porzadne 32 cale do sypialni

anx

New member
witam wszystkich na forum :)

chcialbym kupic porzadny 32 calowy ( taki sie akurat zmiesci ) telewizor lcd do sypialni

porzadne dlatego że głównie tv ogladam wieczorami w łózku :)

odległosc od tv około 3m czasami patrze z bliska okolo 1,2 m

wymiary sypialni to 5m x 4m

podłączony tuner satelitarny dreambox 5620 ( cyfra , tv na karte , polsat )

odbieram sygnal z leszna i sremu dvb-t ( ale tym sie najbardziej nie chce sugerowac )

w przyszłosci moze tuner HD ( narazie o tym nie mysle )

interesuja mnie trzy firmy według tej kolejnosci :

-panasonic
-sony
-sharp


pozdrawiam Andrzej
 

bruner11

New member
Jesli nie masz zbyt duzo kasy i zdecydowalbys sie ewentualnie na inna marke to ostatnio kupilem Funai Lt6-32bb (990 zl w rtv euro agd w promocji). Bylem mile zaskoczony jakoscia obrazu z kablowki. Wiadomo niektore programu odbieraja lepiej inne gorzej, ale ogolnie jest lepiej niz ok. ogladajac tv z 2m (mam porownanie do plazmy Panasa th-42py80 moich rodzicow). Kąty naprawde dobre jak na lcd- obraz nieznancznie blednie przy naprawde sporym kacie. smuzenie nie wystepuje (sprawdzalem na programach sportowych i pasku z napisami na tvn24). Wiadmomo ze do idealnej czerni brakuje sporo, ale moim zdaniem jest zadowalajaca. matryca podswietlona przyzwoicie, wg. mnie ladny design, mozna powiesic na scianie, menu proste i wystarczajaco rozbudowane. ludzie zarzucaja ze dlugo kanaly zmienia- wydaje mi sie ze to kwestia przyzwyczajenia i wcale nie jest tak zle.nie mam mozliwosci sprawdzic sygnalu HD, ale jestem przekonany ze bedzie o 3 nieba lepiej od i tak dobrej kablowki.dzwiek do ogladania filmu, wiadomosci czy meczu w zupelnosci wystarczy, jak ktos bedzie chcial lepszy to wiadomo ze tylko kino domowe tu pomoze. polecam obejrzec ten tv w sklepie i wtedy podjac decyzje.ja jestem naprawde zadowolony.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Jesli nie zależy ci na tym DVB-T ze Śremu to Pamasonic 32LX85, jesli ma być ten tuner to Sony 32W4000 (lub tańszy 32V4500). Sony jest droższy i gra gorzej (moim zdaniem). Ważne też czy oglądasz zawsze na wprost, czy też pod większymi kątami - w tym drugim wypadku zdecydowanie Panasonic.
 

anx

New member
ogladam raczej na wprost ( no moze pod bardzo malym katem )

chcialbym wydac tak okolo 2,5 tys

Panasonika ( moja ulubiona marka , pierwszy markowy sprzet rtv - było to vide zakupione w peweksie :) )

nie chcialbym grubo przekraczar 2,5 tys a u nas ten panasonic 32LX85 kosztuje okolo 3 tys , na necie troche sie boje kupowac ze wzgledu na to ze ponoc maja z tego co czytalem jakas wade podswietlenia matrycy niektóre egzemplarze

sklep toores.pl ma dobra cene , pisze nawet ze promocja a to moze niesc za soba jakies niespodzianki

moze doradzicie gdzie pewnie kupie
 

anx

New member
napisalem Pamasonic 32LX85 a myslalem o modelu TX-32LZD85 - to on kosztuje okolo 3 tys

gdzie moge kupic go ( TX-32LZD85 ) z pewnej reki i najtaniej ?
 

