Porady - filmy HD na komputerze, konfiguracje, kodeki etc.

qqwwww

New member
nie dzialaja mi filmiki w hd

siema!! nie dzialaja mi filmy w hd!!! dzwiek jest obrazu nie ma!!! zainstalowalem vlc media player!! moze ktos napisac dokladnie co trzeba zrobic zeby dzialaly!!! wszystko dokladnie opisac!! dodam ze precek chodzi w 100% jak wlacze film w hd

athlon 1800+
512 sdram
radeon 9250 128 ram
 

dnc

Moderator
VIP
qqwwww napisał:
siema!! nie dzialaja mi filmy w hd!!! dzwiek jest obrazu nie ma!!! zainstalowalem vlc media player!! moze ktos napisac dokladnie co trzeba zrobic zeby dzialaly!!! wszystko dokladnie opisac!! dodam ze precek chodzi w 100% jak wlacze film w hd

athlon 1800+
512 sdram
radeon 9250 128 ram

W zasadzie to sobie odpowiedziałeś na pytanie:
Szybszy CPU (min. 2GHz), więcej RAM i w miarę nowa GPU.
Cóż Twój system może dlatego nie odtwarza HD bo nie jest do tego przygotowany. Widoicznie czas na zmiany... :smile:
 

qqwwww

New member
nie dizalajace hd

w vlc player filmy w hd mi nie dzialaja i subedit, a co dziwne w mialem zainstalowanego patha do infren view i mi filmy na tym w hd zaczely dzialac. Ale z jakoscia obrazu nie bylem zbytnio zaskoczony:( jakos jak dvd. Ale to moze byla wina mojego sprzetu:(
 

setunia

New member
Bez reklam
oberon napisał:
Witam,właśnie pobrałem IMAX.Dolphins.720p.AC3...,podłączyłem laptopa do lcd sony 40v2000 przez vga-vga(rozdzielczość ustawiona),obraz z kompa ok. Puszczam filmik i... nic,kolory blade,jakość...nawet gorsza niż dvd yamahy s540 przez component.Co robię żle,a może jestem ślepy? Laptopik ma dwa wyjścia:vga i s-video.
Po pierwsze sprawdź jaką masz wersję filmu. Może byc za bardzo skompresoawany i wtedy kolory są właśnie takie wyblakłe, miałem taką Epokę Lodowcową 2, że mimo 1080p jakość była gorsza niż DVD.
Po drugie na wejściu D-Sub tez należy ustawić parametry obrazu, u mnie osobno ustawia się dla każdego wejścia - zobacz jak jest u Ciebie (kolor, kontrast, jasność)
Po trzecie jakość odtwarzania zależy od ustawień dekompresora i od użytego programu - wypróbuj różne.
 

lewajek

New member
odtwarza hd

edii napisał:
witam mam pytanie jakim odtwarzaczem otierac filmy HD-DVD:confused:
ja mam zainstalowanego plajerka jetaudio i odziwo radzi sobie lepiej jak wszystkie inne mi znane narazie niemialem problemow poza jednym filmikiem SBS HD ktory na moment zacina sie ale to juz wina procka obciazenie w 100% procesor athlon 2000+ karta radeon 9600 saphire pamiec512
 

topek

New member
A ja mam problem z filmami w formacie *.mkv w 720p. Obraz rozjezdza mi sie z dzwiekiem. Brak synchronizacji.
Komp to Athlon XP 2200+ (chyba 1800MHz)
1 GB DDR ramu 400MHz (plyta spowalnia do 266MHz)
GeForce 5900XT

Filmiki HD ze strony micrososftu w 720p chodza plynnie

Czas wymienic flaki w kompie?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
topek napisał:
A ja mam problem z filmami w formacie *.mkv w 720p. Obraz rozjezdza mi sie z dzwiekiem. Brak synchronizacji.
Komp to Athlon XP 2200+ (chyba 1800MHz)
1 GB DDR ramu 400MHz (plyta spowalnia do 266MHz)
GeForce 5900XT

Filmiki HD ze strony micrososftu w 720p chodza plynnie

Czas wymienic flaki w kompie?

Zacznij od przeinstalowania kodeków, pousuwaj wszystkie i zainstaluj 1dną paczkę. Do mkv proponuję media player classic
 

dnc

Moderator
VIP
topek napisał:
A ja mam problem z filmami w formacie *.mkv w 720p. Obraz rozjezdza mi sie z dzwiekiem. Brak synchronizacji.
Komp to Athlon XP 2200+ (chyba 1800MHz)
1 GB DDR ramu 400MHz (plyta spowalnia do 266MHz)
GeForce 5900XT

Filmiki HD ze strony micrososftu w 720p chodza plynnie

Czas wymienic flaki w kompie?

Czy przycina zawsze czy tylko przy jasnych i dynamicznych scenach. Jesli w tym drugim wypadku może to zonaczac tylko jedno. CPU za słaby. U mnie na starym PC z AXP2800+ były momenty w różnych filmach, że obraz zwalniał nawet do 10 kl/s. Bez wydajengo procesora nie ma co rzucać się na HDTV.
 

topek

New member
mregal napisał:
Witam
Mógbym kogoś prosić o zaproszenie hdbits ? Zlikwidowano limity w neo wiec bedzie mozna pościągać... :)

mregal@wp.pl

Pozdrawiam

Witam,
ja tez bym poprosil. Co prawda jeszcze nigdy nie uzywalem ale chetnie bym zobaczyl co tam jest :) Z gory dziekuje
 

luniopl

New member
odp.

Ja mam Athlon 3000+ (socket 754), geforce 7800gt, 1,5 GB /400 Kingston, Auzentech x-plosion DTS,Windows Vista, podłączone to jest do samsunga le32r72b po HDMI. Niektóre trailery chodzą mi ok.-płynnie(WMV), za to ściągnołem sobie trailer madagaskaru i rybek z ferainy z rozszerzeniem AVI(film nie chodzi równo z dźwiękiem) i obraz delikatnie zwalnia:/ czemu?? używałem wszystkich możliwości, Windows media player 11, All player 2.4, NVIDIA PUREVIDEO. Na tym ostatnim dźwięk najmniej odbiega od filmów, ale równo nie jest. Czy znaczy że nie będe mógł oglądać filmów HD na komputerze??
Mam też drugie pytanie, Jak uzyskać z tych filmów HD taki obraz jak mają w media marktach na prezentacjach. Wydaje mi się że oni tam mają dużo lepszy obraz na tym samym telewizorze. Bardziej żywszy się wydaje,ostrzejszy). Czy z poziomu komputera jest możlwie odtwarzanie tak ostrego obrazu jak mają w tych sklepach??
pozdrawiam
 

matix

New member
mysle ze kodeki

luniopl napisał:
Ja mam Athlon 3000+ (socket 754), geforce 7800gt, 1,5 GB /400 Kingston, Auzentech x-plosion DTS,Windows Vista, podłączone to jest do samsunga le32r72b po HDMI. Niektóre trailery chodzą mi ok.-płynnie(WMV), za to ściągnołem sobie trailer madagaskaru i rybek z ferainy z rozszerzeniem AVI(film nie chodzi równo z dźwiękiem) i obraz delikatnie zwalnia:/ czemu?? używałem wszystkich możliwości, Windows media player 11, All player 2.4, NVIDIA PUREVIDEO. Na tym ostatnim dźwięk najmniej odbiega od filmów, ale równo nie jest. Czy znaczy że nie będe mógł oglądać filmów HD na komputerze??
Mam też drugie pytanie, Jak uzyskać z tych filmów HD taki obraz jak mają w media marktach na prezentacjach. Wydaje mi się że oni tam mają dużo lepszy obraz na tym samym telewizorze. Bardziej żywszy się wydaje,ostrzejszy). Czy z poziomu komputera jest możlwie odtwarzanie tak ostrego obrazu jak mają w tych sklepach??
pozdrawiam
mysle ze kodeki bo masz mocnego kompa... jak sie ma po dvi lub hdmi to powinien byc ostry poza tym wiele zalezy od zrodla. w media marktach i innych puszczaja dema ktore sa zazwyczaj w wysokiej jakosci wiec nie warto porownywac z badziewnymi dvixami. zobacz sobie ripy z hd dvd a zobaczysz jaka jest jakosc ( bardzo ladna) jesli ktos ma tv z 1920x1080p i takie zrodlo jak hd dvd lub Blu-Ray to jakosc jest naprawde extrra. ale przedewszystim wiele zalezy od zrodla
 

WinuX

New member
To w sumie jak z tą kartą graficzną?

