Poprawa dźwięku

aswert

New member
czesc
nie znam się za bardzo na audio/video dlatego poproszę kolegów (a zwłaszcza koleżanki:-D ) z forum o pomoc.

Kupiłem telewizor sharp 600, wszytsko ładnie pięknie i jestem mocno zadowolony tyle że bardzo słabo idzie mu odtwarzanie mp3ek (korzystam z odtwarzacza arvia 100 od Fergusona): dźwięk jest metaliczny, płytki, zupełna porażka, jak na laptopie albo na jamniku z lat 90tych.

Interesują mnie jedynie głośniki. U znajomego widziałem głośniki Geniu SP-HF1800A i miał je podłaczone od razu do TV przez kabel...audio! czyli pewnie do wejścia słuchawkowego.

Czy takie rozwiązanie wg was ma sens? Chodzi mi aby dźwięk był przyzwoity, nie musi być jak z kompa, ale żeby był taki aby dało się posłuchać muzyki z tv. Nie chcę przy tym wydawać nie wiadomo ile, ale powiedzmy 100 zł może być, zwłaszcza że takie głośniki mogę kupic za coś koło 40 zł. Co doradzicie?
 

TurboDymo

New member
za 40zł nikt tutaj Tobie nic ciekawego nie doradzi. dozbieraj troszkę - za 40-100zł na dźwięk, zeby go takim nazwać - nie licz...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

TurboDymo

New member
Najlepiej jakbys wykorzystał gniazd COAXIAL albo optyczne Fergusona, ale głośniczki z takimi wejściami kosztują (chyba dopiero logitech 5500 ma).

a tam to dobry zestaw 2.0, ewentualnie 2.1 pozwoli Ci sie cieszyc muzyczką:

GŁOŚNIKI MICROLAB FC330 2.1 56W RMS SUBWOOFER 2701 (1509924862) - Aukcje internetowe Allegro

NOWOŚĆ Głośniki CREATIVE 2.0 GIGAWORKS T20 II (1526567928) - Aukcje internetowe Allegro

lub podobne:) wiem, że to juz ok 200zł, ale z drugiej strony szkoa uszy kaleczyć marketowymi brzęczykami za 40zł...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

aswert

New member
wiem, że to juz ok 200zł, ale z drugiej strony szkoa uszy kaleczyć marketowymi brzęczykami za 40zł...

te co podałęś są fajne, czyli zwykłe głośniki od kompa podł do TV i styknie? o to mi chodziło właśnie. Teraz kolejne pytanie - czy podłączać do TV przez RCA czy do Fergusona (ferdek ma złacza białe i czerwone a do tv podłaczony jest przez hdmi 1.3).


a o te 40 zł to chodzi że... Geniusy 1800A kosztują ok +180zł ale JA JE MOGE MIEĆ ZA 40zł, o. 8)
 

TurboDymo

New member
no od komputera starczą:) oczywiscie nie będie to high-endowy dźwięk, ale lepszy niz z płaskich TV.

a jak podlączysz.. hdmi 1.3 puszcza już dźwięk w kablu (zresztą jak dźwiek masz w TV to i będie na głośnikach podlączonych pod TV). Tak czy tak to tylko będzie dźwięk stereo i nic więcej.

albo mozesz kupić przejściówce 2xcinch-mini jack i podlączyć do fergusona wyjścia 2x RCA (Cinch). To już jak lubisz:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry