porównanie platform cyfrowych

Która platforma cyfrowa jest "najlepsza"


  • Total voters
    0

sunnyluk

Member
Z Nki promocja odpada, gdyż dzisiaj się kończy, a mi zostało jeszcze 3 miesiące w Polsacie... ale wolę się teraz upewnić, gdyż muszę już teraz złożyć wypowiedzenie umowy w CP (okres wypowiedzenia 3 miesiące).
Mam nadzieję, że w lipcu Cyfra+ lub Nka będzie miała w miarę korzystną dla mnie ofertę :)
 

krisder

New member
Bez reklam
Tak dla informacji. Po dwóch latach zdecydowałem się na podpisanie kolejnej umowy z "N" i zmianę dekodera na turbo rekorder. Jeżeli owo piszczenie było główna przyczyną rozstania to nowy turbo jest cichutki jakby go nie było.
 

bluray

Banned
To HD na N-ce to mit.
Nic tam w HD nie da się oglądać.
Powtórki, powtórki i po tym powtórki.
TVP HD, MGM, N-filmyHD to totalna lipa, dobra na 2 tygodnie.
Paczki POLSAT też tam nigdy nie zobaczysz.
N-SPORT to żenada do kwadratu.
LM masz także na Cyfrowym Polsacie.
Nie w wersji full jak w ITI ale z wystarczającymi hitami turnieju LM.Bierz (10 kanałów HD) POLSAT, tuner HD z PVR.
Nie ma niczego lepszego na rynku.
 

Andrewan

New member
To HD na N-ce to mit.
Nic tam w HD nie da się oglądać.
Powtórki, powtórki i po tym powtórki.
TVP HD, MGM, N-filmyHD to totalna lipa, dobra na 2 tygodnie.
Paczki POLSAT też tam nigdy nie zobaczysz.
N-SPORT to żenada do kwadratu.
LM masz także na Cyfrowym Polsacie.
Nie w wersji full jak w ITI ale z wystarczającymi hitami turnieju LM.Bierz (10 kanałów HD) POLSAT, tuner HD z PVR.
Nie ma niczego lepszego na rynku.

Uf ależ krytyka miażdżąca, N-ka full bee. Tylko jeden kamyczek do twojego ogródka krytyki dorzucę.
Nikt nie dogodzi nigdy nikomu, no chyba że Zohanem jesteś !!!

A i jeszcze jedno... Dopłacanie do HD na platformie cyfrowej CP to jakaś mega pomyłka jest
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Niech wreszcie Solorz kupi N-kę PLEASE !!!

Dodam:
N-ka była WIELKA w pierwszej fazie projektu.
Późnie to tylko siadanie i siadanie.
A konkurencja goni.

REWELACYJNE w 2007r założenia projektu "N":
- 1080i z super upscalerem na pokładzie n-boxa. To była REWOLUCJA !
- współpraca z polskim producentem ADB
- wspaniałem do dziś menu - logiczne. Mnie to właśnie trafiło.
- rozdawanie za darmo HD źródła Video; takie tunery kosztują do dziś nawet 2 500 zł/szt typu [HUMAX].

Natomiast w zakresie zasobów = kontentu jest jak jest. Słabo raczej.
Brak paczki POLSAT mocno hamuje rozwój platformy N.
Zupełnie niepotrzebnie. Dlatego uważam. że:
Solorz ( właściciel platformy Cyfrowy POLSAT) powinien zechcieć kupić udziały w N-ce.
Ok. 49% wystarczy.
Zaś ITI N-ka powinna mu się sprzedać w częściach.
Z tego rozwiązanie skorzystali by głównie odbiorcy.
Czyli MY właśnie.

