Potrzebuję waszej porady w wyborze odpowiedniego telewizora. - Zapraszam :)

Sebool_uk

New member
Witam wszystkich forumowiczów. Na forum jestem nowy. Trafiłem tutaj z dużym zakłopotanie ponieważ przymierzam się do kupna nowego telewizora i mam problem ponieważ w tej dziedzinie jestem kompletnie zielony nie wiem co się z czym gryzie dlatego prosiłbym was o pomoc. Potrzebuję telewizora zbliżonego parametrami które wymieniłem poniżej. Nie wiem czy ma to być plazma czy lcd mi to obojętne byle by był obraz wyrazisty i nie smużył. Ostatnio przyglądałem się telewizorom marki Panasonic a dokładnie modelowi TX-P42S10E. Słyszałem, że dużo ludzi go poleca mimo tego, że to jest plazma to ludzie go zachwalają ale z drugiej strony ponoć ten telewizor wydaję dziwne dźwięku typu "buczenie" może mi ktoś to jaśniej opisać? czy to bardzo przeszkadza? czy te buczenie jest niesłyszalne? Tak na koniec dodam, że rozglądałem się jeszcze za telewizorami marki Samsung. Bardzo cenie to markę ponieważ mam sporo rzeczy marki Samsung i jak do tej pory byłem zadowolony z każdego produktu tej marki więc jeżeli możecie to poproszę o kilka propozycji z waszej strony może to być Samsung, Panasonic czy też Sony etc. Mam nadzieję, że mogę liczyć na waszą pomoc. Bardzo byłbym wam wdzięczny bo jak pisałem na samym początku jestem w tym kompletnie zielony.

Poniżej przedstawiam moje warunki:

odległość od ekranu ? 2.5m
jak słońce świeci w pokoju ? pokój zacieniony, bez intensywnego światła słonecznego
Jak duży jest pokój ? 24m2
jaki masz obecnie telewizor ? Samsung LN-T3753H 37"
jakie programy najczęściej oglądasz ? nFilm, FilmBox, HBO, Discovery etc.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? o każdej porze
preferowana wielkość telewizora? 37" do 42"
preferowana marka ? Samsung, Sony, Panasonic byle by coś dobrego
czego nie lubisz w telewizorach ? powierzchni glare bo się strasznie palcuje
jakie urządzenia będą podłączone ? nBox turborecorder, PS3, komputer przez hdmi
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? TV 60%, PS3 20%, komputer 20%
jakimi złączami ? HDMI
jaki masz sygnał ? HD, SD
ile programów HD ? tyle co preferuje pełny pakiet telewizji "n" czyli sporo
ma stać czy wisieć ? najlepiej gdyby był uniwersalny przystosowany do tego i tego
jaka klasa cenowa ? do 3500zł


Z góry ślicznie dziękuje za pomoc oraz zainteresowanie tematem :)


Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
witam
plazma s10 to bardzo dobry wybor. kanaly hd na pewno beda prezentowac sie bardzo dobrze.
jesli chodzi o kanaly sd to na s10 wygladaja lepiej niz na g10.
jesli chodzi o bzycznie lub buczenie to nie kazdy potwierdza taka wade telewizora. w x10y nic takiego nie slysze.
wybralem kompromis i kupilem x10 bo kanaly sd i hd wygladaja bardzo dobrze.
czesciej ogladam kanaly sd i dlatego zalezalo mi na bardzo dobrej jakosci sd. uwazam ze przeskalowanie sygnalu sd do wyzszej rozdzielczosci telewizora czyli full-hd plazmy lub lcd to pogorszenie obrazu. tak naprawde to wiekszosc polskich kanalow hd do poprawki.(prawie jak hd bankier:) wystarczy wpisac w google i wszystko jasne. dlatego wystarcza hdready.
nie pracuje dla firmy panasonic bo kilka osob juz tak uwaza:)
pierwsza moja plazma to daewoo, teoretycznie 3 liga. prawda jest inna.jestem zadowolony z jakosci obrazu.telewizor dziala juz prawie dwa lata bez usterki, nie widac tez zadnego sladu pogorszenia obrazu.
druga plazma panasonic
 
Ostatnia edycja:

