Poszukuje telewizora głównie do ps4 pro/filmy

Korfanty

New member
Witam wszystkich forumowiczów;)
We wrześniu zamierzam kupić nowy telewizor jednak potrzebuje drobnej porady. Oto moje dane:
1. Odległość od ekranu: 2,50 - 2,70m
2. jak słońce świeci w pokoju?: od lewej
3. Jak duży jest pokój: dokładnie 16m2, kwadrat
4. Preferowana technologia: nie wiem
5. jaki masz obecnie telewizor: LG 37cali full hd, kupiony około 6-7 lat temu
6. jakie programy najczęściej oglądasz: sport, telewizji mało lub prawie wogóle
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie wieczorami, w weekendy zdarza się że od rana
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: wole bez, ewentualnie światło z kinkietu nad narożnikiem
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: brak preferencji
10. matryca błyszcząca czy matowa: nie wiem
11. preferowana wielkość telewizora: 55 albo 65, zależy od kwoty
12. preferowana marka: zdecydowanie Samsung
13. czego nie lubisz w telewizorach: -
14. jakie urządzenia będą podłączone: amplituner sieciowy onkyo 656, ps4 pro
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 40% konsola ps4, 40% filmy, 20% sport głównie piłka nożna
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
17. czy ważne jest wifi : obowiązkowo
18. czy będziesz korzystać z widgetów?: raczej nie
19. czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : nic z wymienionych, po kupnie tv zamierzam wykupić konto w netflixie
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : tak
22. ma mieć 3D: nie
23. ma mieć slot na karty SD: obojętne
24. ma mieć tuner DVB-S: obojętne
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: -
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: popołudniami około 3-4h po pracy, weekendy nawet do 10h
28. ma stać czy wisieć: stać
29. Rozdzielczość: 4K
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: dobra jakość obrazu pod ps4, matryca 120Hz - sport
32. Ile osób ogląda: 2
33. Jaka klasa cenowa: budżet maksymalny do 7500zł za 65 cali

1. Od miesiąca przeglądam fora, czytam recenzje i zdecydowałem się na model Samsung 55mu7002, jednak mam problem co do wielkości - 55 kosztuje 4900zł w przybliżeniu, 65 cali to już 7600zł czyli dużo więcej niż mam zamiar wydać na ps4 pro abonament na rok ps plus i parę gier - około 2300zł. Boli mnie trochę różnica w kwocie pomiędzy 55 cali a 65 cali. Czy rzeczywiście warto dopłacać do tych 65 cali? Chodziłem po marketach ale to nie miało sensu, za duże to są pomieszczenia by ocenić.
2. A drugie moje pytanie dotyczy sklepu kinowdomu.pl. Jestem mieszkańcem Łodzi. Ceny w tym sklepie stoją na przyzwoitym poziomie jednak zaciekawiła mnie kalibracja w cenie. Czy ktoś z was kupował tam? Może ocenić ten sklep? Na jakim sprzęcie jest wykonywana kalibracja?
Z góry dziękuje za pomoc;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 65PUS7502 kosztuje znacznie taniej dla niebieskich członków forum.
Dla niebieskich członków forum wszystkie proponowane telewizory mają kalibrację sprzętem profesjonalnym w cenie.
 

Korfanty

New member
Jeszcze jedno mam pytanie. Do zakupy pozostało mi 1,5 tyg. Z moich faworytów zostały mi sony 55xe9005 i 55mu7002. Sam oglądam dużo piłki nożnej. Czy rzeczywiście do sportu samsung jest dużo lepszy? Bo jeżeli nie mówimy o sporcie to we wszystkich innych parametrach Sony jest dużo lepsze. I ostatnie pytanie czy do odległości 3m naprawdę te 55 cali wystarczy. Będe wdzięczny za odpowiedź
 
Do góry