cytat z mat74:
" Dopłacanie do HD na platformie cyfrowej CP to jakaś mega pomyłka jest ... "
Dopłacanie czyli kto to dopłaca i kiedy i do czego ?
- mało kto wie, że w CP można mieć usługę dostawy sygnału SAT jako pre-paid. Jedzesz na wakacje. Bierzesz tuner Samsunga HD 370. Wpłacasz im głupie 39 zł i masz sygnał przez tylko jeden miesiąc. Bez obowiązku całorocznego płacenia abonamentu !!! Tak ma tylko CP. SUPER !
Albo okres działkowo-wiosenno-jesienny. To są ogromne oszczędności.
Mam na działce instalację SAT. Z domu biorę tylko mełego Sama 370 HD.
Do tego kabel HDMI 10 metrów i jestem gość. TV to LCD by Pana 26". Mieści się pod pachą.
- mało kto wie,że na CP od 01.04.2010 jest nowy w Europie super kanał HD FOX LIVE.
To 10-ty HD kanał na CP. I jest bezpłatnie dodany !
CP dysponuje największym marginesem wolnego kapitału.
N na deficycie leci.
C+ ma zyski. Ale w Paryżu oczekują na znacznie więcej.

Każdy krok C+ lub N musi się liczyć z retorsją CP redukującą jej nadwyżkę operacyjną.
Ale ta nadwyżka jest faktem kapitałowo-ekonomicznym. Poczytajcie raporty na giełdzie.
Im więcej N i C+ doda tym więcej doda bogaty CP.
Dlatego nic od N i C+ nas nie czeka dobrego w najbliższym czasie.
I o to idzie w tej grze.

Zasada taka:
Im więcej kanałów HD na N tym większa porażka finansowa ITI.
 
Ostatnia edycja:

Andrewan

New member
Dodam:
N-ka była WIELKA w pierwszej fazie projektu.
Późnie to tylko siadanie i siadanie.
A konkurencja goni.
I niech goni a nawet wyprzedza konkurencja tylko nam klientom na dobre wychodzi.

REWELACYJNE w 2007r założenia projektu "N":
- 1080i z super upscalerem na pokładzie n-boxa. To była REWOLUCJA !
- współpraca z polskim producentem ADB
- wspaniałem do dziś menu - logiczne. Mnie to właśnie trafiło.
- rozdawanie za darmo HD źródła Video; takie tunery kosztują do dziś nawet 2 500 zł/szt typu [HUMAX]

Dekodery N-ki jeszcze długo będą liderem naszego rynku

Natomiast w zakresie zasobów = kontentu jest jak jest. Słabo raczej.
Brak paczki POLSAT mocno hamuje rozwój platformy N.
Zupełnie niepotrzebnie. Dlatego uważam. że:
Solorz ( właściciel platformy Cyfrowy POLSAT) powinien zechcieć kupić udziały w N-ce.
Ok. 49% wystarczy.
Zaś ITI N-ka powinna mu się sprzedać w częściach.
Z tego rozwiązanie skorzystali by głównie odbiorcy.
Czyli MY właśnie.

Pewnie za lat kilka może dojść do połączenia platform cyfrowych na naszym podwórku ale...
Nie ma konkurencji jest dyktowanie cen i to my klienci dostaniemy po dupie.

cytat z mat74:
" Dopłacanie do HD na platformie cyfrowej CP to jakaś mega pomyłka jest ... "
Dopłacanie czyli kto to dopłaca i kiedy i do czego ?

Dopłaca klient czyli ja bo oczekuję jakości HD
http://http://www.cyfrowypolsat.pl/telewizja-cyfrowa/oferta/porownanie_pakietow.cp
[/QUOTE]
- mało kto wie, że w CP można mieć usługę dostawy sygnału SAT jako pre-paid. Jedzesz na wakacje. Bierzesz tuner Samsunga HD 370. Wpłacasz im głupie 39 zł i masz sygnał przez tylko jeden miesiąc. Bez obowiązku całorocznego płacenia abonamentu !!! Tak ma tylko CP. SUPER !
Albo okres działkowo-wiosenno-jesienny. To są ogromne oszczędności.
Mam na działce instalację SAT. Z domu biorę tylko mełego Sama 370 HD.
Do tego kabel HDMI 10 metrów i jestem gość. TV to LCD by Pana 26". Mieści się pod pachą.
- mało kto wie,że na CP od 01.04.2010 jest nowy w Europie super kanał HD FOX LIVE.
To 10-ty HD kanał na CP. I jest bezpłatnie dodany !
Telewizja na kartę: Albo dekoder z domu i na to samo wychodzi


