Potrzebna pomoc w wyborze TV 40-46 cali do 4500zł

buashey

New member
Witam,

Zamierzam kupić TV 40-46 cali. Mimo, że głównym przeznaczeniem TV będzie telewizja czy filmy w 2D, a nie 3D, to od święta planuje obejrzeć coś w 3D. Jeśli ktoś uważa, że niepotrzebnie jest kupować taki TV 3D, w przypadku gdy rzadko się będzie go używać dla efektów trójwymiarowych to proszę dać znać :)

Dodam, że pokój ma powierzchnię 20m2 (4x5), TV będzie na krótszej ścianie, oglądanie z około dwóch metrów, może być 2.5. Też do końca nie jestem pewien, czy wybrać 40/42 czy 46 cali.

Podłączony będzie dekoder HD UPC oraz 5.1. Czasem PS3.

Budżet do ok 4500 zł.

Myślałem o Sharpie LC-40LE830 E czy 46LE925, ale mimo świetnych testów odtrącają mnie jego problemy ze wsparciem zewnętrznych napisów...

Bardzo ważną sprawą jest jakość:
- matryca najlepiej matowa, ale to nie jest warunek
- warunkiem jest Full LED, najlepiej przy odświeżaniu 200Hz

ale także praktyczność i użytkowanie.

Moje wymagania praktyczne:
- bezproblemowe WIFI i użytkowanie internetu (co za tym idzie łączenie się z innymi komputerami w sieci)
- brak problemów w relacjach TV - komputer/dysk zewnętrzny, co za tym idzie odtwarzanie filmów AVI/MKV + napisy zewnętrzne w .txt/.srt i możliwość ich edycji rozmiaru


Bardzo mi zależy i dlatego bardzo byłbym wdzięczny za konkretną pomoc. Z góry wielkie dzięki.
 
Ostatnia edycja:

buashey

New member
w/w samsung ma 400Hz, co na papierze wygląda znakomicie w porównaniu do konkurencji, ale niestety fachowcem nie jestem by stwierdzić, czy w praktyce jest to jakaś znacząca różnica
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
teoretycznie jest ale szalu nie bedzie.200hz w zupelnosci wystarczy.sa tez 600hz a i nawet wiecej do czego to komu potrzebne.kiedys porownywalem lg 600hz z z samsungiem podajze 200hz i lepsza plynnosc byla w samsungu.
 
Do góry