Sebool_uk

New member
No właśnie co do kanałów SD to mam ich od groma więc też bym chciał aby one były dobrze odzwierciedlane na telewizorze. Skoro mówisz, że kanały SD i HD dobrze wyglądają na Pasasonicu s10 to na pewno wezmę go pod uwagę będę musiał się za nim rozejrzeć może uda mi się w jakimś sklepie sprawdzić jak się sprawuje a co do tego bzyczenie to mnie pocieszyłeś bo już myślałem, że to w każdym telewizorze Panasonica występuje jeżeli nawet by coś buczało to zawsze można oddać go na gwarancję. Dzięki wielki za informację dużo mi pomogłeś. Jak na razie na pierwszy ogień leci Panasonic s10. Oczywiście czekam na dalsze wasze propozycje chciałbym aby ktoś polecił mi dobrego Samsunga może to być plazma albo lcd byle by był zbliżony parametrami do tego Panasonica :)
 

digitalus

Banned
spokojnie, na avforums jest podobna informacja, tzn brat blizniak x10 czyli 37x10 bije o glowe lcd sony za bardzo dobra jakosc obrazu sd. lcd sony37W5500U -napisano ze kosztuje 599 funtow a panasonic 37x10 499 funtow.plazma jest tansza i lepsza:)
 
Ostatnia edycja:

Sebool_uk

New member
Sony jest przereklamowane i praktycznie płaci się za markę takie wyolbrzymione ceny a za nieco mniej można mieć dobrego Panasonica którego poleciłeś. Ja natomiast przymierzałbym się do kupna Panasonic TX-42S10B 42in. Myślisz, że warto wydać na niego 699 funtów? Jutro bym przejechał się do centrum i porozglądał się po sklepach za tym telewizorem może udałoby mi się poprosić o małą prezentacje tak to bym sobie sprawdził jak się prezentuję w realu.

//EDIT//

Sorki ale nie zwróciłem uwagi, że edytowałeś wcześniejszego posta. A widzisz nawet nie wiedziałem, że Full-HD pogarsza jakość kanałów SD chodź ostatnio obił mi się o uszy podobny temat, że HD jest lepszy od Full-HD. Dobrze wiedzieć bo po co mam przepłacać 200 funtów więcej za telewizor który tylko pogorszy mi jakość kanałów SD. Kanałów HD jest namiastka dlatego bardziej mi zależy na kanałach SD. Przeglądam sobie właśnie oferty w sklepach i za niecałe 600 funtów zalazłem Panasonica TX-P42X10B. To ten sam model który ty posiadasz? Ja też bym się skusił na niego skoro go polecasz i sprawuje się bardzo dobrze :)
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
42S10B to lcd
moge zalozyc sie o kazda sume ze bardziej spodoba Ci sie jakosc obrazu sd z plazmy.
szczegolnie jesli ma to byc telewizor 42 calowy ale to Twoj wybor:) wybierz dobrze.
 
Ostatnia edycja:

Sebool_uk

New member
Widzisz to sklepy raczej kłamią bo piszą na stronie tak "Panasonic TX-P42S10B 42in 400Hz Full HD Digital Plasma TV" skoro to lcd to po co mydlą oczy, że to plazma. Coraz bardziej jestem przekonany do kupna telewizora proponowanego przez Ciebie. Tylko teraz mi powiedz lepiej brać 37" czy 42" ? A tak poza tym może zaproponujecie mi jakiegoś Samsunga? Jutro bym skoczył do centrum to bym sobie porównał kilka modeli telewizorów i ostatecznie bym zadecydował który model by mi najbardziej odpowiadał. Jeszcze raz dzięki za pomoc teraz wiem przynajmniej na czym stoję :)

 

LUPO78

Banned
Sebool_uk weź pod uwagę że digitalus jest maniakiem plazm,on jak o nich pisze jest seventh heaven-/-on plazmy używa w samochodzie jako dodatkowego wyświetlacza do nawigacji,a tylko dlatego że nie ma pojęcia o matrycach lcd że takie coś istnieje -/- tak apropo jeżeli TX-P42S10B jest tv z matrycą lcd no to masz pojęcie digitalus :fool: a nie jest to przypadkiem stara plazma z mpeg-2 :!::!::!: w tym momencie to nie sklepy piszą głupoty tylko digitalus je wypisuje,krótko mówiąc takie ma pojęcie
 
Ostatnia edycja:

