Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
trzeba określić co potrzebujesz mi nie potrzebne mov więc postawiłem na wygląd, ale od niedawna żaden z nich nie jest dla mnie dobry bo nie przepuszczają DTS HD ani DD truHD więc muszę się rozejrzeć za czymś lepszym
 

muzyk219

New member
też mi brakowało by dźwięku w HD ale coś za coś, tu akurat mówię trudno...
Natomiast pozostałe formaty audio-video mi wystarczają. Jestem ciekaw jak jest w kwestii odczytywania plików i folderów w tych odtwarzaczach. Czy czasem nie pomija folderów pakując wszystko razem do kupy czy nie?
Jak jest z szybkością faktyczna wydawania poleceń pilotem? To co właściwie mnie nurtuje i jest dla mnie istotne to możliwość skalowania obrazu. Wiemy chyba jak to jest gdy mamy w filmach czarne pasy tu i ówdzie albo coś podobnego i chcielibyśmy ten obraz samemu częściowo rozciągnąć-zmniejszyć tak by w miarę możliwości osiągnąć kompromis pomiędzy deformacją obrazu a wypełnieniem ekranu.
 

maderos

Member
Bez reklam
trzeba określić co potrzebujesz mi nie potrzebne mov więc postawiłem na wygląd, ale od niedawna żaden z nich nie jest dla mnie dobry bo nie przepuszczają DTS HD ani DD truHD więc muszę się rozejrzeć za czymś lepszym

I dlatego oddalem philipsa. Teraz mysle o egreat r6s. W tej cenie nie ma nic lepszego.

Wysłane z mojego LT15i
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja jeszcze trochę i tez zacznę myśleć nad wymianą na razie muszę w inne sprzęty zainwestować hehe
 

muzyk219

New member
Teraz mysle o egreat r6s. W tej cenie nie ma nic lepszego.
zobaczyłem tego egraeata i.. mam dylemat, inny przedziałcenowy ale i inna zabawka już... Musze sie zastanowić i pomysleć o wyborze... ale co do stwierdzenia że w tej cenie nie ma nic lepszego to mam odmienne zdanie, na HD Spot jest wybór i w tej cenie jest spory wybór. Nie biorę pod uwagę 3D bo to mnie nie kręci. Natomiast reszta możliwości jest godna uwagi. Hmm.. muszę obliczyć chyba dokładnie zdolność finansową i dokonać wyboru...:)
 

Slawko1

New member
Bez reklam
trzeba określić co potrzebujesz mi nie potrzebne mov więc postawiłem na wygląd, ale od niedawna żaden z nich nie jest dla mnie dobry bo nie przepuszczają DTS HD ani DD truHD więc muszę się rozejrzeć za czymś lepszym

WIWA HD-5 przepuszcza na 99% DTS-HD MA i Dolby TRUE HD
ale sam nie testowałem wiec ten 1% niepewności zostawiam :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dziwne że te same bebechy co philips i asus cena znacznie niższa i by taki dzwięk przepuszczał aż muszę poszperać hehe
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ta WIWA nigdzie w specyfikacji nei ma że przepuszcza DTs HD tylko że DTS, niech się wypowie ktoś kto ma bo dziwne jest to wszystko
 

maderos

Member
Bez reklam
Lol...to ja juz chyba odpuszcze 3D i pojde w ta Wiwe. MNie zalezy tylko na dzwieku HD. Czyzby Asus i Philips blokowal to programowo???
 

maderos

Member
Bez reklam
Hehe...ja sie juz go pozbylem, ale nie zmienia to faktu, ze Wiwa mnie zaskoczyla. I to jak...Czy moze ktos potwierdzic te dane, ze na 100% jest w wiwie pass dla DTS HD i DD HD???
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Lol...to ja juz chyba odpuszcze 3D i pojde w ta Wiwe. MNie zalezy tylko na dzwieku HD. Czyzby Asus i Philips blokowal to programowo???

Moje domysły są takie że Wiwa ma gdzieś płacenie za możliwość obsługi DTS-HD MA i Dolby TRUE HD
a Asus i Philips to duże firmy i nie mogą sobie na to pozwolić, wiec w Philipsie zablokowali DTS-HD MA i Dolby TRUE HD a w Asus DTS-HD MA aby zmniejszyć koszt playera.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
tak to jest jak człowiek najpierw kupi a potem się dopiero zagłębia w jego możliwości może jakiś soft będzie w stanie to poprawić, chyba ze to blokują możliwości sprzętowe
 

maderos

Member
Bez reklam
Slawko ma racje...nie znajduje innego wytlumaczenia. Wiwa jest czysto chinska jak mniemam, wiec wszystko jasne :D...Trzebaby wgrywac do Philipsa albo Asusa jakies inne oprogramowanie i tyle...
 

muzyk219

New member
Jeszcze dzisiaj zamawiam jednak tą Wiwę. Przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku że jeśli faktycznie mi coś w niej nie będzie pasowało to ja odsprzedam a widzę ze jest na nią w miarę jako taki popyt więc wielka strata nie będzie i ewent. wtedy pomyślę o czymś na miarę Egreata.

Myślę ze we wtorek już go będę mieć to opisze jak w końcu jest z tym dźwiękiem HD . Plików mam właściwie każdy rodzaj
Jeśli chodzi o formaty więc będę go testował z miejsca jak tylko "dostanie" prąd z gniazdka:)
 
Do góry