Poszukiwanie LCD/Plazmy... a wygrywa CRT.

kataryniarz

New member
Straciłem 2 dni na testowaniu różnych LCD/Plazm... jestem mocno rozczarowany jakością :roll: HD robi oczywiście wrażenie, ale przecież ilość kanałów jest znikoma. Najpierw nastawiłem się na polecane LCD w cenie ok. 3k, niestety to co czytałem na forum nie pokrywało się z rzeczywistością - sygnał SD na każdym wyglądał fatalnie pomimo podpiętej Cyfry+. Później doczytałem, że Plazmy doskonale radzą sobie z takim sygnałem i obraz będzie prawie jak w CRT... powiem szczerze większej różnicy w jakości do LCD nie zauważyłem, a kalibracja pomagała tylko w znikomym stopniu. Wydaje mi się, że większość "młodych" ludzi nie miało okazji oglądać porządnego CRT i nie mają punktu odniesienia - stąd opinie o "bardzo dobrym" obrazie LCD. Rozbawił mnie dziś sprzedawca twierdząc, że obraz jest dobry i to normalne bo na wszystkich tak wygląda. Pozostaje mi tylko naparwić wysłużonego LG29 i cieszyć się krystalicznym obrazem. Całe to LCD to naciąganie klientów, technologia nadal mocno niedopracowana.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to oczywiście Twoja opinia.
Ja mam w tej chwili ponad 20 programów HD i żaden CRT nie ma nawet startu do tej jakości. Korzystam też z kamery HD i BD - więc CRT nie spełnia nawet podstawowych funkcji nie wspominając o braku jakości. Teraz zależy wiele oczywiście od jakości sprzętu ( tu niewymienionego) . Jeśli ktoś ogląda słabe modele to może odnieść takie wrażenie.
Znane i renomowane firmy produkują bardzo dobre modele nawet w klasie cenowej 3000 zł .
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
kataryniarz
Mam pytanie, gdzie dokonywałeś tych testów? Bo jeżeli w sklepie to wcale nie dziwią mnie Twoje rozterki.....
Jeżeli dokonywałeś tych porównań u siebie w domu to jakieś kiepskie modele musiałeś mieć....
Oczywiście masz rację, że do sygnału SD (tym bardziej słabego a taki mamy w Polsce) tv crt sprawdza się znakomicie (maskuje tą słabość). Jednakże dobra Plazma (wcale nie musi być droga) dorównuje CRT bez problemu. Miałem porównanie w domu i wiem co pisze....A i TV CRT miałem nie mało i to dobrych CRT...(szkoda, że już ich nie produkują tych dobrych CRT w rozmiarze 42"...)
Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań nowego TV!
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
kataryniarz weź chłope nie ośmieszaj się - nie porównuj nawet oglądania cyfrowego sygnału dobrej jakości na 50" dobrym lcd albo plazmie do 29 crt - a może kasy szkoda? Bo ja widze tylko takie wytłumaczenie przedkładania 29" crt nad dobrym tv lcd czy plazmą
 

kataryniarz

New member
"jgx" może doczytasz, czy ja porównywałem HD? Pisałem o SD!
Testowałem tylko w sklepie, ale była podpięta Cyfra+. W domu raczej było by jeszcze gorzej, kabel z Vectry. Kiki wiem, że HD super i nie neguję tego, ale ja potrzebuję typowo pod SD.
Modele:
Sharp 40LE810E
Philips 40PFL7605H
Samsung LE40c650 (o dziwo identycznie jak Sharp, akurat stały obok siebie)
Philips 40PFL5605H (najgorszy, a tyle sobie obiecywałem po "Full-Led" Sharp-a)
Panasonic P42S20E
LG 42PJ550 (czarny super, ale biały na tle LCD był szary... tragiczne wyświetlanie zdjęć z USB, mocno przekoloryzowane)
...na wszystkich jakość SD bardzo słaba :roll:
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
I tu jesteś w błędzie!
w domu byłoby lepiej....Jaką kwotę chcesz przeznaczyć na nowy TV?
Polecam coś z plazm panasonica np. 42G20, lub V20....
 