Sebool_uk

New member
Hehe no widzisz ja tutaj jestem dzisiaj po raz pierwszy nie znam wszystkich użytkowników więc wiesz skąd mogłem wiedzieć, że jest maniakiem plazm :D ale ja do niego nic nie mam po prostu doradził mi plazmę Panasonica ale ja na tym nie poprzestałem czekam na więcej propozycji oczywiście im więcej propozycji z waszej strony tym bardziej ułatwicie mi wybór nowego telewizora. Obojętne mi to czy to będzie plazma czy lcd po prostu chciałbym aby telewizor dobrze współpracował z PS3 oraz dekoderem nBox. To co jeszcze zaproponujecie? może zrobimy taką małą tabele z podziałem na plazmy i lcd. Przypomnę jeszcze, że na telewizor przeznaczam max 3500zł oczywiście nie musi to być telewizor za tyle nawet jak wyjdzie mniej niż potrzeba to będzie też dobrze zostanie co najwyżej na cukierki hehe :)

Telewizory Plazmowe:
1. Panasonic TX-P42X10B

Telewizory LCD:
1. Toshiba 42ZV635DG
2. Toshiba 42XV635
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
Hehe no widzisz ja tutaj jestem dzisiaj po raz pierwszy nie znam wszystkich użytkowników więc wiesz skąd mogłem wiedzieć, że jest maniakiem plazm :D ale ja do niego nic nie mam po prostu doradził mi plazmę Panasonica ale ja na tym nie poprzestałem czekam na więcej propozycji oczywiście im więcej propozycji z waszej strony tym bardziej ułatwicie mi wybór nowego telewizora. Obojętne mi to czy to będzie plazma czy lcd po prostu chciałbym aby telewizor dobrze współpracował z PS3 oraz dekoderem nBox. To co jeszcze zaproponujecie? może zrobimy taką małą tabele z podziałem na plazmy i lcd. Przypomnę jeszcze, że na telewizor przeznaczam max 3500zł oczywiście nie musi to być telewizor za tyle nawet jak wyjdzie mniej niż potrzeba to będzie też dobrze zostanie co najwyżej na cukierki hehe :)

Telewizory Plazmowe:
1. Panasonic TX-P42X10B

Telewizory LCD:
1. Toshiba 42ZV635DG
2. Toshiba 42XV635

nie tak łatwo kolego - jeśli zamierzasz kupić tv na podstawie tego że ktoś ci napisze żeby kupić taki a taki to jesteś xxxxx (sorki ale lubie prosto z mostu) przede wszystkim dużo czytaj - są działy plazma i lcd, obydwie technologie mają wady i zalety o których się dowiesz jak kilka nocek zarwiesz na forum :smile: - co do tego że sony jest przereklamowane - tak piszą ludzie którzy nie mają kasy albo szkoda im wydać więcej na tv, zapewniam cię (i nie tylko ja :p) że ta firma to ścisła czołówka jeśli chodzi o tv a co do kolegi digitaliusa - to gość który xxxxxxxx
na temat plazm jest nimi zaślepiony i nic więcej poza plazmami nie widzi - PAMIĘTAJ TV MUSISZ WYBRAĆ SAM PORÓWNUJĄC CO CI PASUJE A CO NIE
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sebool_uk

New member
Szkoda, że w tym temacie jestem kompletnie zielony xD muszę przyznać, że jak kupowałem ostatnio (3lata temu) telewizor to wybierałem go według swoich upodobań i szczerze mówiąc jestem z niego bardzo zadowolony więc muszę przyznać Ci racje co do Twojej wypowiedzi. Dzisiaj poprzeglądam trochę forum tak jak wspomniałeś wcześniej w tygodniu przejadę się do centrum połażę po sklepach porozglądam się trochę poproszę o prezentacje telewizorów i wybiorę coś według własnych upodobań. Tematu nie zamykam może jeszcze coś ciekawego mi polecicie to przy okazji się rozejrzę będzie mi łatwiej coś wybrać jeżeli będę miał kilka propozycji do wyboru. Dzięki za informację na przyszłość już będę pamiętał, że kolega digitaliusa jest maniakiem plazm i tylko wszędzie je widzi hehe :p bez urazy oczywiście. Jeszcze raz wielkie dzięki za dobre porady jednak warto było tutaj do was zajrzeć przed kupnem telewizora co nie co się dowiedziałem jeszcze dzisiaj poczytam trochę forum to się bardziej dokształcę w tej dziedzinie ;)
 

jgx

New member
Bez reklam
i tego się trzymaj
jeśli zdecydujesz się na plazme obok panasa mocno rozwarz sama stosunek cena/jakość bd wada plazm - powidoki, brzęczenie, szara czerń, refleksy śietlne zalety - niska cena, dobry obraz sd na słabej jakości sygnale, super kąty
lcd- sony, sharp, toshiba, philips - wady - słabe kąty, wysoka cena, słabo na kiepskim sygnale zalety DOBREGO LCD (najlepiej WCG-CCFL) - dobra czerń, cisza, lepszy w słonecznym pokoju reszte doczytaj!! i porównuj w sklepach!!!
pozdro
 

