Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

piechu

Member
Bez reklam
Szukam odtwarzacza z fajnym GUI pozwalającym na katalogowanie filmów tak jak robi to np. mede8er lub Dune base HD - chodzi o tworzenie biblioteki filmów wraz z okładkami i opisami filmów po polsku. Ważne żeby odtwarzacz dobrze i płynnie współpracował z NAS'em. Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny :)
 

ranczo

New member
Bez reklam
Szukam odtwarzacza z fajnym GUI pozwalającym na katalogowanie filmów tak jak robi to np. mede8er lub Dune base HD - chodzi o tworzenie biblioteki filmów wraz z okładkami i opisami filmów po polsku. Ważne żeby odtwarzacz dobrze i płynnie współpracował z NAS'em. Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny :)


Potrzebujesz odtwarzacza z XBMC np. Q5 II, Q10 II.
XBMC przeszukuje dyski i odpowiednio je kataloguje na filmy, seriale (z łączeniem sezonów lub nie), muzykę i zdjęcia. Program jest mocno konfigurowalny i zawiera dużo wtyczek do wyboru.
 

Jawosz

Member
Potrzebujesz odtwarzacza z XBMC np. Q5 II, Q10 II.
XBMC przeszukuje dyski i odpowiednio je kataloguje na filmy, seriale (z łączeniem sezonów lub nie), muzykę i zdjęcia. Program jest mocno konfigurowalny i zawiera dużo wtyczek do wyboru.

Fajne rozwiązanie.
A czy są mocniejsze sprzęty tego typu i może nie na Androidzie?
Zależy mi na bezproblemowym odtworzeniu każdego materiału.
Pisałem też wyżej ze dodatkowym elementem na którym mi bardzo zależy to jest Spotify.
Teraz mam Popcorna A210 i generalnie pod względem łykania plików nie zawiodłem się na nim.
Niestety ma problem z tym że pliki na wbudowanym dysku czasem po prostu przestają działać.
Dodatkowo HDMI coś zaczyna szwankować więc szukam alternatywy.
Może Xtreamer SideWinder4 ?
 
Ostatnia edycja:

muzyk219

New member
Mede8er MED600X3D czy EGREAT R300 PRO ??

Jak w temacie.
Co powiedzie na mój wybór pomiędzy tymi dwoma odtwarzaczami zakładając że mogę je mieć w podobnej cenie?
Chce do niego podłączyć zewn. dysk 1TB. Co prawda R300 ma możliwość zamontowania wew. dysku lecz tą możliwość pomijam przy wyborze.
Owszem gdyby mój wybór padł na R300 to z czasem zamontowałbym jakiś dysk ale na chwilę obecną tą możliwość wykluczam by skupić się na pozostałym wadach/zaletach w/w odtwarzaczy.
Podpowiedzcie jeśli ktoś miał do czynienia z jednym i drugim?
 

BioComp

New member
Takie pytanie mam... Na Allegro pojawiły się następujące nagrywarki/kombajny ("powystawowe z małymi ryskami" ;)):

LG HR925N (ok. 470zł)
LG HR570C (ok 470zł)
SAMSUNG BDE8500M (699zł)

Do tej pory działałem na analogu na Panasonic DMR-EH68. Później na dekoderze Cisco od UPC, ale dekoder musiałem oddać komuś z rodziny. Mam możliwość korzystania z karty CI+ od UPC. Z tego co czytałem, Samsung "nie pozwala" na przegrywanie nagranych materiałów na inne urządzenia (po skopiowaniu plików są one zakodowane lub nie dają się skopiować). Czytałem gdzieś, że LG umożliwia swobodne kopiowanie plików (nagrań programów niepłatnych) i zapisuje je do AVI albo do TS (można odtworzyć za pomocą VLC). Samsung jest nieco bardziej chwalony od LG. Ale brak możliwości przenoszenia nagranych materiałów "poza" urządzenie go dyskwalifikuje. Może ktoś zna te urządzenia i mógłby coś doradzić?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc, bo mam mętlik w głowie. Myślałem też o rozwiązaniu typu dekoder (albo jakiś STB na Androidzie) + zewnętrzny dysk twardy... Bo chcę też móc tam wgrać coś swojego i połączyć ten sprzęt z siecią domową / internetem po Wi-Fi. Nie wiem co robić.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
No to wystarczy jakieś spotkanie umówić i już będziemy wszystko wiedzieli:)
 

