Porady - zakup tunera satelitarnego HDTV

Leeonsjo

New member
Bez reklam
@ndrew J. napisał:
Na dzień dzisiejszy mam Fergusona 8900 . Mam mozliwośc odbioru DVB-T ( 3 km od RTCN Poznan/Śrem ) i myślę kupić jakieś combo .
To znaczy musi być 1 glowica DVB-S2 i 1 DVB-T . Oczywiscie wszystko w HD. PVR Ready. Jeden lub dwa czytniki kart UCAS i jeden lub dwa sloty na CI. Linux może byc ale nie musi. Tunerek winien mieć wsparcie edukacyjne czyli nie może być super ale "egzotyczny". Jestem tez zwolennikiem polskiego menu. Nie cierpie duzo placic i jeszcze się męczyć albo czekać az ktoś laskawie się zlituje i spolszczy menu.
Czy takie cos na dzisiaj istnieje ????
No to się doczekałeś oto twój sprzęt wymażony
http://www.allegro.pl/item475254604_globo_hd_ts1_2ci_2cx_usb_pvr_dvbs_i_dvbt_tc.html
 

Jimmy

New member
Tak się składa, ze najnowsze oprogramowanie Technisata z końca października wyeliminowało własciwie wszystkie drobne niedoróbki. Piszę drobne bo w porównaniu do niedoróbek np. Humaxa iCorda, są one rzeczywiście drobne. Co do tzw "edukacyjnych" tunerów, to nie interesuje mnie piratowanie, a więc i takie tunery.
Leeonsjo napisał:
Jimmy najlepszymi testerami są klięci myślisz że zrobili test pod kątem edukacyjnym?Wejdź na forum DVHK tam są wypowiedzi i problemy na żywo ocenisz czy ten tunek jest wart swojej ceny bo ja uważam że drembox 800hd jest liderem a drembox 8000hd to też lider ale cena jakość nie idą w parze.
Ale jeżeli pod kątem obrazu test to warto na niego zwrocić uwagę może i oprogramowanie sie z czasem poprawi chyba że wejdzie nowszy model wtedy lipa.
 

Grzegorz2810

New member
Mam takie pytanie.

Czy tunery które odtwarzają naziemną telewizje cyfrowa MPEG-4 (DVB-T) odtwarzają też telewizję analogową czy tylko wybrane modele??:?:
 

zn21

Member
nie znam tunera który odbiera DVB-T i analog. Na rynku nie ma takich. Co innego takzwany combo czyli DVB-S i DVB-T. Jeżli masz w zasięgu DVB-T to nie widzę problemu.
 

Korniszon

New member
PANOWIE - ile moge nagrać na dysk w fergusonie 8900. Jeżeli podłącze dysk 250GB do USB czy będę mógł nagrac np. 2-3 godzinny program (film muzyka) Wiem ,że dysk musi miec format FTA 32 - ten format dużo nie pozwala na nagranie w jednym pliku.Slyszałem, że jedna minuta nagranie w HD to ok. 130mb. -wiec jak to wyglada w praktyce.Normalne nagrywanie dvd 720X576 to 2-3 godziny wynosi w granicach ok.3,5 Gb
Proszę niech ktos napisze jakie są inne TUNERY HD z podobnymi możliwosciami finasowymi i jakie maja mozliwosci nagrania na dysk.Pozdrawiam i dziekuję
 
Ostatnia edycja:

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Jimmy napisał:
Tak się składa, ze najnowsze oprogramowanie Technisata z końca października wyeliminowało własciwie wszystkie drobne niedoróbki. Piszę drobne bo w porównaniu do niedoróbek np. Humaxa iCorda, są one rzeczywiście drobne. Co do tzw "edukacyjnych" tunerów, to nie interesuje mnie piratowanie, a więc i takie tunery.
No to tak jak mnie, ale chciałbyś żeby epg chodzilo bez zarzutów ,po polsku wsio i różne dodatki (nowe skórki.pluginy.sktypty),żeby czytniki kart działały,nagrywanie,obsługa diseq,i do tego zero zwiech.
 

