Potrzebna pomoc: TX-P37X20E czy TX-P42S20E

misiekxxx

New member
Witam.
Zdecydowałęm siękupić pierwszą w swoim życiu plazmę i po wstępnej selekcji wybrałem dwa modele TX-P37X20E lub TX-P42S20E. Pierwszy jak wiadomo HDReady a drugi Full HD. Warunki po krótce:
- odległość oglądania 2,3-2,4m
- sygnał: kablówka MM - 50% SD i tak pewnie zostanie przez najbliższe 2 lata, 40% DiVX z kompa lub odtwarzacza, 10% gry z kompa.
- ma wisieć
- w użyciu głównie wieczorową porą

O co mi chodzi? Przede wszystkim: Nie wiem jak sobie da radę FullHD z sygnałm SD i DivX. Da się to oglądać z podanej odległości? I w drugą stronę czy HDReady to nie za mało przy filmach DivX (napisy!!!) i przede wszystkim grach (Sporadycznie tv ma robić za monitor przy wszelkiego rodzaju symulatorach lotu).Oczuję spory niedosyt rozdzielczości? Czy obydwa modele da się podpiąć pod kompa? Z uwagi na odległość wolałbym 37" ale niestety (albo stety) takie są tylko HD Ready.
Opłaca się dołożyć FullHD pomijając fakt że jest większy? bo tak jak pisałem odległość będzie bliska więc tak dużego nie potrzebuję.
Z góry dzięki. Planowany zakup: początek przyszłego tygodnia.
 

osip

New member
Jesli ma byc podlaczony do kompa, to bierz zdecydowanie s20.
42" bedzie pasowalo idealnie do twoich warunkow.
O SD, sie nie martw, s20 dobrze sobie z tym poradzi.
 

misiekxxx

New member
O SD, sie nie martw, s20 dobrze sobie z tym poradzi.
A jak HDReady poradzi sobie z sygnałem z kompa? Będzie razić pikselozą?
I ważniejsze pytanie: Czy obraz SD na HDReady 37" będzie istotnie różnił się od 42" Full HD? Boję się ze owe 42" przy odległości 2,4m na SD będzie nie do strawienia a przecież ma on cieszyć oko a nie wkurzać.
 
Ostatnia edycja:
Do góry