Posiadacze Yamaha RX-Vx67 łączcie się

zbyszek82

New member
Po długim oczekiwaniu odpowiedzi z serwisu Sharpa i rozmowie telefonicznej dowiedziałem się, że nie jestem osamotnionym użytkownikiem zgłaszanego przezemnie problemu.
Podobno wszystkie modele Sharpa tak reagują na wyłączonym TV.
Zgłaszali to już do centrali ale narazie rozwiązania nie ma :(

No proszę ciekawe czy prawda ?

pozdrawiam wszystkich
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mietka

New member
Mam pytanie do użytkowników tego amplitunera a mianowicie:czy opłaca mi się wymienić dotychczasowy ampli aiwa AV-D77 na ten.Po za tym że zyskam wejścia HDMI to co jeszcze zyskam.Lub jakiś inny amplituner
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Tego czyli którego 367 czy np 3067 bo to mała różnica
icon7.gif
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mors111

Active member
Bez reklam
Mam pytanie do użytkowników tego amplitunera a mianowicie:czy opłaca mi się wymienić dotychczasowy ampli aiwa AV-D77 na ten.Po za tym że zyskam wejścia HDMI to co jeszcze zyskam.Lub jakiś inny amplituner

w porównaniu do Onkyo 608 zyskasz sporo mocy
Aiwa pobiera z sieci 140W - to bardzo mało
Onkyo 608 - 620W
a to oznacza że w Aiwa moc na 2 głośniki będzie miała maksymalna 2x50W ( wliczając straty ) , w Onkyo dla dwóch kanałów i kolumn 4ohmowych będziesz miał 2x150W ( tak podają testy ) i tutaj zasilisz nawet spore kolumny

jakość na pewno też powinna być lepsza
 

mietka

New member
w porównaniu do Onkyo 608 zyskasz sporo mocy
Aiwa pobiera z sieci 140W - to bardzo mało
Onkyo 608 - 620W
a to oznacza że w Aiwa moc na 2 głośniki będzie miała maksymalna 2x50W ( wliczając straty ) , w Onkyo dla dwóch kanałów i kolumn 4ohmowych będziesz miał 2x150W ( tak podają testy ) i tutaj zasilisz nawet spore kolumny

jakość na pewno też powinna być lepsza

Przeczytałem przed chwilą że pobiera 240W i że ma 100W na kanał przy 5.1 i 180W przy stereo przy głośnikach 8ohm ale ile w tym prawdy to też nie wiem.Natomiast wiem że spaliłem na tej aiwie altusy 110-tki więc moc którą napisałeś jest dużo zaniżona no chyba że to jakoś się inaczej liczy.W takim wypadku czy kolumny o mocy 180W i impedancji 8 ohm starczą mi do tego onkyo lub tej yamahy co w temacie? A na chipie w testach pobór mocy tego onkyo tx-sr 608 to 212W
PS.Dajcie też odpowiedź na http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/76819-ktory-kupic-amplituner.html
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
kolumny łatwiej spalić słabszym amplitunerem niż mocniejszym

słabszy przy maksymalnej swojej mocy zaczyna generować zniekształcenie które to uszkadzają kolumnę

przy mocniejszym sam usłyszysz kiedy kolumna będzie miała już dość

Tonsile 180W ?

może i mocy muzycznej , bo głośniki jakie w nich instalowali miały max 80/100W i na zwrotnicach bez zabezpieczeń
 
Ostatnia edycja:
Do góry