Porównanie Panasonic TX-p42g10 a LCD Philips 42PFL8404H

taekyon

New member
Ale waham się między plazmą Panasonica TX-p42g10 a LCD Philipsem 42PFL8404H. Znam "za" i "przeciw" plazma czy LCD. Może ten z Was który dużo testuje sprzętu HDTV może sie wypowiedzieć na takie "dziwne" porównanie. Pokój mam jasny ale planuje rolety. Odległość 2,5 m. Oglądam głownie sport, filmy - Polsat z dekoderem HD. Pewnie bedzie różnica w "czerni " ale czy jest to aż tak zauważalne jak mozna poczytać na forum.

Dzieki z góry za odpowiedź.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przypomnij się za trzy dni. Będę już po testach tego Philipsa (czeka w kolejce) ,a Panasonica zestawię bo mam go na magazynie.
 

rberka

New member
Antena sat dla HD

Witajcie, kupilem P42S10E i chce teraz ogladac kanaly HD. Rozumie ,ze musze jeszcze kupic tuner HD. Do tej pory uzywalem zwyklego Echostara z oferty CP. Czy aby ogladac kanaly HD musze zmienic moja antene satelitarna na jakas inna ktora obsluzy HD? Czy musze zmienic konwerter na antenie
 

SeVeN77

New member
pewnie chodzi o rozmiar.. SD 50cm wystarczy a do HD 85cm srednicy
ja teraz zmienialem na HD w cyfrze i kupilem 85tke konwerter dobrej firmy quad + philips pvr HD wypozyczony , sila sygnalu jest wieksza i bez wzgledu na warunki atmosferyczne obraz sie nie tnie.
 

luigi

New member
dyskusja jak zwykle zeszła na inny tor a ja tez czekam na wypowiedź jakiegoś znawcę telewizorów a nie fana plazm , cena G10 jest juz atrakcyjna i gdyby nie kosmiczny pobór pradu w porównaniu nawet z S10 to już bym ją brał,
za to cena 8404H stoi w miejscu lecz to jest mój nr1 wśród lcd :hmm:
z wieloma świetnymi bajerami i super obrazem.
 

jaskol

New member
Philips gorą

luigi napisał:
dyskusja jak zwykle zeszła na inny tor a ja tez czekam na wypowiedź jakiegoś znawcę telewizorów a nie fana plazm , cena G10 jest juz atrakcyjna i gdyby nie kosmiczny pobór pradu w porównaniu nawet z S10 to już bym ją brał,
za to cena 8404H stoi w miejscu lecz to jest mój nr1 wśród lcd :hmm:
z wieloma świetnymi bajerami i super obrazem.

Polecam test Philipsa, na koncu jest porownania do G15
trustedreviews.com/tvs/review/2009/07/29/Philips-42PFL8404-42in-LCD-TV/p1

Ja wybrałem Philipsa, gdyz lepiej sie prezentuje, ma Ambilight, Net i USB z obsługą filmów
Panas ma lepszą czern, ale pomijajac wyglad i zuzycie energii nie posiada USB :(
 

Traper2000

New member
luigi napisał:
dyskusja jak zwykle zeszła na inny tor a ja tez czekam na wypowiedź jakiegoś znawcę telewizorów a nie fana plazm , cena G10 jest juz atrakcyjna i gdyby nie kosmiczny pobór pradu w porównaniu nawet z S10 to już bym ją brał,
za to cena 8404H stoi w miejscu lecz to jest mój nr1 wśród lcd :hmm:
z wieloma świetnymi bajerami i super obrazem.

KOSMICZNY POBÓR PRĄDU: przy oglądaniu 6 godzin dziennie = ok. 2kWh x 0,6 PLN to daje 1,2 PLN brutto dziennie.
30 dni to ok 36,00 PLN. Jeśli inny TV LCD zużywa 150W to zapłacisz ok. 20,00 PLN.
Dla panasonica przyjąłem zużycie 320W ale przy pomiarach watomierzem przez godzinę oglądania wszystkiego w jasnym pomieszczeniu (łącznie z wyświetlaniem EPG, Blurayem, i Playstation3) wyszło mi zużycie 285 W.
Jeżeli szkoda Ci tych 16 złociszy więcej za zajefajny obraz to faktycznie celuj w LCD.
P.S. w tym Panasie masz takie coś jak ECO i im ciemniej w pokoju to mniej energii zużywa TV. Ja mam to cały czas włączone (po za trybem GRA i Bluray).
 
Do góry