Poszukuje projektora :) laik prosze o pomoc

tomekxxxx

New member
Witam pragnę zakupić projektor z wejściem HDMI głownie do gier i filmów, mam dobry komp który to pociągnie bez problemu, z tym że mój budżet to max 500-600pln i szukam używanego z lampą powiedzmy max do ok 50% zużytą! nie nic nowego bo to będzie mój pierwszy i jak ta przygoda okaże się owocna to będę dopiero kupował coś za tysiące...

Na allegro, Tablicy itp widziałem takowe nowe do tysiąca wiedz na pewno idzie kupić coś używanego w tych cenach. Aktualnie nie mogę jednak takowego zlokalizować mało ogólnie projektorów ludzie sprzedają tak zauważyłem, te co są w moim budżecie maja HD lecz nie HDMI a to nie to samo zwykły kabel przy transferze danych "gubi zbyt wiele jakości.

Znalazłem jeden bez wejścia hdmi z HD mianowicie - Projektor HD ready Sanyo PLV-Z1
co o nim możecie powiedzieć? lecz jednak chyba nie chce kupować czegoś bez HDMI :/

Wiedz tu zaczyna się pytanie do was, czy ktoś z was ma może coś do odsprzedania takiego jak opisałem ? w moim budżecie ? a możne wiecie gdzie można coś takiego dostać prócz portali aukcyjnych ? albo znacie kogoś kto ma na sprzedaż ?

oraz ostatnie pytanie jakie marki i nazwy projektorów polecanie które można było by wyrwać w tej cenie z HDMI ? proszę podać kilka nazw tak żebym wiedział co warto kupić :) i wiem ze w używce bez gwarancji może sie coś popsuć łatwiej + soczewki potrafią kosztować swoje ale to już będzie mój problem :)

Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedz i z góry dzięki :)
 

MacVas

New member
Witaj,
co się tyczy Twoich wątpliwości ujmę to tak:
1. Jeżeli masz inny wybór to Sanyo plv-z1 sobie odpuść. To staruszek i protoplasta serii Z, w zasadzie ciężko o jakiś nie zajeżdżony model na rynku wtórnym, do tego parametry ma takie, że na "dzienne granie" trzeba mieć dobrze zaciemniony pokój. To nienajgorszy projektor ale po tym co napisałeś jestem pewien, że nie spełni Twoich oczekiwań.
2. Poleciłbym Ci "dwójkę" której sam używam, bo niemal idealnie wpasowuje się z parametrami jako uniwersalny "pj na start", ale.. zawsze jest jakieś ale.
Ten projektor obok wielu zalet (LensShift, kultura pracy, przyzwoity kontrast i wogóle jakość obrazu) ma jeden mogący go dyskwalifikować bug tzn. nikompatybilność z HDCP. To oznacza, że sprawi Ci problemy z większością nowych sprzętów (o BD wogóle zapomnij). Ale np. przy współpracy z PS3 czy kompem - z użyciem połączeia DVI to HDMI - większych problemów nie uświadczysz.

Co do alternatyw z wyjściem DVI\HDMI w tej cenie(?) to nie oszukujmy się, ale będzie ciężko.
 

tomekxxxx

New member
ok bardzo mi sie podoba ten projektor z tym ze widziałem jeden praktycznie nowy na allegro za 1 tysiac ma ktos moze do zaoferowania taki za 600 ? no moze max 700 ?
 

MacVas

New member
Fakt, na allegro w ostatnim czasie jest mały wybór Sanyo wartych uwagi. Ten z allegro to chyba jednak z ceną lekko przesadzone.

Gdyby nie EURO2012 to sprzedałbym Ci mój egzemplarz. Jest w dobrym stanie, chociaż lampa sporo za półmetkiem. W zasadzie oprócz HDCP buga nic go nie trapi - no może jeszcze poza tą samą "przypadłością z kurzem" o której wspomina posiadacz egzemplarza z allegro. Jak widać to normalne i w zasadzie nieodczuwalne - u mnie dwie plamki ledwo widoczne na czarnym/szarym tle, w kolorowych scenach praktycznie zanikają.

A połączenie przez component Cię nie urządza?
 
Ostatnia edycja:

tomekxxxx

New member
Wiesz prawda taka ze szukam czegoś na DVI bo sie boje ze jak podłącze sobie fajna gre to mi nie pociągnie bd straszny obraz jakiś plastikowy jak to na zdjęciach w necie widać Znalazłem Projektor Nec GT2150 co o nim mi powiesz ? koleś za 650 chce oddać z przesyłka tak sie dogadałem lampa ma ok 1100h na tablicy wisi koleś z Częstochowy ale na allegro wystawi jak coś albo za pobraniem z możliwością otwarcia paczki wiedz można brać tylko czy dobry wejście DVI ma obraz tez niczego sobie jak patrze na necie coś tanio w porównaniu do tego co jest w necie ale to mi sie akurat bardzo podoba :) jak byś swojego opchną mi ok 8 czerwca (wypłata) to biorę :) a ty może sobie do tego czasu cos innego skołujesz na podmianke :) pomyśl jeszcze :) a ten bug to wiesz ja tam tylko bd podłączać kompa nic więcej wiedz chyba nie bd miał problemów :) tylko nie wiem jaki ekran wybrac jeszcze jakiś tani oraz jakiś tani "wieszak" by pod sufit na stałe zawiesić :)

pozdro:)
 

MacVas

New member
Nie chcę jakoś specjalnie oceniać tego NEC'a - generalnie oprócz monitorów to nie testowałem wcześniej nic z tej firmy. W zasadzie poza mocną lampą i wyjściem DVI-D nie ma szału..13kg to całkiem ciężka, do tego głośna kobyła :)

Co do odsprzedaży mojego Sanyo to muszę rozważyć wszystkie za i przeciw - jestem typem sentymentalnym :D
 
Do góry