Witam!
(To mój debiut na tym forum)

Więc po przeczytaniu wszystkich postów w tym wątku prawie jestem przekonany do kart nVidii, a do tej pory byłem zwolennikiem ATI (od 8 lat w sumie...).
Na moim kompie - Sempron 2500+, Asus K8N, 512MB DDR, testowałem tylko filmik 720p kodowany DivX'em. I jest OK - obecnie mam kartę ATI ALL-IN-WONDER 9200SE, tylko że nie ma wyjścia DVI :/ Mam zamiar Kupić TV Samsung LE27S71B, bo kosztuje troszke ponad dwa tysiaki :) Ale oprócz TV naziemnej będę chciał oglądać zwykłe DVDRipy i z czasem HD - mam ze dwa filmy... Czy jest sens kupować kartę ASUS GeForce 6200 z DVI? Czy na Radeonie 8500 też mi pójdzie tak samo film HD np. 1080p? Bo jak na 9200 śmiga, gdzie 9200 jest w praktyce gorsza od 8500...?

Bardzo mnie przyciąga do nVidii PureVideo, tylko jak jest z tą obsługą H.264, bo po wejściu na stronę nVidii - mamy krzaczki - testowałem na dwóch kompach i 3 przeglądarkach :) O przepraszam - już stronka chodzi, ale naprawdę dzisiaj coś robili, bo strona nie poprawnie się wyświetlała.

Dodam, że mam małe fundusze i dlatego gdyby nie było dużej różnicy, to wolę kupić Radeona 8500 za 60 zł, zamiast GeForce'a za 140 zł :/

Pozdrawiam,
 

setunia

New member
Bez reklam
Witam.
Już pisałem na ten temat, ale można jeszcze raz. W odtwarzaniu filmów HD podstawową rolę odgrywa CPU i RAM. W moim przypadku w kompie stacjonarnym i laptopie są te same grafy Intel 950, a więc słabizny, a z odtwarzaniem HD nie mam problemów. Bardzo ważny jest przy tym zegar procesora, bo to jest grafika 2D, a nie gry i tu nie liczą się plusy AMD tylko czyste Herze. Jeśli mamy dwa rdzenie to dobrze byłoby gdyby razem miały ponad 3GHz jeśli jeden to ponad 3,2 ( to ustaliłem doświadczalnie)
Ponadto bardzo ważne są kodeki i program odtwarzający. Z moich doświadczeń wynika, że Media Player Classic najmniej obciąża procek a jest najbardziej wszechstronnym odtwarzaczem (przyjmuje napisy i osobne np. polskie scieżki dźwiękowe). Drugim pod względem żarłoczności zasobów jest VLC, ale on aby zadziałał lubi mieć system wolny od obcych kodeków, gdy jest instalowany.
 

Tco99

New member
Witam...

Prośba o pomoc praktyków:mam parę problemów z ustawieniem tego całego softu do oglądania filmów HD w plikach .ts i .mkv i HDDVD i Blue Ray...

1. Odtwarzanie w KMPlayerze...po zainstalowaniu Matroska splitera(wygodne wybieranie fonii) rozjeżdża się dźwięk z obrazem.
Matroska coś nie bardzo u mnie współpracuje z purevideo i cyberlinkiem.Przy sparowaniu kodeków,tzn.demux i kodeki obrazu i dźwięku jednej firmy nie ma tego efektu..tzn.dźwięk i obraz idą ok.Jest jeszcze jeden problem...rozjeżdżają się napisy,gdy przesunę film w trakcie oglądania.Napisy dobrze zsynchronizowane...gdyż bez przesuwania filmu wszysko jest ok z synchronizacją.Proszę o pomoc w odpowiednim skonfigurowaniu KMP.
2.MPC....niby wszysko ok z odtwarzaniem..na monitorze...ale brak wyświetlania napisów na plazmie.Co jest?
3.PowerDVD 7.3...i filmy HDDVD i Blue Ray....z dysku..brak obrazu na plazmie...dlaczego?


