Porónanie plasmy full hd i hd ready ze zrodla full hd

xhiavy

New member
Witam,

Czy ktos z uzytkownikow mial mozliwosc porownania obrazu ze zrodla full hd (blue ray, hd dvd) na dwoch plazmach (42" lub 50") o ZBLIZONYCH parametrach, przy czym jedna full hd druga hd ready? Jesli tak to prosze o info jakie to byly tv, jaka wielkosc oraz Wasze subiektywne wrazenia.

Pytanie stad, ze wstepnie zdecydowalem sie na Panasa PV80, ale poniewaz tuz tuz jest PY85 (ok 5,4 tys za 42") wiec gra warta swieci jesli WIDOCZNA roznica w jakosci odbioru ze zrodla full hd.

Robilem taki test na LCDkach i jesli LCD mialy zblizone parametry to roznica nie byla az tak duza, co wiecej w wiekoszosci przypadkow panel full hd ma tez lepszy kontrast i test nie jest obiektywny, bo jakosc obrazu wydaje nam sie lepsza nie przez wyzsza rozdzielczosc panelu ale wlasnie kontrast.

Mario
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Myślę, że najlepiej samemu się o tym przekonać zamawiając prezentację. Teoretycznie wszystko zależy od odległości od ekranu, czyli odległości z jakiej nasz wzrok przestaje odróżniać szczegóły na ekranie HD. Ale tak postawione przez Ciebie pytanie jest rzeczywiście ciekawe. Co innego teoria, a co inego własne doświadczenia. Tym bardziej, że o jakości obrazu decyduje wiele czynników i na pewno decydującym nie jest jego rozdzielczość.

Jest jeszcze jedna rzecz. Mianowicie elementy toru wizyjnego w PY są prawdopodobnie lepsze, niż w PV, więc takie porównanie nie będzie obiektywne. Na pewno wygląd PY jest o wiele atrakcyjniejszy. Przynajmniej moim skromnym zdaniem. Jestem ciekaw, czy to poszerzenie podstawy tuż pod ekranem należy do podstawy, czy to telewizora.

ArtS :)
 

asoz

New member
Ja miałem możliwość takiego porównania. Niedawno W RTV euro AGD
w Gdyni stały 2 telewizory Pioneera 50". Jedna full hd a druga hd ready.
Źródłem było blu ray. Ogólnie różnica była bardzo nieznaczna. Ok 3 metrów zacierała się prawie wogóle także jeśli chodzi o dopłatę tych ok 5 tyś to uważam że nie warto.
 

maniekk

New member
Jeśli chodzi o różnicę między ful hd a hd ready na 42 calach do powyżej 2 metrów nie widać żadnej różnicy w szczegółowości wyświetlanego obrazu.
Natomiast jeśli miałbym wybierać między PV80 a PY85 to brałbym ten drugi mimo, że droższy. O wiele ładniejszy wygląd, nowszy panel, więcej funkcji. Poza tym wydziałem dzisiaj jak chodzi na sygnale HD - jak dla mnie super jakość
 

jag10

New member
No więc ja dzisiaj byłem w EuroAgdRtv w celu przyjrzenia się bliżej modelowi 42pv80e, na którego napaliłem się po przeczytaniu 100 stron o nim na tym forum. I muszę powiedzieć że jestem mocno rozczarowny. Zdaję sobie sprawę że może można by coś jeszcze poprawić w ustawieniach TV lecz niestety nie miałem do nich dostępu (brak pilota).
Sygnał na wszystkich Panasonicach był taki sam- Full HD ( nie wiem, ale chyba z Blueraya) Nad moim "wybrańcem" stała plazma 42" ale już fullHD, a obok 50" HD Ready. Powiem Wam, że jeżeli "coś" leci na ekranie to z 3 metrów różnica jest bardzo niewielka, lecz jeżeli jest coś statycznego, lub powoli ruszającego się i do tego jednolitej barwy, to ja widzę różnicę. Poprostu widać "prążki", a na różowej bluzce kobiety widać było "morę". Najgorzej jest gdy jest jakiś "gruby" napis, np. "Panasonic" na koniec każdej sekwencji. To nawet ślepy zobaczy różnicę, litery są postrzępione niską rozdzielczością.
Być może nie był włączony jakiś efekt "wygładzący" i byłbym wdzięczny gdyby któryś Użytkownik wypowiedział się w tej sprawie, bo nie chcę jeszcze tego modelu skreślać.
Tym bardziej jestem zdziwiony, bo na modelu HD ready 50" poprzedniej generacji który stał obok, wyglądało wszystko trochę lepiej mimo że to 50 cali
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
prezentacja, prezentacja i jeszcze raz prezentacja - po co przepłacać jak sam nie widzisz różnicy.
 
Do góry