digitalus

Banned
skorzystalem z wyszukiwarki internetowej.przeciez nie wiem jakie telewizory sprzedawane sa UK.
nie sprawdzilem dokladnie, tylko kliknalem na link do sklepu, bylo napisane ze to lcd.nie jestem alfa i omega , nie bede sprawdzal i poprawial sklepu
GDYBYM PRACOWAL W FIRMIE PANASONIC TAK JAK TWIERDZI LUPO78 TO BYM WIEDZIAL ZE TO PLAZMA.
nie jestem maniakiem plazm tylko wybieram lepsza technologie.
autorytetem w tej dziedzinie jest Raymond Soneir ( DisplayMate)

wystarczy wpisac w google.
DisplayMate
kazdy moze sie przekonac co jest lepsze.
plazma czy lcd.
poprzednio wklejalem linki z potwierdzeniem informacji np ze stron www ,od elektronikow i programistow np z forum elektroda, (teraz nie mozna to nie wklejam) jesli ktos uwaza ze nie mam racji to jego sprawa. jesli ktos przeczyta moje stare posty to znajdzie linki.
linki z forum
FULL HD vs. HD READY i obraz SD - HDforum
jakim LCD zastąpić Sharpa32LE600 - HDforum




http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/45696-jaki-telewizor-lcd-pomozcie-kobiecie.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/444992-post17.html


 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
digitalus ty taki obstukany w plazmach panasa i nie wiedziałeś że to plazma? a tyle się na oglądałeś plazm panasa przy zakładaniu anten sat i wszystkim polecasz tylko plazmę,jeszcze trochę to będziesz polecał jako monitory za główkowe do car audio video i tylko zmiana literki z E na B cię zmyliła? no i oczywiście brak literki P jeszcze przed 42S10B ,ale jak by nie patrzeć jest to wina po części też twoja parę twoich cytatów dla przypomnienia
witam
wybralbym plazme panasonic 42x10y lub nowy model x20.
jesli w sklepie jest mozliwosc wymiany x20 na x10 lub g10 to nie ma problemu.zwrocilbym uwage na x20.
kliknij na ten link
witam
x10y , 3 wejscia hdmi.zlacze d-sub(monitorowe)
c10y , 2 wejscia hdmi,brak d-sub
oczywiście podaję źródło z kąt pobrałem cytaty http://www.hdtv.com.pl/forum/search.php?searchid=1878118 jeszcze tak na zakończenie to 42S10E występuje jako lcd i plazma,ale z braku literek tak często ucinanych przez ciebie w nazwach tv Panasonic - Wyniki wyszukiwania 42S10 prowadzi to do takich cytatów
42S10B to lcd
moge zalozyc sie o kazda sume ze bardziej spodoba Ci sie jakosc obrazu sd z plazmy.
szczegolnie jesli ma to byc telewizor 42 calowy ale to Twoj wybor:) wybierz dobrze.
no i ta jeszcze nieszczęsna literka na końcu B -/- dobre :D ! gość pyta o plazmę,ty mu wciskasz że to lcd,ale plazma dalej naj,jesteś głęboko zawiedziony że już nie chce plazmy,a to w końcu się okazała plazma :bober::bober::bober: DIGITALUS :blagam::blagam::blagam: PAMIĘTAJ O PEŁNYCH NAZWACH ODBIORNIKÓW TV PDP BO MOŻE SIĘ STAĆ ŻE TO BĘDZIE LCD CCFL,ALBO LED-W NAJGORSZYM WYPADKU OLED wtedy serce twoje będzie krwawiło że plazmy na chama nie poleciło
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
na ZV 635 z polską gwarancją nie wystarczy kasy.
Ale wystarczy na XV 635. Do gier będzie to lepsze rozwiązanie.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Sebool_uk- pomijajac te przepychanki i xxxxxx tv obejrzyj w "currys" lub "comet"
ceny sprawdz na amazon uk. powinnes byc okolo 20% "do przodu" koniecznie sprawdz rowniez
u "petertyson.uk" ostatnio mial swietne ceny na tv (towar w dwa dni dostawa bez doplat)
aha- do "n-ki" jezeli bedziesz ogladal z odleglosci >3m (mysle ze tak bedzie kolo tego-24m2 to typowy angielski living room w 2 bedroom house) mozesz smialo brac 46" full hd (sprawdzone organoleptycznie ,dwukrotnie na plazmach panasa) .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry