Posiadacze Yamaha RX-Vx67 łączcie się

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Zakładam wątek dla użytkowników Yamahy i nie tylko. A moje pierwsze pytanie - gdzie można pobrać aplikację Receiver Manager?
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
I znów ja z kolejnym problemem. Nie mogę połączyć się z netem. Program Networ Magic widzi ampli w sieci lokalnej ale gdy na ampli się łączę cały czas mam not connected :( Na pendrivie nie widzi też nowego firmware. Widzi inne pliki nie widzi firmware.
 
Ostatnia edycja:

Vaderus

New member
Bez reklam
Co do neta w ampli, to wyłącz memory protect w ampli i zrestartuj yammy.
Mozesz jeszcze usunąć wpis w routerze tak, aby dhcp przydzielil nowy adres ip.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Nie mogę znaleźć opcji memory protect. Znalazłem memory guard. Firmware uaktualniłem. Niestety trwało to troszkę bo instrukcja na poziomie przedszkolaka. Dopiero przypadkowo w necie znalazłem instrukcję instalacji i z nią poszło od razu :) Z netem nie mogę się nadal połączyć. Czy u was obraz podawany z ampli na TV (chodzi o obraz OSD ampli) jest w 576p?

edit: :lol: dwa bejerki odkryłem - VIERA Link od Panasonica zgrywa się z Yamahą a drugi śmieszny - otwiera się pilot :-D
 
Ostatnia edycja:

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Pomóżcie rozwiązać problem z połączeniem z netem. Niby wszystko jest ok a cały czas not connected. Wszystkie inne urządzenia - TV, HDI Dune Max, komp i 3 dekodery satelitarne same od razu nawiązały połączenie. Z ampli nie daję rady:





 
Ostatnia edycja:

Jok3r

New member
Bez reklam
A masz jakiegoś antywira, lub firewalla? Jak tak, to spróbuj go wyłączyć i się wtedy połączyć.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
A jest w tym programie taka opcja: Użyj pasywnego protokołu ftp? Bo rozumiem, że przez niego się łączysz z netem. Jeżeli tak, to ją włącz i problem powinien zniknąć. I jeszcze pytanie, czy żeby się połączyć nie potrzeba mieć stworzonego konta na serwerze FTP, bo jeszcze się nie miałęm okazji tym bawić, więc nie wiem jak to od kuchni wygląda. Jeżeli to nie pomoże, to pisz, będziemy myśleć dalej:smile:
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem czy jest taka opcja. Nie moge bynajmniej znaleźć. Łącze się po prostu klikając w menu ampli na NET RADIO. I po chwili wyskakuje NOT CONNeCTED.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Jutro będę Ci w stanie odpowiedzieć na to pytanie jeżeli łączysz się z internetem przez amplituner. Jeżeli łączysz się przez ten program, to już go pobieram z linka podanego poniżej, więc będę mógł może więcej powiedzieć za jakąś chwilkę.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Używam Mozilli. Przez przeglądarkę dwa razy udało mi się wejść w ampli. Tzn wyskoczyła strona z jakimiś ustawieniami. Nazywa się to Web Control Center. Ale szlag mnie już trafia bo wczoraj przez ten program AV Receiver Manager wchodziłem w ampli a dziś już nie :(

EDIT: 15.20 nic nie robiłem a teraz przez AV RM mogę wchodzić w ampli. Połączenia z netem nadal brak :(
 
Ostatnia edycja:

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Problem posunął się lekko do przodu. U kolegi wszystko pięknie działa więc ampli sprawny. Wychodzi na to, że problemem jest router. Znalazłby się ktoś kto potrafiłby go odpowiednio skonfigurować?
 

crimson-pirate

New member
moze tutaj sie podepne , mam pytanie odnisnie poalczenia karty muzycznej do amplitunera jamaszki :) konektnie chce poalczyc to 3 kabelkami , frotn, tyl i srodkowy od karty muzycznej. Sa to mini jack - 2x cincz. Pytanie gdzie dokaldnie mam to wczepic aby byl dzwiek przestrzenny ?
Mianowicie chodzi mi w ktore wjescia mam wsadzic te kabelki rca po stornie amplitunera... aby dzwiek byl przestrzenny i zeby mial to rece i nogi oraz zeby dzialalo ok.
http://www.allegaleria.pl/images/vye...btjikjne84.jpg
czy w tym wypadku ma to wejsc z "component video" ? przedni , tylnie oraz centralny ?

http://www.allegaleria.pl/images/x9s...fuw006euwj.jpg w 667czy moze to wjesc w component video czy w multi chn input ?


nie wiem czy jest porpsotu sens wydawania 500 zł wiecej na 667
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Ty chyba chcesz połączyć wejście na głośniki w karcie muzycznej z ampi. Chyba coś nie tak.


P.S. - poszukuję kogoś kto skonfiguruje mi router TP-Link 8960N pod radio internetowe w ampli.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
No i dobiłem do sedna problemu. Problem z brakiem połączenia z internetem tkwi w routerze. Sprawdzałem na routerach innych firm i działa bez problemu. A co śmieszniejsze to nie działa na żadnym routerze TP-Link. Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć co muszę skonfigurować w routerze aby ampli połączyło się z netem? Router to TP-Link 8960N.
 

darekguma

New member
Bez reklam
A możesz napisac na jakich routerach działa, ja mam problem z bd 1067-brak połaczenia, router jaki posiadam to Linksys wrt120n i za żadne skarby nie moge połaczyc sie z siecia a pozostałe użądzenia działaja prawidłowo. Jak podepne bd bezposrednio do sieci i wpisze wszystkie dane(zew.ip) to działa bez problemu.
 
Do góry