m.ariusz

New member
Octagon Sf 918

kupilem octagona sf918 mieszkam w uk antena 80cm konverter 1.0db karta cyfry+HD tylko niemam pojecia czy bede musial dokupic teraz jakis modul czy jak wsadze swoja karcioszke to wszystko bedzie mi dzialac? szukalem na forach na temat tego tunera ale nic niema jesli ktos cos wie lub ma ten tuner prosze o opinie pozdrawiam.za kilka dni dopiero bede mial tv wiec niemam jak sprawdzic tego tunerka
 

zn21

Member
ja poleciałbym któryś z tunerów IPBox. Jężeli chce się mieć DVB-S2 i DVB-T to w grę wchodzi model 9000HD. Ma możliwość podłączenia twardego dysku i jest już Enigma2 na niego a to bardzo ważne! Trochę tańsza alternatywa to 910 lub 900. Obecnie dosyć dobrze wspomagany jest ten tuner przez ludzi dobrej woli. DM8000 to przepaść cenowa ok.4000 zł. IPBox 9000HD - 1600 zł
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Masz go ?Ja niestety czekałem na nowego azboxa hd premium i się niedoczekałem ,mało tego okazało sie że ten azbox ma całkiem inny wygląd niż był na pierwszych zdjęciach ,kupiłem Globo HD s1 nie jest to żadna rewelacja ale myślę że na ten czas do karteczki cyfry jest ok i minie czas oczekiwania na coś lepszego.
 

zn21

Member
mam IPBox 9000HD. Myślę, że ze względu na wspomaganie dla IPBoxa wybór Globo nie był udany ale jeżeli nie masz zamiaru bawić się to nie ma większego znaczenia. Oczywiście myślałem o DM8000 ale ciągle przesuwają termin sprzedaży a w końcu ustalono wstępnie cenę tak wysoko, że dałem sobie z dreamem spokój.
 
Ostatnia edycja:

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam

Panowie i panie mam maly albo i duzy problem z wyborem tunera HD PVR.
W sumie posiadam obecnie 7201 PVR z cyfry i jakos mam mieszane uczucia. Ogolnie gdyby nie halas i dlugi czas uruchamiania nie byloby tak zle.
Szukam wiec czegos na zastepstwo. Wymagania:
1. Lepsza lub taka sama jakosc HD i SD od tunerow HD oferowanych przez cyfre.
2. Poprawne skalowanie obrazu lub wspolpraca z TV np. plazma panasa 42pv80. Na obecnym tunerze po podlaczeniu przez HDMI nie dziala automatyczne skalowanie obrazu, chyba ze rozwiazaniem jest tuner z componentem PVR Cyfry niestety nie ma.
3. Timeshift, EPG Cyfry na 3-7 dni, nagrywanie oraz deszyfrowanie filmow zakodowanych. Nie musi posiadac 2 glowic dla mnie satysfakcjonujace bedzie nagrywanie jednego i ogladanie drugiego kanalu z tego samego transpondera newet.
4. Poprawna wspolpraca z karta C+ - posiadam full pakiet i nie zamierzam nic innego dokupowywac, ostatecznie przydalaby sie mozliwosc wspolpracy ze spliterem np. firmy Epsilon.
5. Dysk nie mysi byc wbudowany moze byc podlaczany przez USB (przydalyby sie co najmniej 2 wejscia).
6. Marzeniem bylaby mozliwosc odtwarzania filmow HD z kompa a to ma chyba tylko AXBOX HD, ktory obecnie ma niedopracowany soft i sterowniki przez co obraz nie jest do zaakceptowania na chwile obecna.

To chyba tyle, co w taki razie wybrac albo o czym zaczac wiecej czytac :)

Pozdrawiam
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Z tańszych to chyba ten globus co ja kupiłem bedzie najlepszy z tym skalowaniem to u mnie działa jak rozdzielczość dam na najmniejszą 576 to działa,poza tym ma usb,epg po polsku,karta cyfry chodzi śmiga bez zacięć ,nagrywania osobiście nie testowałem bo nie mam twardego dysku ale z innego forum wyczytałem że nie ma problemów.prosty w obsłudze wgrywasz przez pena soft i listę 2-3 minuty nawet dziecko da radę,obraz dobry.
 