gooru2

New member
A ja powoli szukam czegoś pod XBMC w miejsce mojego r6s. Zastanawiam się nad Measy b4s. Problem to czy wifi wydoli z puszczeniem mediów z NASa. Bo z tego co czytam to największym problemem tego boxa jest transfer po sieci. Wiem, że router wydoli ( wydoli okolice 450mbit w ac, i jakieś 150-160 w nce ).
 

BioComp

New member
To na nic, ten sprzęt umożliwi tylko nagrywanie z DVB-T i niekodowane programy z kablówki.
Ale niezależnie od modelu i firmy? Jak rozumiem, UPC blokuje możliwość nagrywania po za ich "firmowymi" dekoderami? Samsung jest dość drogi (chociaż ma niezłe opinie), ale taki LG za 470zł... Nie jest opłacalny, nawet gdyby miał praktycznie w ogóle nie nagrywać? Można odtwarzać / zrzucać płyty DVD/BD na dysk, przegrywać treści z dysków zewnętrznych, łączyć się z komputerem, internetem (m.in. YouTube) po Wi-Fi / LAN i komórkami Wi-Fi / DLNA - w zasadzie to co dzisiejsze STB. A do tego jakby co, jest ten tuner ewentualnie i BD. Jest może coś nowego, lepszego wśród dzisiejszych "playerów" w tej cenie z dyskiem twardym 500GB na pokładzie?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Co do recorderów BD, ktore tu przywołałeś - z pewnością sprzęt przyzwoity, ale jego funkcjonalność zależy od potrzeb - od tego, do czego chcesz ich używać...

Jeżeli chodzi o nagrywanie z STB, tunerów satelitarnych itp., sugeruję zapoznać się z nagrywarkami serii Avermedia EzRecorder. Mają wejścia HDMI, choć biorąc pod uwagę HDCP mogą być kłopoty...
 

barat

New member
A poradzi ktoś coś prostego w użyciu? Potrzebny "player", który ogarnie:
  • Odtwarzanie wszelkich mkv
  • Posiada przeglądarkę internetową
  • dodatkowe appki jak YouTube, Ipla itp
Nie koniecznie musi być to kombajn na androidzie - nie ma służyć do grania tylko by teść mógł obejrzeć filmy z pendrive czy też w necie YouTube lub użyć przeglądarki.
Ot taki "usmartawiacz" telewizora ;)

Cena ~400zł jeśli wraz z nią pójdzie prostota i wygoda użycia.
 

mikas

Member
Potrzebuje kupić dla ojca na prezent jakiś niedrogi odtwarzacz multimedialny z możliwością podpięcia zewnętrznego dysku. Chciałbym by odtwarzał wszystkie formaty i wspierał 3D i do tego napisy. Co polecacie z obecnych niedrogich sprzętów?
 

mikas

Member
Egreat R6S ,jak dostaniesz.
Taniocha a super sprzęcik.

A coś co można kupić nowego na allegro?
ma to być prezent pod choinkę i wolałbym coś nowego w pudełku.
W tej chwili korzysta z kilku urządzeń (tv, blu-ray) i zawsze a to brak dźwięku, a to nie odtwarza napisów lub coś innego. Chciałem więc coś mu z prezentować .
Widzę że teraz jest sporo odtwarzaczy na XBMC android. Kiedyś miałem minikomputer z XBMC, świetna spawa, ale z filmami 3D niestety dobrze sobie nie radził
 
Do góry