powazne problemy z ustawieniami w onkyo 805

werasdzxc

New member
Witam

Witam
Ja zapytam o autokalibracje - odnosnie onkyo 805 - podlaczylem mikrofon ustwilem na statywie wszystko wedlug instrukcji i ...kicha! po wszystkim za kazdym razem wyskakuje mi error frontow lewego i prawego - robilem test 20 razy przestawialem meble odsuwalem meble zeby dzwiek szedl prosto do mikrofonu i nic! do tego pernamentne nie widzenie subwoofera (yamaha YSW 800) :sad: czyli co auto kalibracja wogole nie ustawi suba??? dziwne bo z moim poprzednium klocku (yamaha 750) wszystko bylo ok a jak byl test suba to bylo zajebiscie slychac jak idzie od gory do dolu :smile: - napewno kolumny mam dobre bo ledwo co odlaczylem ta yamahe a tam dzwiek po prostu zabijal :smile:) kurcze to onkyo mialo rzucic mnie na kolana ale rzucilo raczej z rozpaczy :sad: moze wiecie o co chodzi ? no i jak ustawic sub w klocku? mozecie pomoc - zaraz znowu ide ustwiac wszystko manulanie ale jak przychodzi o podbicia Db dla poszczegulnych czestotliwosci to wymiekam - dam znac czy mi sie cos udalo z tym zrobic

problem CIag dalszy..

zanim zaczne - sprostuje - glosniki sa podlaczone dobrze - raczej nie da sie ich zle podlaczyc :smile:)) poza tym to nie moj pierwszy klocek...tak ze wszystkie przewody sa dobrze podlaczone + do + i na odwrot - sub tez dobrze podlaczony bo nie da sie nigdzie indziej - do suba jest jedno tylko wyjscie.. pod tym wzgledem wszystkko jest dobrze podlaczone.

Dlaczego?

bo przody graja...ale dzwiek to raczej jest jak z glosnikow za 10 zł... totalnie uciete wysokie tony!! tak jak by graly za sciana takie wrazenie :sad:( nie przestawialem glosnikow tylko meble ktore byly na drodze dzwieku.

Druga sprawa ze jak wezme mikrofon i poloze obok kolumny przedniej to ja wykryje i jest ok ale nie bla blad wyskakuje na drugim froncie - ehhh szlag mnie trafia bo mialo byc pieknie i ladnie a tu taka kicha - wszedlem w ustawienia manulane ale tez nic dalo - dopiero jak cos tam podciagnalaem na equalizerze ustawien dla wszystkich czestotliwosci to jak by sie ozywily ale tylko pozornie - poza tym nie wiem nawet jak ustawic te czestotliowsci :sad: zeby bylo dobrze -
Druga sprawa to kombinuje s subem ale za nic w cholere nie chce sie wlaczyc podczas ogladania filmu AC3 - juz prubowalem wszystkich mozliwosci i nic :sad: kabel jest dobrze podlaczony sam juz nie wiem co jest grane

konkluzja - zamienil stryjek siekierke na kijek... dzwiek jest bardzo kiepski w odsluchu stereo jak i AC3 brak dynamiki i przestrzeni - moja yamha 750 zabijala dzwiekiem - plis poradzie cos.
 

werasdzxc

New member
Sprzet kupiony od znajomego w Niemczech - jest na gwarancji niemieckiej niestety (jeszcze 1 rok) ale u niego wszystko dobrze chodziło, wiec problemów ze sprzętem raczej nie ma.

Moze ktos mieszka blisko Krakowa lub wadowic i ma taki sprzet i moglby mi to sprawdzic???
 

christoph38

New member
Witaj,

nie poddawaj się! Naprawdę sprawdż bardzo dokładnie podłączenie kolumn!!! Napisałeś, ze na pewno dobrze, ale ja też tak sądziłem i dopiero ponowne sprawdzenie wszystkich zacisków dało właściwy efekt. Nie wiem czy 805-ka jest taka czuła, ale gubiła mi głośniki efektowe podczas autokalibracji.
I jeszcze jedno - sprawdź ustawienie głośników w menu - impedancja, wielkość i poziomy odcięcia. Kolega, który ci sprzedał ampla mógł grać na czymś kompletnie innym
pozdr
 

werasdzxc

New member
Dzieki Kolego Arczik!!!! :))))))
Wlasnie mnie OSWIECILO!!!! :)
ze tez nie wpadlem na to wczesniej -powiem szczerze ze gdyby nie Ty w zyciu bym sie nie domyslil...
No tak teraz jest wszystko jasne dlaczego mam blad frontow otoz Yamahae mialem podlaczana prze biwiring :))) i sciaglem blaszki... no tak ale ze mnie du....:) dlatego nie bylo wysokich tonow bo jak mialy byc!! Jest tylko jeden problem nie mam pojecia gdzie teraz sa te blaszki :-(( czy da sie to jakos inacze zrobic zebylo nie bylo strat w jakosci zeby podlaczyc te 4 zaciski ???