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
OKI, ale jak wyglada sprawa z C+ bo podobno nowe oprogramowanie ukazuje sie tylko na conax i trzeba dokupic astona luvb cos innego. A soft z mozliwoscia wykorzystania czytnika uniwersalnego jest jakis bardzo stary i z bledami?

PS. jak masz jakies linki aby poczytac o softach i mozliwosci wspolpracy z karta c+ to prosze o podeslanie.

Pozdrawiam
 

redbaron123

New member
Mam C+ od 30.10.08 i działa bez problemów na Globo HD S1, a także na Globo HD TS1. Nagrywanie na HDD obsługuje się prawie jak z VHS, także bez problemów. Można nagrywać przez EPG i zostawić tunka w czuwaniu. O żądanej porze włączy się, a po nastawionym czasie nagrywania wyłączy. Bardzo dobre możliwości za niewielką cenę. Działa ze splitterami przewodowymi jak i bezprzewodowymi np. SmartWii, czy Serwerem RFLink100 lub 600. W lipcu lub sierpniu 2008r. ukazał się w Sat Kurier test tych modeli. Na stronie Globo PL jest dostępny ten tekst w .pdf - ie.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Jaki masz hdd jestem na etapie zakupu.Nie potrzeba mi super wielkiego uważam że 160 gb to tak za wiele ,powinen być cichy ,mały ,szybki i bezawaryjny.
 

redbaron123

New member
Jaki HDD

Leeonsjo napisał:
Jaki masz hdd jestem na etapie zakupu.Nie potrzeba mi super wielkiego uważam że 160 gb to tak za wiele ,powinen być cichy ,mały ,szybki i bezawaryjny.
W tej chwili używam 120Gb, chyba WD Caviar PATA. Dysk mi został po wymianie komputera. Włożony jest w kieszeń 3,5". W dzień go nie słychać, w nocy trochę szumi, ale staram się raczej wyłączać go na noc.
Poydro.
 

luzak84

New member
[C+] Philips PVR HD a odbior ASTRY

Tutaj chyba wiecej osob zaglada wiec wkleje z innego watku:

Witam,
Jestem tu nowy i jestem kompletnym laikiem w temacie SAT wiec prosze o wyrozumialosc.
Podejrzewam, ze temat byl walkowany nie raz, ale nigdzie nie znalazlem konkretnej, jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie.
Mianowicie chodzi o odbior kanalow z satelity ASTRA.
Planuje dzierzawic tuner Cyfry+ Philips PVR HD (ten ich najnowszy z twardym dyskiem). Wobec tego :)

1. Czy istnieje mozliwosc odbioru ASTRY i HOTBIRDA w taki sposob, zeby mozna sie miedzy tymi kanalami przelaczac pilotem? tzn zebym nie musial przelaczac jakis kabli za kazdym razem itp
2. Jesli tak to co jest do tego potrzebne, co trzeba kupic i czy instalacja jest mozliwa we wlasnym zakresie, tzn nie przekracza to mozliwosci przecietnego czlowieka :) I mniej wiecej ile to kosztuje?

Generalnie w roznych miejscach rozne rzeczy na ten temat czytalem i jzu sam nie wiem jak to dokladnie jest, a na dodatek dzisiaj pan z c+ powiedzial ze z tym dekoderem nie jest to mozliwe bo nie ma on diseq i niestety pozostaje mi przelaczanie kabli co odpada. Spytalem go konkretnie czy jest mozliwosc dokupienia jakiejs czesci, przerobienia w jakis sposob zeby jednak to dzialalo, a on nadal twierdzi, ze nie. Ma racje czy nie? :)

Z gory dziekuje za wszelka pomoc, jesli ktos wie to prosze o konkretne odpowiedzi na pytania 1 i 2 lub ewentualnie odeslanie do tematu gdzie takie konkrety sa podane :)
 
Do góry