Poszukuję kodów do uniwersalnego pilota

DarB

New member
Witam,
Czy Ktoś mógłby mi pomóc w zaprogramowaniu uniwersalnego pilota (SilverCrest RCH7S52)?
Problemy są następujące:
1. Chciałbym obsługiwać dekoder Philipsa DSR6201. Niestety żadny kod podczas automatycznego wyszukiwania nie zadziałał na dekoderze. Funkcja uczenia działa niestety jak jest podstawowa komunikacja z urządzeniem (np. włączanie/wyłączanie). Potrzebuję nr kodu lub jakąkolwiek podpowiedź co mogę spróbować zrobić.
2. Podobny problem z zestawem kina Philips (zbieg okoliczności??) HTS6600. Niektóre kody działają wybiórczo np. wł/wył działa, +głos działa, ale -głos już nie. Nawet jak uczę pilota (niby nauczenie jest Success) to i tak funkcja nie działa. Prośba jak wyżej o pomoc.

Może ktoś miał jakieś doświadczenia z programowaniem/uczeniem pilotów uniwersalnych?
Pilot ma mnóstwo funkcji i chciałbym go wykorzystać (odłożyć oryginalne i zostawić jeden) a narazie wychodzi, że mam dodatkowego pilota :(
Z góry dzięki za pomoc
 

cygan

Member
Mam tego pilota. Zaprogramować można kodami urządzenie w podstawowych funkcjach a pozostałe uczysz. Np.swojego Panasa kodem (066 dla PV 7) a pozostałe typu kursor, zamrożenie, telegazeta itp. musiałem "douczyć". Jednym obsługuję obecnie 4 urządzenia. Masz może problem jak ja. Mam problem z Mantą rekorderem. Nie zawsze uczy się zadanego kodu... czysta loteria,podejrzewam pilota bo ma 3 lata i szwankuje czasem nadajnik. Gotowe kody chyba nie istnieją dla tego sprzętu, trzeba uczyć. Piwo dla kogoś kto zna gotowe dla Manty :)
 

DarB

New member
No właśnie problem w tym, że na dekoder nie działa żadny kod do podstawowych funkcji i nie mogę uczyć:(
A znowu na kino wypróbowałem wszystkie dostępne kody dla Philipsa (a było ich sporo) i jak coś się znajdzie to tylko niektóre podstawowe funkcje działają (i wtedy lipa z uczeniem, też te wyuczone nie wszystkie działają).
Pilot mam nowy i na TV Samsunga działa bez zarzutu (nawet bez douczania ma dużo funkcji). Instrukcja podaje, że ma w sobie 1800 kodów to cos powinno zadziałać...
Mam wrażenie, że to Philips coś tutaj wykombinował :???:
 

cygan

Member
Możesz te "oryginalne" funkcje z kodów też zmieniać. Instrukcja chyba błędnie podaje procedurę uczenia, bo czasem lepiej naciskać w tym samym czasie. Udało mi się metodą prób i błędów :)
 

mariuszsu

New member
pilot silvercrest

witam mam pytanko czy moge swojego pilota nauczyc kodu jakoś wklepać go do pilota mam telewizor lcd atec kod do tegoż telewizora jest 1728 a ten pilot nie posiada tego kodu czy jest jakas rada na to ,pozdrawiam
 
Do góry