy w otwór ściśnięte (jest na sprężynie), następnie dokręcając od zewnętrznej strony, wewnętrzne łapki robią za solidną podkładkę.


gratis bilder hochladen


bilder kostenlos hochladen
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie ma się co przejmować. Dziś jest tyle różnych kołków, że wybierzesz. U mnie wszystkie tv wiszą na różnych ściankach i bez kombinowania. Żaden jeszcze nie spadł ;)
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
To rozumiem, sam mam chuśtawkę dla córki na dwóch 10 wręconą pionowo w próg. Ale chodzi mi o powieszenie na samym KG za pomocą kołków jak w te pokazane przez HQ150. A ten worek też na katron gipsie? Bo ja najbardzie się boję, że nacisk w dół spowoduje pęknięcie płyty. Ale pewnie macie racje, że 12 kg to nie tak dużo.

Napisałeś że jest żelbet 3cm za gk , poradziłem kołek 8 cm itd itp. więc wszystko jasne,z resztą pracuje w branży budowlanej ,krawcowa nie jestem żebyś mi nie wierzył :) .Pzdr
 

Micz84

New member
Napisałeś że jest żelbet 3cm za gk , poradziłem kołek 8 cm itd itp. więc wszystko jasne,z resztą pracuje w branży budowlanej ,krawcowa nie jestem żebyś mi nie wierzył :) .Pzdr

:) Dzięki za informację, no to teraz jestem spokojny :).

Moglibyście jeszcze zaproponować jakieś uchwyty? Moje wymogi to odchylenie w poziomie przynajmniej 15 stopni fajnie by było dyby było więcej np. 30. W pionie wystarczy 15, żeby nie odstawał za bardzo od ściany (nie za długie ramie).

Póki co myślałem o czymś takim
Techlink TWM441
 
Ostatnia edycja:

ma_ko

New member
Kołki Moly ściana pojedyńczy karton gips, 6 sztuk wisi Oled 65 cali..., jeden kołek 25 kg wytrzymałości...min dystans pomiędzy kolkami 15cm...

6x25 kg...Oled plus tesiciowa, tyle że to drugie tak łatwo nie da się powiesić...
 
Do góry