skylla1

Member
Bez reklam
A po przepłacać 50% ceny za Full HD do spypialni, skoro nie będziesz w stanie zobaczyć róznicy nawet z BR a co dopiero z innych źródeł??
Full HD 32'' ma sens tylko jesli ma to robić na pilpit komputera (ale nie mulimedia, tylko prawdziwy pulpit z edytorem tekstu itp...). Zastanów się jeszcze, tym bardziej, że z moich testów wynika, że LX85 skaluje Sd lepiej niż LZD85.
P.S.
Dwa dni temu oglądałem w MM przepiekne demo BR Panasonica na wiszących obok siebie 37'' LX85 i LZD85 (a jeszcze obok plazma42'').
Naprawdę, nawet z 1 m nie byłem w stanie stwiedzić, który z tych tv jest FullHD. Może na stacjonarnym obrazie udałoby się, ale na pewno nie w ruchu. Tak na marginesie oba LCD grały lepiej niz ta plazma.
 
Ostatnia edycja:

anx

New member
@skylla1

bardzo dziekuje za twoja opinie

chyba wybiore sie jutro połazic po sklepach moze gdzies u nas beda mieli LX85 to sobie popatrze

własnie najbardziej zalezy mi na tym zeby miec czysty obraz bez zakłócen z tunera satelitarnego ( sygnał puszczany przez eurozłacze )

czyli 100hz bardziej sie przyda a full hd mozna sobie odpuscic przy 32''
 

anx

New member
PANASONIC TX 32LZD80

a co mozecie powiedziec na temat tego tv do sygnału SD bo znalazlem go za 2,2 tys


lepszy bedzie jednak LX85 ?
 

mateo2121

New member
Bez reklam
W tym wypadku skylla ma zupełna racje...ale zobacz sobie jeszcze Sharp XL8E...tylko tutaj koszt 3 tysięcy sie kłania:)
 

Misiek78

New member
Stałem przed podobnym dylematem jakiś czas temu, kupiłem Panasa lx85 i nie żałuje tych 2k co zapłaciłem. Owszem były dylematy czy nie lepiej sharpa (też 100Hz) rd8, ale te powolne przełączanie programów ( ja za nerwowy jestem) :) Co do czerni o której tak się często na forum pisze to powiem Ci że jak dla mnie jest ok (ja nie znawca, ale git) można sobie poustawiać. Faktycznie na AUTO to jest tragedia, jakoś dużo kolorów i wszystko takie jakieś dziwne, ale jak wiesz co lubisz to na pewno ustawisz. Poza tym "na moim przykładzie" sygnał z kablówki jest jaki jest i powiem że tak na dobrą sprawę to każdy kanał trza by było osobno dostrajać, bo ten potrzebuje więcej koloru, a znowu na innym to ludzie czerwone buzie mają, jak eurosport jest dobry to na TVP1 jest za ciemno itd itd. Myślę że na każdym innym LCD było by to samo (na aster)
Wiadomo ze każdy poleca to co sam własnie nabył :) ale najlepiej to jak sobie polecisz do sklepu i sam zobaczysz, wyznacz sobie ze 3 modele tv i poproś człowieka w sklepie o piloty i sobie testuj. Po czym podziękuj i do widzenia:) W domciu na spokojnie przemyśl i zamów internetowo o kilka setek taniej:)
Udanego zakupu, 3m się.
 

anx

New member
polegajac na waszych opiniach i spostrzezeniach dzisiaj zamówilem Panasonica TX-32LX85 w sklepie internetowym w mojej miejscowosci ( odbór na miejscu w siedzibie sklepu ) cena 2080 zł - chyba nie jest taka najgorsza

mysle ze bede zadowolony z wyboru :) jak troche potestuje napisze co i jak

dziekuje i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

anx

New member
jeszcze raz dzieki za pomoc w wyborze

naprawde chyba lepiej nie moglem wybrac

obraz jest naprawde extra nie jest rozmyty i ma niezla płynnosc ( sygnał SD ) , dodam tylko ze zainwestowalem dodatkowo w porzadne eurozłacze


pozdrawiam
 
Do góry