Potrzebny wzmacniacz do Moniotor Audio RS8

Seba_Fan

New member
Bez reklam
mam je w 20m2 i jest OK
mialem je 12 m tez OK

spokojnie bedzie w 18m2 ja bym sie tym nie martwil, martwil bym sie kupnem wzmacniacza
 

krzystorek

New member
Dzięki za wypowiedzi. Już się trochę uspokoiłem. Dźwiękowo i wizualnie RS6 bardzo trafił w moje gusta.
Seba_Fan - piszesz że słuchałeś je na 12 i 20 metrach. Możesz podpowiedzieć na czym ?
Chciałbym do tego podłaczyć coś lepszego. Jak sądzisz co będzie dobrze grało z monitorami ? Pytam bo nie wiem czy wszystko uda mi się odnaleźć w salonach do odsłuchów.
Założyłem sobie taki ambitny plan że odsłucham i wyborę z : CA 840A , Yamaha AS-1000 , Yamaha AS-2000 , Marantz PM8003 , NAD C375 , Arcam P38 , Naim Nait XS.
Wzmacniacz + CD nie chciałbym aby kosztował więcej niż 10 tys.
 

horak

New member
Jak będziesz miał możliwość to odsłuchaj Advance Acoustic końcówkę 406 i przedwzmacniacz 206. Moim zdaniem jest to bardzo dobry partner dla RS6. Już przy cichutkim słuchaniu słychać wszytskie muzyczne smaczki. Co do wielkości twojego pomieszczenia to RS6 jest w sam raz.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
krzystorek napisał:
Dzięki za wypowiedzi. Już się trochę uspokoiłem. Dźwiękowo i wizualnie RS6 bardzo trafił w moje gusta.
Seba_Fan - piszesz że słuchałeś je na 12 i 20 metrach. Możesz podpowiedzieć na czym ?
Chciałbym do tego podłaczyć coś lepszego. Jak sądzisz co będzie dobrze grało z monitorami ? Pytam bo nie wiem czy wszystko uda mi się odnaleźć w salonach do odsłuchów.
Założyłem sobie taki ambitny plan że odsłucham i wyborę z : CA 840A , Yamaha AS-1000 , Yamaha AS-2000 , Marantz PM8003 , NAD C375 , Arcam P38 , Naim Nait XS.
Wzmacniacz + CD nie chciałbym aby kosztował więcej niż 10 tys.
sluchalem troche tego sprzetu i duzo odpadlo, nie bede doradzal bo kazdy ma inny sluch mi jak na razie nic nie odpowiadalo, ta yamaha S1000 to jest slaba jak dla mnie, odpadla po 5 min, Music fidality A5.5 gram w miare dobrze, kwestia jaka muzyka itd, musisz sam dobierac, NAD 355 odpadl nie znam 375, ale 355 malo dynamiczny dla mnie on nadaje sie do innej muzyki smyczka itd
jesli szukasz pieknej srednicy to MF A1 bylem pod wrazeniem, maranza nie znam, znam denona jakis wysoki model nie pamietam i mi sie nie podobalo zeby poukladany dzwiek bas kroki kontrolowany.

horak napisał:
Jak będziesz miał możliwość to odsłuchaj Advance Acoustic końcówkę 406 i przedwzmacniacz 206. Moim zdaniem jest to bardzo dobry partner dla RS6. Już przy cichutkim słuchaniu słychać wszytskie muzyczne smaczki. Co do wielkości twojego pomieszczenia to RS6 jest w sam raz.
sluchalem na 105 i bylo niezle, malo popularne i zle ocenione przez prase (prase mam gdzies) ale mam chec posluchac wyzszych modeli, bo moze kupie

krzystorek RS6 sa piekne, ladnie wykonane i maja dobra cene, jesli Ci sie podoba ich dzwiek to znaczy ze to jest to.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzystorek

New member
Seba_Fan napisał:
sluchalem troche tego sprzetu i duzo odpadlo, nie bede doradzal bo kazdy ma inny sluch mi jak na razie nic nie odpowiadalo, ta yamaha S1000 to jest slaba jak dla mnie, odpadla po 5 min, Music fidality A5.5 gram w miare dobrze, kwestia jaka muzyka itd, musisz sam dobierac, NAD 355 odpadl nie znam 375, ale 355 malo dynamiczny dla mnie on nadaje sie do innej muzyki smyczka itd
jesli szukasz pieknej srednicy to MF A1 bylem pod wrazeniem, maranza nie znam, znam denona jakis wysoki model nie pamietam i mi sie nie podobalo zeby poukladany dzwiek bas kroki kontrolowany.