CP dysponuje największym marginesem wolnego kapitału.
N na deficycie leci.
C+ ma zyski. Ale w Paryżu oczekują na znacznie więcej.

Każdy krok C+ lub N musi się liczyć z retorsją CP redukującą jej nadwyżkę operacyjną.
Ale ta nadwyżka jest faktem kapitałowo-ekonomicznym. Poczytajcie raporty na giełdzie.
Im więcej N i C+ doda tym więcej doda bogaty CP.
Dlatego nic od N i C+ nas nie czeka dobrego w najbliższym czasie.
I o to idzie w tej grze.

Zasada taka:
Im więcej kanałów HD na N tym większa porażka finansowa ITI.

N-ka chce zdobyć rynek więc inwestuje i może leci na stracie ale jeśli zawalczą o więcej sportu na swojej platformie to CP może się zwijać zostanie N-ka i C+ CP nic nie oferuje ciekawego w tej chwili a za stosunkowo niedługi okres czasu Polsat będziemy mieli w dobrej cyfrowej jakości za free i większości abonentów to całkowicie wystarczy.
Pozdrawiam
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Dodam:
N-ka była WIELKA w pierwszej fazie projektu.
Późnie to tylko siadanie i siadanie.
A konkurencja goni.

nie wiem czy w fazie projektu , ale na poczatku swej dzialalnosci jej oferta byla kiepska (wiem bo mialem) pozniej nastapilo rozszerzenie oferty oferty programowej co spowodowalo ,ze platforma n stala sie powazna konkurencja dla C+ i CP .dzis jak sam mowisz to one musza ja gonic.....

cytat z mat74:
" Dopłacanie do HD na platformie cyfrowej CP to jakaś mega pomyłka jest ... "

pomyliles chyba autora wypowiedzi....:D

Zasada taka:
Im więcej kanałów HD na N tym większa porażka finansowa ITI.

tylko ,ze to jest moze problem ale dla akcjonariuszy...;) napewno mi jako abonentowi nie spedza to snu z powiek....:D

a tak przy okazji- po twoich wypowiedziach i tytule postu mozna sadzic ,ze masz jakies aktywa zamrozone w akcjach CP... czyzby tak bylo faktycznie?!:D
 

gorylla

New member
Bez reklam
A i jeszcze jedno... Dopłacanie do HD na platformie cyfrowej CP to jakaś mega pomyłka jest

Nie tylko na CP. W C+ masz to samo, a w n-ce taka swoista "dopłata" jest sprytnie wkomponowana w pakiety.

Obecnie Polsat wpuścił na rynek pakiet HD za 15zł, w którym jest 7 kanałów HD (PS, EUR, EUR2, MTV, FILMBOX, FOXLIFE, NGWILD). Do tego PolsatHD masz za free w familinym i wyższych. Dokupić musisz tylko oddzielnie po piątce za kanał HBOHD (szkoda, że z całym pakietem HBO:sad:) i Discovery HD Showcase. Łącznie za wszystkie kanały HD 25zł. Uważam, że za 10 kanałów HD to bardzo dobra cena. A jak nie chcesz HBOHD i Discovery HD to masz 8 kanałów za 15 zeta -rewelacja.

