Poszukuję 40"-42" za 2.200 - 3.000

GoorkA

New member
Poszukuje telewizora do 3.000, 40-42 cali do oglądania filmów/seriali przez komputer, gier oraz rzadziej do oglądania telewizji przez kablówkę (co do gier to będę głównie grał na monitorze kompa, lecz czasem może mi się zachcieć pograć na czymś większym).
Początkowo myślałem o popularnym Philipsie 40PFL5507K/12 i wszystko byłoby ekstra gdyby nie miał on niskiego kontrastu 500.000. Co zamiast tego modelu powinno mnie zainteresować? Albo nie powinienem odrzucać tego Philipsa?


1. Odległość od ekranu: 3m
2. Jak słońce świeci w pokoju: światło nie będzie bezpośrednio padać na ekran. Telewizor będzie wisiał na zachodniej ścianie. W pokoju są tylko okna północne
3. Jak duży jest pokój: 15m2
4. Preferowana technologia: LCD/LCD LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? Sony Trinitron 14" (nawet nie Black Trinitron)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy i seriale
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez lub z łagodnym oświetleniem
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: raczej obojętne, ale wolę matową
11. Preferowana wielkość telewizora: 40"-42"
12. Preferowana marka: Sony, Panasonic, Philips, LG, Samsung
13. Czego nie lubisz w telewizorach: brak
14. Jakie urządzenia będą podłączone: kablówka/komputer
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: tv 20% komputer 80%
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
17. Czy ważne jest wifi: konieczne
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: tak
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: mogę, aczkolwiek nie jest to najważniejsze
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: nie musi
22. Ma mieć 3D: nie
23. Ma mieć slot na karty SD: nie
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie musi
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: kablówka na razie zwykłym kablem antenowym, komputer hdmi
26. Jaki masz sygnał? kalówka na razie analogowo
27. Ile programów HD: 0
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: FullHD
31. Na czym najbardziej Ci zależy: Dobra jakość obrazu w szczególności odwzorowanie kolorów.
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: w ciągu tygodnia do 2h, w weekendy więcej
33. Sugerowana cena: 2.500 - 3.000

Marketingowcy do dzieła! Przekonajcie mnie czemu "Wasz" telewizor powinienem kupić ;)
z GoorkI dziękuję za odpowiedź!
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Na ten kontrast nie patrz, bo to tylko chwyt marketingowy, nie mający zbyt wiele wspólnego tak naprawdę z kolorami.

Z ciekawych modeli do wyboru dla Ciebie :
Philips 40" 5507
Panasonic 42" ET5
Toshiba 40" TL938 (model będzie dostępny dopiero pod koniec października, gdyż obecny TL933 nie ma wi-fi)
Sony 40" HX750
 

GoorkA

New member
Dzięki za pomoc. Sprawdzę te telewizory jakie polecacie. Niestety ten Philips 46 odpada, bo po prostu nie zmieści mi się w pokoju.
Cieszę się, że ten kontrast będzie ok.
 

GoorkA

New member
Dzięki, ale jednak cena jest ponad granicą jaką sobie ustaliłem i w dodatku wyjdzie mnie on jakieś 700-1000 zł więcej niż 5507k
 
Do góry