Poszukuje TV 55 cali do gier/filmow HD

johnkruger

New member
Jako, że mam koniec remontu za pasem, to czas wybrać telewizor. Kwestie audio mam załatwioną (amplituner pionier i głośniki 5.0 Jamo).

Co do telewizora to jest trochę gorzej, bo chcę, żeby narawdę miał bardzo dobry obraz. Mam dużo filmów w HD, które chce oglądać z przyjemnością. TV musi być dobry do gier, będę miał PS3.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4,5 x 5,5
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? raczej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Będą rolety, ale są 2 okna.Jedno - na wschód, drugie - na północny zachód
7.Jaki masz obecnie telewizor ? ostatnio miałem 42 calowego panasonica (plazma)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? jakość obrazu/smart
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? naziemna TV
10.Jakie urządzenia ? dysk zewnętrzny 3 TB / PS3
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok 4-6
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam porównania, ta, która jest lepsza
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale/filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? czasem
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? PS3 kilka razy w tygodniu
16.Preferencje co do marki ? Nie
17.Preferencje co do wielkości ? 55 cali (max 126 cm szerokości)
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? myslalem o max 5500, ale jak mam dołożyć 100 zł wiecej a mieć lepsze wrażenie to czemu nie
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? tak, ale nie mam porownaia - takie, jakie jest lepsze

Do tej pory wybrałem kilka modeli w przedziale 5-6 tys.:
Philips 55PFL6198K
Philips 55PFL7007K
Philips 55PFS7109
Sony KDL-55W829
Samsung UE55F7000
PANASONIC TX-L55DT60E

bylem wstepnie przekonany do Sony, ale wiadomo - im się więcej czyta, tym człowiek jest bardziej zdezorientowany...

będę wdzieczny za pomoc. TV potrzebuje na koniec czerwca. Będę wdzięczny za pomoc :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś wybrałbym Panasonica 55Dt60
Cena dla niebieskich jest specjalna z okazji MŚ +
Kalibracja gratis
I Radyjko gratis
 

johnkruger

New member
kiki:
- kalibracja gratis, tzn, że dostaje jakieś gotwe ustawienia, które mogę wykorzystać do polepszenia jakości obrazu?
- radyjko :> ?

co ma panasonic, czego nie mają inne TV ?

aha, jeszcze jedna ważna rzecz - chciałbym, by telewizor mógł odtwarzać filmy mkv/avi z różnymi kodekami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Co ma piernik do wiatraka ?
Liczy się skalowanie do telewizji naziemnej.
Samsung robi to bardzo dobrze ale w modelu H7000
 

johnkruger

New member
kiki:
To znacznie wyższa półka od pozostałych.
Akceptuje również flasha. - ciekawy bajer
.
To znaczy że dostajesz już skalibrowany telewizor i certyfikat w środku.
DO tego specjalne radyjko cyfrowe w formie Piłki Nożnej. - nie potrzebuje radyjka, ale jak jest za free ;)

tdx:
nie bardzo znam się na technice wykonania. znalazłem w necie, że :
IPS - lepsze kąty widzenia i mniejsze czasy reakcji.
VA - lepsza czerń i mniejsza szansa na srebrzenie.

w sumie, to i jedna i druga opcja jest dobra. Kąty widzenie - i tak bedzie sie oglądało na wprost.

"Panas DT60 100Hz matryca na IPS" - Technologia odświeżania: Backlight Scanning 1600 Hz - to nie to samo?
 

tdx

New member
Bez reklam
johnkruger mamy matryce 50 100 i 200Hz >> 1600Hz BLB to suma marketingowa :D, w żaden sposób nie przekładająca się na jakość obrazu.

Zasada jest taka że najtańsze są TV z matrycami 50Hz. Połka średnia to 100Hz matryce a najlepsze i najdroższe są 200Hz...

Odpowiednikiem Samsunga 55F7000 będzie Panasonic 55WT60, oczywiście musisz sprawdzić czy wolisz matrycę IPS (lepsze kąty, 3D pasywne) czy matryce VA (lepsze czernie, kontrast)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trochę inaczej Samsung f8000 to odpowiednik Panasonica WT60
Odpowiednik F7000 to DT60.
Jeśli sięgać zamierzasz po Samsunga to H 7000
 

Karpaj

New member
Bez reklam
F7 i F8 ma 200Hz matrycę WT60 też, DT60 to tylko 100Hz więc to odpowiednik serii 65xx samsunga :D

Od kiedy WT60 ma matrycę 200hz?

Tak poza tym te telewizory wybrane na podstawie jakiejś dostępności? Bo są modele nawet z 2012roku, których od dawna nigdzie na oczy nie widziałem.
Samsungi serii F w większości sklepów także wyprzedane, czasem egzemplarze z wystawy zostały.
 

johnkruger

New member
tdx:
ips-lekpszę kąty (niekoniecznie), 3d pasywne (nie aż tak ważne)

va - lepsze czernie - tak, kontrast - tak

czyli lepiej chyba VA :)

czyli szukam 200hz do gier i filmow.

zapytam inaczej o te matryce: czy lepsze wrażenia przy grach/filmach HD są przy matrycy IPS, cz Va (zakladając, że jest to film 2d i siedzę na wprost ekranu)?
 

tdx

New member
Bez reklam
VA są znacznie lepsze różnica potrafi sięgnąć nawet 5x większego kontrastu w stosunku do paneli IPS (już w testach więc to wartość mierzona a nie podawana przez producenta)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To kup sobie plazmę Panasonica 55st60
Albo poproś o prezentację telewizorów w domu - to znacznie ułatwia wybór.
Philips Proponuje tu nowy model 55PFS7509 z potrójnym ambilightem i subwooferem w komplecie.
 

johnkruger

New member
To kup sobie plazmę Panasonica 55st60
Albo poproś o prezentację telewizorów w domu - to znacznie ułatwia wybór.
Philips Proponuje tu nowy model 55PFS7509 z potrójnym ambilightem i subwooferem w komplecie.

plazmy nie chcę, bo generalnie każdy sie z niej wycofuje, wiec raczej postawię na led

prezentacja w domu - jeszcze jest nie ukonczony, a to pewnie też jest kasa, żeby ktos przyjechał z kilkoma telewizorami do domu

ten phillips trochę za drogi jednak

Mam jeszcze pytanie - gdzie sprawdzić, jaką matrycę ma dany telewizor? bo na stronach typu eurortv/saturn nie widzę
 

johnkruger

New member
te, które wymieniłem w pierwszym poście:
Philips 55PFL6198K
Philips 55PFL7007K
Philips 55PFS7109
Sony KDL-55W829
Samsung UE55F7000
PANASONIC TX-L55DT60E

ewentualnie, model, który uważasz za godny uwagi, a nie ma go na liście

dzięki
 
Do góry