Popcorn a110 problem z dzwiekiem w aac

c24rny

New member
Witam,
mam film w formacie mp4. Dźwięk natomiast kodowany jest w AAC. Niestety po puszczeniu sygnału optykiem na amplituner nic poza stereo nie słychać.
Dodam, że filmy kodowane w AC3 działają bez problemu. Tuner przestawia się na DD i ładnie wszystko śmiga.
Problem jest z AAC. Da się coś z tym zrobić?
 

c24rny

New member
Dzięki za odp. trochę za dużo z tym zabawy. Zostanę przy filmach w AC3 a od bidy w stereo też można obejrzeć ; )
 

edi730

New member
Jeśli twój ampli ma dekoder aac ( rzadkość ) i posiada hdmi to jest szansa na dźwięk wielokanałowy w tym formacie. W ustawieniach dźwięku odtwarzacza aac ustawiasz bodajże na digital raw czy coś w tym stylu... Już zbytnio nie pamiętam. Oczywiście dotyczy to hdmi.
 

c24rny

New member
Chwile poszperałem i znalazłem np. coś takiego: Sony DAV-DZ340 nie będę wklejał linku bo nie wiem czy mogę..
w każdym razie napisali:
Standardy odtwarzania dźwięku: CD Audio, CD-R/RW, MP3, WMA, <b>AAC,</b>, SACD, Dolby Digital, DTS
ktoś się może napalić
a dalej: Dekodery dźwięku wielokanałowego: Dolby Digital, DTS, Dolby Pro Logic II
niech ktoś mi napisze o co kaman

Myślę że ACC to kodek z którym radzi sobie póki co tylko komp a żaden producent sprzętu nie implementuje owego kodeka w swoim produkcie z jakichś tam wzgledów.
Może się mylę - to nie moja branża..
 
Ostatnia edycja:
Do góry