porownanie

robertp74

New member
prosze mi doradzic co wybrac?
Sony KDL 26V4500
Sharp 26 D 44E
tv do malego pokoiku-dziecięcego,cena nie ma znaczenia,zrodlo tv kablowa z cyfrowym tunerem.
z góry dziekuje (bylem juz zdecydowany na sharpa ale nie mialem czasu sie zajac zakupem a teraz spodobal mi sie ten sony)
jeszcze raz prosze kikiego o rade.
 

prosper5250

New member
nie jestem kikim tylko prosperem5250, ale zdecydowanie Sharp! jeśli schylisz się pod kdl'em w tej wielkości lub spojrzysz na niego z góry to zobaczysz negatyw... dwudziestkiszóstki sony tak mają...
 
Ostatnia edycja:

prosper5250

New member
jak to czemu? bo na sharpa możesz patrzeć pod dowolnym kątem i świeci po prostu lepiej... sony z definicji jest najdroższą marką... tyle że nieraz faktycznie opłaca się "przepłacić" ale nie w rozmiarze 26''...
 

robertp74

New member
sony-sharp

prosper5250 napisał:
jak to czemu? bo na sharpa możesz patrzeć pod dowolnym kątem i świeci po prostu lepiej... sony z definicji jest najdroższą marką... tyle że nieraz faktycznie opłaca się "przepłacić" ale nie w rozmiarze 26''...
tylko ze ten sony ma MPEG4 ale szczerze mowiac prosilbym o wytlumaczenie o "co z tym chodzi"
rozwazam jeszcze ewentualnie chwalonego Panasonica 26 lx 70
Panowie - prosze o radę
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ty jesteś inwestorem - kupisz co będziesz chciał.
MPEG 4 - system kodowania sygnałów. Jeęli wejdzie MPEG 4 oficjalnie do Polski - to Twoja jakość cyfrowabędzie jak z tunera Cyfry , czy Polsatu będziesz miał z powietrza lub kablówki.
 

robertp74

New member
kiki napisał:
Ty jesteś inwestorem - kupisz co będziesz chciał.
MPEG 4 - system kodowania sygnałów. Jeęli wejdzie MPEG 4 oficjalnie do Polski - to Twoja jakość cyfrowabędzie jak z tunera Cyfry , czy Polsatu będziesz miał z powietrza lub kablówki.
Panie Krzysztofie-jaki inwestor ( to nie kupno domu:))
Nie wiem po prostu czy wziac Sonego z tym MPEG4 ,który podobno gorzej odbiera,o 700 zl drozszego od Panasonica czy tez nie.I to jest dylemat.
 

amadeo

New member
prosper5250 napisał:
...
jeśli schylisz się pod kdl'em w tej wielkości lub spojrzysz na niego z góry to zobaczysz negatyw... dwudziestkiszóstki sony tak mają...
Z ciekawości obejrzałem 26V4500 w sklepie. Matryca to nie TN ale pochodna MVA (AUO lub Chimei). Kąty są przyzwoite i nie występuje, oczywiście, inwersja kolorów . Proszę nie wprowadzać w błąd forumowiczów.
 

robertp74

New member
robertp74 napisał:
Panie Krzysztofie-jaki inwestor ( to nie kupno domu:))
Nie wiem po prostu czy wziac Sonego z tym MPEG4 ,który podobno gorzej odbiera,o 700 zl drozszego od Panasonica czy tez nie.I to jest dylemat.


Ponawiam prośbe o radę-musze cos zamowic:)
 

lordwilku

New member
Witam! wszystkich forumowiczów

To mój pierwszy post na tym Forum:)

Chciałbym trochę reanimować temat, a to ze względu że padły w nim nazwy trzech tv o których zakupie sam myślę...

SHARP LC 26 D44E
SONY KDL 26 V4500
PANASONIC TX 26 LX70

dopóki nie pojawił się SONY - miałem jaśniejszą sytuację;)

Pytanie pierwsze do forumowiczów takie - który z trójki i dlaczego??

Od siebie dodam że w sklepie widzałem i sharpa i sony. Postawiłem je kolo siebie i wrażenia miałem mieszane - do sharpa podłączony był kiepski kabel/może wejście było nadpsute - sygnał do obydwu szedł antenowy czyli chyba najgorszy jaki może być - ale to akurat uważam za dobre- jeśli coś mi się spodoba w miarę na najsłabszytm sygnale to na lepszym będzie już tylko lepiej;))

Wrażenia były takie:

SONY jak to sony - każdy inny model i ten też (choć w dużo mniejszym stopniu) odrzucał mnie taką swoistą prezentacją obrazu - wydawało mi się że obraz składa się z takich naniesionych pędzlem kleksów. Dynamika obrazu była dobra aczkolwiek obraz był mniej ostry niż na sharpie (chociaż to może kwestia lepszych ustawień)
SHARP - jak to sharp - nazwa zobowiązuje - obraz był ostry i w zasadzie ciężko by się było do czegoś przyczepić.

pytanie drugie do forumowiczów - czy z tym modelem sharpa są jakieś problemy z podłączeniem do PC? O sonym wiem że nie ma żadnych problemów - mapowanie pixeli ma 1:1...a sharp???

z góry dzieki za wszelkie odpowiedzi!!
 
Do góry