Wkurza mnie to, że niedawno wszyscy adoratorzy n-ki i c+ wieszali psy na CP za to, że ma słabą ofertę HD. Obecnie też wieszają nie wiadomo za co, chociaż oferta HD jest już jak najbardziej porównywalna, a nawet znacznie tańsza. Do tego pojawiło się sporo nowych kanałów (jimjamy, nickelodeony, polsatfilm, filmboxy, foxlify, natgeo wild (i pewnie o czym zapomniałem), doszedł ciekawy, acz przydrogi VOD, a także nowatorski projekt dostępu do internetu. A i tak always narzekanie.

Przecież w n-ce kanały HD są porozmieszczane po wszystkich pakietach, więc jak chcesz je mieć wszystkie, to musisz zapodać niemalże całą ofertę pakietową, w C+ 5 kanałów kosztuje aż 16,90. Jak dorzucisz opcję premiumHd z 3 kanałami to masz 25,90. Do tego FilmboxHD za free. Łącznie więc wyjdzie 9 kanałów za 25,90. Więc o czym my tu mówimy, czy oferta CP w zakresie Hd jest obecnie słaba? Raczej nie, całkowicie porównywalna.

Zgadzam się z kol blueray, że CP powoli zaczyna "zjadać" konkurencję.
 

bluray

Banned
Albo taka mocno ukryta informacja:
CP dodał absolutnie nowy kanał HD w Polsce:
FOX LIVE HD.
Pełna ściema w środowisku mediów.
Nawet na SatKurier nie podają tej informacji.
Tymczasem Cyfrowy Polsat emituje absolutną nowość na rynku HD SAT TV.
Kanał FOX LIVE HD jako wyłączny rozsiewca.
Wykorzystajcjcie ten przypadek aby zrozumieć jak ostra jest walka na rynku.
I dowód, że witryna SatKrak wspiera ITI i N-kę. Bandydzko.
Zatajając informację o nowym na rynku SAT darmowym kanałem HD = FOX LIVE HD.
Oszyści. I tyle.
link do info:
Cyfrowy Polsat
i jeszcze tu o 10-tym kanale HD na CP:
Cyfrowy Polsat uruchomił Fox Life HD - Medialink.pl
Tak w zasadzie to CP, po cichu, ma obecnie najwięcej ciekawych kanałów HD.
To , że działają od lat nie może być powodem ataków na technologię bez mpeg4.
Mają 3 mln abo a w ich posiadaniu są stare tunery only mpg2.
No cóż; trza wymienić. I jest taka opcja i za darmo.
Chwała teraz ma być dla tej platformy SAT.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie tylko na CP. W C+ masz to samo, a w n-ce taka swoista "dopłata" jest sprytnie wkomponowana w pakiety.

Obecnie Polsat wpuścił na rynek pakiet HD za 15zł, w którym jest 7 kanałów HD (PS, EUR, EUR2, MTV, FILMBOX, FOXLIFE, NGWILD). Do tego PolsatHD masz za free w familinym i wyższych. Dokupić musisz tylko oddzielnie po piątce za kanał HBOHD (szkoda, że z całym pakietem HBO:sad:) i Discovery HD Showcase. Łącznie za wszystkie kanały HD 25zł. Uważam, że za 10 kanałów HD to bardzo dobra cena. A jak nie chcesz HBOHD i Discovery HD to masz 8 kanałów za 15 zeta -rewelacja.

Wkurza mnie to, że niedawno wszyscy adoratorzy n-ki i c+ wieszali psy na CP za to, że ma słabą ofertę HD. Obecnie też wieszają nie wiadomo za co, chociaż oferta HD jest już jak najbardziej porównywalna, a nawet znacznie tańsza. Do tego pojawiło się sporo nowych kanałów (jimjamy, nickelodeony, polsatfilm, filmboxy, foxlify, natgeo wild (i pewnie o czym zapomniałem), doszedł ciekawy, acz przydrogi VOD, a także nowatorski projekt dostępu do internetu. A i tak always narzekanie.