Ostatnia edycja:

kataryniarz

New member
Kwota +/- 3k - czy ten Panas lepiej poradzi sobie z SD od LG 42PJ550 ?
Żeby to tak łatwo było sobie wypożyczyć do domu. W poniedziałek jadę oglądać właśnie 42G20, może uda się "wypożyczyć".
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem czy Panasonic poradzi sobie lepiej od LG bo nie widziałem ich obu w akcji jednocześnie to nie mogę się wypowiedzieć.
Ale Panasonic G20 to dobry model dobrze radzi sobie z SD, o HD wspominać nie trzeba.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Również doceniam CRT ale trzeba na to spojrzeć obiektywnie. CRT 29 cali w porównaniu do panoramy (40-60cali) gdzie obraz 4/3 jest dodatkowo zoomowany i rozciągany na 16/9 oczywiście że nie przysłuży się do polepszenia odbioru SD, kilkukrotna większa powierzchnia obrazu.

Mam N'ke i wypowiem się co sądzę o obrazie SD. Jeśli na plazmie X10 ustawie format obrazu na 4/3, obraz sd jest bardzo dobry z N'ki, lepszy niż na CRT21 philpsa (ostrość, super kolory, na crt w trybie RGB nigdy nie działały filtry wyostrzające), więc widać jak powierzchnia obrazu wpływa na jakość, na crt jedynie czernie wyglądają lepiej ale plazma moja do najnowszych nie należy. Gdy przełączę na 16/9 obraz SD traci już na jakości ale znowu jeśli oglądasz obraz z rozsądnej odległości i tak wydaje się naprawdę, bardzo dobry. Dalej filmy DVD, coś co oglądam w większości... to jak wyglądają przeskalowane z ps3 lub jeszcze lepiej XDE sprawia że na PDP x10 odkrywa się je na nowo, w stosunku do CRT (a miałem i widziałem ich wieeele). Porównywałem też obraz z SD oglądany z plazmy i LCD, oczywiście różnica jest ogromna i tu nawet nie mam zamiaru tego komentować. Podsumowując, do crt nie ma już powrotu, jakość SD jeśli odpowiednio poustawiasz sygnał, naprawdę nie ma problemu. Na crt zaś HD nie istnieje, obraz mało ostry, męczący oczy, obudowa słoń.
 

kataryniarz

New member
marciniozo miałeś rację, dzięki za uwagi. W domu faktycznie trochę lepiej, ale do CRT nadal daleko.
Sprawdziłem tego plazmowego Panasa jest lepiej, ale szału nie ma. Przy okazji udało się zobaczyć zwykły LCD model l37g20e:
- wyświetlanie i skalowanie zdjeć super
- skalowanie sygnału SD bardzo dobre
- jakość obrazu... dziś zamawiam "n" :D
- wypadał najlepiej ze wszystkich obejrzanych i został kupiony :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

kataryniarz

New member
Trochę czasu upłynęło, N-ka już śmiga... teraz mogę dopisać, że jakość sygnału zdecydowanie przewyższa kablówkę. Obraz SD (wreszcie nie mam żadnych zastrzeżeń!) jak i HD jest na LCD bardzo dobrej jakości - HD robi duże wrażenie 8)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale co uważasz że już gra lepiej od CRT ?
Bo chyba nie miałeś takiego przekonania.
 

kataryniarz

New member
Jakość SD z n-ki jest taka jak na CRT czyli bardzo dobra. Zdecydowanie lepiej oczywiście wypada HD. Faktycznie ogromne znaczenie miała tu jakość sygnału. Nie zakładałem z powodu niwelowania strat przez CRT, że sygnał z kablówki może być tak kiepski. Pozostaje mi jedynie przyznać, że zbyt długo zwlekałem z pozbyciem się Vectry i CRT :)
 
Do góry