Poważny problem z basem

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
To jakie kolumny wg was by się do mnie nadawały ????? - 70% muzyka chillout, ambi, elektroniczna (Oldfield itd) 30% kino domowe - do tego 100% grania jako głośniki TV. W tych zdecydowanie mi środka brakuje, wysokie są genialne i nie chciał bym ich w innych kolumnach stracić.

Mnie wygląda podobnie na problem który ja miałem i początkowo też obwiniałem kolumny...
Zmiana amplitunera Onkyo 608 na Onkyo 828 wszystko naprawiła i wyszło kto jest winien. Cała średnica wręcz wylała sie z kolumn.

Inna sprawa że mamy podobny metraż a ja twierdze że moje RF62II są ciut za duże i RF52II byłyby w sam raz. Ja włożyłem gąbki do każdego otworu BR a odległość od ściany mam ok 30cm (powinno być zdecydowanie więcej).
 

garibaldi

Member
Na koniec ostatnie pytanie - jak polecacie podłączyć suba do Denon AVR 3312 ? Do których wyjść konkretnie. Aktualnie mam jak pisałem 5.1 w bi-amp a do suba leci przewodem LFE z wyjścia subwoofer. Często tu na forum widzę że niektórzy podłączają z wyjścia stereo + LFE. Mogłby ktoś zerknąć na tego denona i stwierdzić jak będzie najlepiej ?
 

Halogen76

New member
Wg mnie to kwestia kalibracji. Mam klipsch icon F26 i na poczatku tez nie bylem zadowolony. Posluchalem bardziej doswiadczonych kolegow na forum, porzadna kalibracja no i kolumny sie wygrzaly. Teraz jest elegancko. Niczego mi w muzyce nie brakuje.
 
Do góry