Przecież w n-ce kanały HD są porozmieszczane po wszystkich pakietach, więc jak chcesz je mieć wszystkie, to musisz zapodać niemalże całą ofertę pakietową, w C+ 5 kanałów kosztuje aż 16,90. Jak dorzucisz opcję premiumHd z 3 kanałami to masz 25,90. Do tego FilmboxHD za free. Łącznie więc wyjdzie 9 kanałów za 25,90. Więc o czym my tu mówimy, czy oferta CP w zakresie Hd jest obecnie słaba? Raczej nie, całkowicie porównywalna.

Zgadzam się z kol blueray, że CP powoli zaczyna "zjadać" konkurencję.

zalozmy ,ze interesuje mnie pelen pakiet uslug CP , tak wiec wchodzac na strone Cyfrowy Polsat
latwo mozna policzyc- familijny ,super film 87.80 + pakiet dodatkowy HD 20 zl + hbo hd 5 zl + discovery HD 5zl +usluga VOD 20 zl (tutaj nie rozumiem o co chodzi ?!- place 20 zl za ta usluge ,a pozniej i tak za wszystko musze dodatkowo placic ?! pewnie sie myle...cos za te dwie dychy chyba jednak daja ?!)
w kazym badz razie wszystko razem = 137.80 zl

pakiet w n-ce "full" n:Full koszt 99 zl.

pytanie - co w ofercie CP w opcji "full" warte jest 40% doplaty ?!
 

acton777

New member
Bez reklam
Jedna i druga platforma jest mi obojętna, ale wkurza mnie jak ktoś chwali swoje, oczerniając cudze, więc zabiorę głos odnośnie Twoich obliczeń...

A więc zrobiłem symulację na stronie CP i wychodzi, że zapłacę 127,80 za full pakiet ( w pewnym momencie Discovery wskoczyło do pakietu HD, a pakiet HD kosztuje 15 zł.).
Z pozoru wydaje się, że to 28% drożej niż w Nce, ale...

1. Umowa na 13 miesięcy, a nie jak w N- 24 miesiące.
2. W ciągu miesiąca możliwość zmiany na niższy pakiet ( w Nce- zapomnij!!), co jest ważne, bo dużo ludzi kupuje "impulsywnie", a dopiero potem sprawdza co kupiło...,
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
1. Umowa na 13 miesięcy, a nie jak w N- 24 miesiące.

tak - jest to argument , jednak nadal pozostaje pytanie czy warto za to doplacac te 28 zl miesiecznie ?!

2. W ciągu miesiąca możliwość zmiany na niższy pakiet ( w Nce- zapomnij!!), co jest ważne, bo dużo ludzi kupuje "impulsywnie", a dopiero potem sprawdza co kupiło...,

:D- przyjmijmy ,ze jestem dorosla ,powazna osoba ktora wie czego chce a wyborow dokonuje przed a nie po podpisaniu jakiejkolwiek umowy....
w kazdym badz razie z twojej wypowiedzi wnioskuje ,ze moge np. wziasc pelna oferte CP za 127 zl w umowie na 13 miesiecy i np. po 2 miesiacach (po namysle..) zrezygnowac z "full" i przejsc na pakiet mini za 9 zl bez zadnych "oplat manipulacyjnych" ?!
 

acton777

New member
Bez reklam
Napisałem 1 miesiąc.

Doczytałem też, że miesiąc gratis, więc cena średnia to około 118 zł...


PS. Na tym kończę polemikę o CP i Nce, bo osobiście uważam, że Canal+ RZĄDZI, a ten jest tylko w C+
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
CP konsekwentnie goni technologicznie.
Mają już wszystko z PVR HD włącznie.
Mało kto zauważył, że od 01.04.2010 jest tam unikalny FOX LIFE HD.
Ich 10-ty program w HD !