CO do suba to okazalo sie ze zle podlaczylem...jednak cholera ale ze mnie idiota! Sub wroicil i to jako mega potwor
Zrobilem wczoraj auto kalibracje jeszcze raz tylko oszukujac podchodzilem do kolumny z mikrofonem i tak wszystko zostalo wykryte - pozniej pozmienialem wszystko w ustawieniach (odleglosc, podbicie) i nagle wszystko ozylo!!!! w koncu jest dzwiek ktory juz mnie zabija - a bedzie jeszcze bardziej jak dzis podlacze oba zaciski!!!! teraz juz wiem ze padne na kolana :))

dam znac jutro czy faktycznie tak bylo :)))

ps kolumny mam GRAND HIGH TS 3080 - subwoofer to YAMHA YSW 800 - i to onkyo 805 :))) szykuje sie niezle trzesienie ziemi....
 

mario1969

New member
Propo braku blaszek, jeżeli masz zaciski wkręcane w kolumnach usuń więcej izolacji z kabla i przewlecz przez obie odpowiednie dziurki.
 

werasdzxc

New member
Happy end :)

Zgodnie z moimi przeoczeniami wszystko wrocilo do normy - blaszki sie znalazly i dzwiek wrocil... auto kalibracja poprawna - i wszystko hula jak nalezy - ale mam konkluzje na temat tego ze jednak ustawienia manulane sa lepsze... dziwek o wiele lepszy i bardziej nasycony i dynamiczny niz przez autokalibracje... ustawielm autokalibracje ale jednak zostalem przy manualu...:)

wrazenia...

Ogolnie w porownianiu do yamahy 750 jest chyba lepiej...ale ciezko powiedziec yamha tez grala bardzo dynamicznie poprawnie
odrazu slychac ze bas jest mniejszy ze subwoofer nie pracuje tak jak u yamahy ale jest tam gdzie trzeba moze nie jest taki miesisty i gleboki ale ujdzie :) mysle ze to jeszcze jest do ustawienia.
na plus przemaiwa THX ktory faktycznie dziala i obcina gore - bardzodobrze sie spisuje w slabo wytlumionych pomieszczeniach ale nie bede sie juz rozpisywal na temat wrazen - to wszystko zostalo juz powiedziane w testach :)
Ale jestembardzo zadowolony ze jednak go zaminilem - dopieszcze jeszcze ustawienia i mysle ze bedzie jednak zabijal dzwiekime i rzucal na kolana wszystkich ktorzy przyjda cos u mnie ogladnac :)))

Pozdrawiam
i dzieki za podpowiedzi
 

werasdzxc

New member
Obcina gore :) bo to nie tylko certyfikat ale i dekoder dzwieku - ktory ma sprawic tak abysmy sie poczuli jak w prawdziwym kinie - dlatego THX obcina gore aby nie bylo tego pisku i "zyletek" max do 80 Hz...

podsumoanie
po dokladnym dopieszczeniu ustawien - dzwiek zachwyca i i mozna by tak sluchac i sluchac... :)
tak jak myslalem rzuca na kolana i zabija dziwkeim
BAS - praca subwoofera to dla mnie skonczona doskonalosc!!! po prostu miodzio!!!!! BAS jest lepszy w w zestawinu z Yamaha!!!!

to tyle

od teraz jestem fanem ONKYO !!!


Pozdrawiam

sprostowanie

Bas jest lepszy NIZ w zestawieniu z yamaha :)
 

gebolek

Banned
Zgadzam się z kolegą. Oczywiście też jestem fanem Onkyo. Może to subiektywne odczucia ale moim zdaniem 805 to najlepszy wybór. Tor audio taki sam jak w wyższych modelach a cena dużo niższa. Oczywiście jeżeli użytkownik nie potrzebuje skalera.
Aby THX działał prawidłowo należy ustawić odcięcie na wszystkich głośnikach na 80hz.
 
Do góry