System:
1.procesor Pentium D945 na płycie Gigabyte 81945PL-G
2.pamieć 1GB
3.karta graficzna Asus 7600 GT z HDMI(HTPC)
4.telewizor plazma Pioneer 436RXE
5.połączenie :karta graficzna z TV :przewód komponent...sprawdzano z HDMI...również brak obrazu filmów HD-DVD I BR. Filmy .ts i mkv obraz jest.


pozdro
 

lexoduspk

New member
Ja mam Athlona XP 1700 (podkręcony do 1900), 512 MB DDR 266 MHz Kingstona, Asus GeForce 6200 128 MB i pliki we wszystkich formatach (ts, wmv, avi, mkv, mov) w rozdzialkach 720p i 1080i smigaja mi plynnie. Przyznaje ze jesli nie zainstaluje kodeka PureVideo Decoder, to komp nie wyrabia i pojawiaja sie szumy, ale jesli jest on zainstalowany to wszystko jest ok.
 
Ostatnia edycja:

chrisjan

Member
Witam,
Na początek mój sprzęt:
C2D e6300 (1,86Mhz) - 2 GB Ram - Ati 1950Pro - Vista - obraz wyświetlam na plaźmie Panasonica PV60 w 720p.

Teoretycznie komp powinien bezproblemowo radzić sobie z odtwarzaniem materiału HDTV, ale...

O ile większość scen odtwarza się poprawnie, to drażni mnie "chrupanie" obrazu przy scenach poziomego ruchu kamery (np. przejazd planu z lewa na prawo za jakimś obiektem). Nie jest to jakieś straszliwe klatkowanie - ale wyraźnie widać brak płynności ruchu. Inne sceny (nawet szybkie sceny akcji) odtwarzają sie bezproblemowo.


Myślałem że może komp nie wyrabia przy z liczeniem. Podkręciłem procek do 2,8 Mhz - dalej to samo.

Czyli albo źle skonfigurowane kodeki, albo problem z synchronizacją pionową między PC a TV. Teraz ustawione mam 100 Mhz na monitorze i 50Mhz na plaźmie - pulpit rozszerzony. Mam wrażenie że przy ustawieniu 60Mhz na TV jest gorzej.

Ktoś ma jakieś pomysły jak pozbyć się drażniącego problemu?

Z góry dzięki za rady.
 

dnc

Moderator
VIP
chrisjan napisał:
Witam,
Na początek mój sprzęt:


O ile większość scen odtwarza się poprawnie, to drażni mnie "chrupanie" obrazu przy scenach poziomego ruchu kamery (np. przejazd planu z lewa na prawo za jakimś obiektem). Nie jest to jakieś straszliwe klatkowanie - ale wyraźnie widać brak płynności ruchu. Inne sceny (nawet szybkie sceny akcji) odtwarzają sie bezproblemowo.

A czy tak samo robi Ci np. na monitorze komp?
 

chrisjan

Member
dnc napisał:
A czy tak samo robi Ci np. na monitorze komp?
Właśnie wydaje mi się ,że na monitorze tego zjawiska nie zauważyłem (choć żadnego filmu dłużej niż 30 sek. na 17'' nie oglądałem).

TV podłączony jest kablem DVI- HDMI (dość długim (15m) o raczej przeciętnej jakości o ile to może stanowić przyczyne problemu)
 

avokado14

New member
ehhh

A ja mam Core 2 Duo E6400 2,13GHz podniesione póki co do 2,7GHz, do tego 1,5GB RAM 800MHz, 320GB Dysk 10000rpm, grafa 7600GS, płyta Asus P5B Deluxe Wifi-ap, Vista Ultimate, i każdy film HD, w każdym możliwym formacie chodzi mi płynnie, nie mam żadnych problemów, a obciążenie procka podczas odtwarzania ( w tle uruchomione norton antivirus 2007, skype, gg, AQQ, live mail, msn messenger, emule, dc) wynosi od 20 do 30%, a pamięć ram zżera 900Mb przyt odtwarzaniu, a przy normalnej pracy na kompie jakies 750Mb. I wszystko działa jak należy.
 
Do góry