Dostawców kontentu TV jest trzech: TVP, TVN i POLSAT.
Kanały grupy POLSAT są tylko na CP.
Super sport, mocne seriale. Zwłaszcza "Daleko od noszy". Mój ulubiony.
I to wyjaśnia dlaczego to właśnie CP jest i będzie leaderem na rynku SAT.
Zaś ceny są porównywalne. Na spory o 10 zł miesięcznie szkoda prądu.
 

luki_R

New member
Taa, unikalny FoxLife HD z bitrate niższym niż niektóre kanały SD, prawda jest taka, że Polsat dla ludzi bardziej wymagających nie ma nic do zaoferowania. Już nie wspominając o żenadzie w postaci VOD (PPV) tylko z lektorem i brak jakiegokolwiek kanału filmowego HD, na którym można by było oglądać filmy w wersji oryginalnej z napisami.
 

pc4150

New member
Polsat PREMIUM TO MA TYLKO HBO (ale to jest wszędzie)
Goni technologicznie? A weś ty se nie żartuj Polsat cokolwiek goni?
Hahaha ... dekodery ... ma świetne xD ten jego PVR wystarczy że się kanał delikatnie przytnie i już nagrania nie ma ... ;D
VOD to jest żart jakiś przecież to działa na zasadzie, że puszczają film 5,6 razy dziennie i ty dostajesz możliwość jedynie przez 48h wybrać sobie którą odsłonę chcesz oglądnąć GDZIE TU TECHNOLOGIA I W C+ I W N można oglądać o wybranej porze...
Kanały HD owszem ma i co z tego ? czy to możemy nazwać technologią ? no raczej NIE! Bo powoli staje się normą HD ... I cała ta reklama N jest mocno nie na czasie "N telewizja nowej generacji" PRZEPRASZAM ALE CZEGO ??? Bo nie całkiem zgadzam się z ich pojęciem generacji ... Przecież gdyby mieli 3D lub inne super bajery to można nazwać to generacją a jak na razie wszystkie platformy mają tą samą generację z wyjątkiem za niedługo C+ bo wprowadza owe 3D no ale dobrze skupmy się na tym "Super Hiper Luksiu Piter" Cyfrowym Polsacie ... xD
Ulubione seriale... może i ma ale jest to kwestia gustów bo równie dobrze można to zobaczyć na Polsacie 2 który jest dostępny wszędzie... lub na IPLI

MOŻNA BY RZEC CENA ADEKWATNA DO JAKOŚCI POLSAT JEST NAJTAŃSZY A WIĘC I ...

Nie chcę tu nikogo obrazić ale właśnie jestem po umowie z polsatem (teraz cyfra+) I cyfra jest 100x lepsza ...

Przychodzi weekend i co mam w Polsacie do oglądania ?:D
"PREMIERY TVN CZY POLSATU" ? xD
Bo nic innego niema
Chcę oglądnąć w weekend jakąś piłkę i co? Raczy mnie Polsat "wspaniałą Holenderską ligą którą idzie znieść ale mnie nie satysfakcjonuje ... i oc mam jeszcze? O WIEM! SZKOCKĄ I OCHŁAPY WŁOSKIEJ fantastycznie!

Natomiast w c+ mam filmowe premiery na canal+ i sport !! najlepsze ligi piłkarskie!

bluray czekam na twoją kontrę xD
 

grzegorz1981

New member
Jak dla mnie N nie ma sobie równych. Sport jest u mnie na 1 miejscu, a w szczególności rozgrywki europejskie. We wtorek i środę Liga Mistrzów na nsport HD, w czwartek na tv4 mogę zobaczyć na deser mecz Ligi Europejskiej, a w weekend na Eurosporcie 2 HD Bundesliga. Dziękuję, dla mnie wystarczy. Żona od czasu do czasu Discovery HD, Animal Planet HD, czy ewentualnie jakieś kanały muzyczne. Dla syna jest 10 kanałów z bajkami, nawet ja czasem sobie obejrzę.
Jedyny mały minusik to brak Polsatu, ale da się przeżyć.
I to wszystko za "astronomiczną" kwotę 48 zł.
Dla mnie platforma N jest bezkonkurencyjna.
 
Do góry