Z całym szacunkiem Seba_Fan ale chyba jeszcze nie wymyślili takiego wzmacniacza który by Cię usatysfakcjonował ;)
 

horak

New member
Nie jest sztuką kupić pierwszy lepszy sprzęt. Lepiej być wybrednym przed kupnem niż marudzić po zakupie, chociaż z autopsji wiem, że każdy zakup jaki by nie był i tak przeważnie przez właściciela jest zachwalany.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
no niestety sprzet ma grac dla mnie i mam mi sie podobac, problem to dopasowac zestaw pod siebie, z drugiej strony maly jest dostep do starego sprzet a sa tam perelki, wydanie 5tys za wzmacniacz ktory zagra tak samo jak ten za 2tys to kpina. Jeszcze mam pare wzmaniaczy do odsluchania wiec moze cos bedzie, wtenczas biore do domu na test i sprawdzam, kiedys nie wiedzialem ze moze byc tak gigantyczna roznica miedzy wzmacniaczami, kazdy gral inaczej, wiec sie nie pytam nikogo jaki wybrac z nowym, bo wole pojechac i posluchac, za to ze starym sprzetem jest problem nie ma gdzie go odsluchac, chyba ze ma sie takich znajmoych ktorzy maja, ale z tym to juz ciezko.

Jak juz sie znajdzie to cos to bede szczesliwy i za nie wielka kase.
Pozniej pewnie jakies CD

krzystorek moze ten wzmanicza gdzies jest :)
nietety nie sluchalem wszystkich jakie sa na rynku, ale sluchalem i tanie i drogie i co do tych drogich to jak dla mnie nie warto, ale ktos innych moze miec inne ucho i dla niego bedzie warto.

Warto sluchac drogi i tez tanich
 

krzystorek

New member
horak napisał:
Nie jest sztuką kupić pierwszy lepszy sprzęt. Lepiej być wybrednym przed kupnem niż marudzić po zakupie, chociaż z autopsji wiem, że każdy zakup jaki by nie był i tak przeważnie przez właściciela jest zachwalany.

Racja, wszyscy zachwalają to co akurat mają. Dla mnie to żadna pomoc w wyborze sprzętu. Najważniejsze to nie kupować oczami i wymęczyć trochę sprzedawców odsłuchami :rolleyes:
 

Xisiek

New member
krzystorek napisał:
Dzięki blackninja za błyskawiczną odpowiedź, wiem że każde kolumny zagrają na 18m2 ale czy bas nie będzie za duży?

RS6 w 18m2 moga zagrac pieknie,ale rownie dobrze mozesz miec nadmiar basu - kwestia reszty sprzetu i akustyki pomieszczenia. Jak zapewne juz wiesz MA w tej kolumnie basu nie zaluje, wiec musisz z rozwaga podejsc do tematu.
 

kivlov

New member
Jezlei może być używka to kupuj Roksan Caspian - koszt ok 3 tysięcy złotych. Zdziwisz się co potrafi - nowy ok 8 tysięcy. Na allegro jest nawet. lepszego wzmacniacza z używek nie znajdziesz do ok 4 tysięcy. Jezlei ma być nowy to stawiałbym na NAIMA albo primare - zależy co Cię interesuje, gdyż są to całkowicie dwa inne brzmienia.
 

Imacman66

New member
Może weźmiesz pod uwagę w swoich poszukiwaniach wymarzonej amplifikacji, coś z lampami na pokładzie? Jest tyle fajnych wzmacniaczy, że warto spróbować. Ja polecam, za małe pieniądze coś na EL34 np Yagin'a MC-10L. Tani, a po wymianie lamp sterujących, wygrzaniu i po ustawieniu biasu, potrafi pozytywnie zaskoczyć. Polecam
 
Do góry