pomysl na schowanie kabli

kamil

New member
Witaj,
Ja jeszcze nie kupiłem plazmy, ale w mieszkaniu juz będe przygotowywał "teren" pod wiszącą...
Poprostu skuje ściane od podłogi do wysokości 1,5 m w dziure wsadzę rurę PCV o średnicy 80 mm. Na dole wstawię zaslepke taka jak się stosuje w stołach biurowych i to samo na górze tej rury (za TV) wszystko za gipsuje i sciane pomaluje. Zaślepki będą koloru ecry tak jak moja ściana - wszystkie kable pusze własnie tą rurą tak więc będzie bardzo schludnie. Zero kabli - wszystko ukryte i finalnie nic nie będzie widać.
 

autorus

New member
Ja mam bardziej prymitywnie, u holendrów kupiłem taki drewniany kantorek na sprzet audio o wysokości ok 1,3m. Na tylnej ściance zamocowałem gniazda , wyszło ich ok 16szt i wszystkie spiołem do gniazdka przewodem :) Jakoś to moją sytuację ratuje szczególnie ze dzieci nie mają tam dostępu. Ale pewnie że fajniej byłoby całkowicie ukryć, tylko ze w dobie zmian trzeba nad tym dobrze pomysleć zeby nie rozwalać scian za rok :(
 

meridas

New member
Witam,

Skucie ściany jest dobre, ale wymaga ściany ceglanej - ją ścianę z telewizorem mam niestety betonową.

Zatem zastosowałem inne rozwiązanie. Kupiłem za niecałe 40 złotych nogę metalową od stołu (przekrój chyba z 6-8 cm) w kolorze satynowym i postawiłem pod LCD przy ścianie. Wygląda jakby TV stał na nodze, a w środku nogi puściłem kable. Komponuje się to bardzo ładnie z telewizorem, jest tanie i umożliwia łatwe dokładanie/usuwania kabli.
 

kamil

New member
ja także mam betonową :) Dobry młot udarowy i godz świdrowania i eleganckie korytko wydłubiesz :)

Na początku tez myslałem żeby tak zrobic, ale zdecydowałem, że nie bedzie półśrodków. Ma być dobrze i estetycznie....żadnych paneli maskujących, srebrnych nóg itp.
Naprawdę można to samemu zrobić - czas całej operacji przy betonie z zagipsowaniem - wyszpachlowaniem to max 3 godz. następnego dnia jak wyschnie można pomalować 2-3 razy i ściana jak nówka a TV wyglada bosko....
 

smigly

New member
rura pcv (peszel)

zastanawiam sie nad rura pcv (peszel)
jakas czarna
moze uda mi sie nia jeszcze polakierowac
pozniej postawie jakis wzaon i moze bedzie ok
 

lopez

New member
Ja tez myślałem na kuciem, ale się rozmyśliłem, chodzi mi o dołożenie kabli w przyszłości. Woadomo, można zostawić "piloty", ale końcówki są różne (jedne szersze inne węższe). Więc wymyśliłem coś takiego:
http://www.bigmarket.pl/vogels-efa-6835-p-8679.html?manufacturers_id=114
i do tego to:
http://www.bigmarket.pl/vogels-efa-6825-p-8678.html?manufacturers_id=114
ponieważ nie mam nic pod sprzęt, by postawić. A nie po to go wieszałem na ścianie, by jakiś mebel pod nim stawiać:p
 

kamil

New member
Lopez,

Nic nie widac, robisz zaslepki tak, że tylko widać kable przy listwie podłogowej. Jak chcesz dodac jakies kable to przekrecasz zaślepke i przeciagasz kabel. Potem zaślepke robisz na off i koniec....dziury nie widać. Ja będe miał białe zaslepki, a sciany w delikatnym ecry i je tez zamaluje tą farbą...

A jak i to ci przeszkadza to dalej ciągniesz kable po podłodze schowane za listwą podłogową. Chyba , że masz ćwiecwałki drewniane to już trudniej to ukryć.
Tak czy siak jak wstawisz rure to i tak z tej rury bedzie widac kable, które gdzieś wyjść muszą :)
 

angoos

New member
O ile nie jest to ściana zewnętrzna to można również przewiercić ją na wylot w 2 miejscach (u dołu i u góry), a kable zamaskowac po drugiej stronie ściany (może tam jakiś mebelek postawić).
Nie mniej jednak ja też bym powiercił i wpuścił rurę w ścianę.
 

kamil

New member
Angos,
taka praktyka jest idealna jak masz ściany w systemie "kanadyjskim" to faktycznie wystarczą dwa otwory góra - dół , dwie zaslepki i po robocie :)

Ale przewiercać się przez ściany i zasłaniac z drugiej strony meblami ???
Wolę pomęczyć się trochę i mieć zrobione pożądnie a nie na odwal.
 

mario595

New member
jak schować

Witam. Ja to zrobiłem tak :

Jeżeli chodzi o rowek w ścianie to nie róbcie tak wysoko - mnie się wydaje że na 1,2 m to max. kable które tam wystają to przewód od zasilania, który pójdzie w ścianie (przygotowany rowek) oraz przewód EURO (tymczasowo). niestety nie zauważyłem że na kablach HDMI są filtry i nie zmieszczę w otworze ściennym. ale ogólnie to oki.
 

kamil

New member
Mario,

Dokładnie o to mi chodzi. Można i użyć rowka - ja myslałem też o takiej rynience z szerszego Cownika (z czegos takiego robi się piony techniczne) - wtedy dziura w ścianie będzie płytsza.

Ale ze względu na fakt, że kable lubią płatac figle jak je sie gdzieś wpuszcza to nie wiem czy włąśnie okragły "panel" nie będzie lepszy.
 

mario595

New member
te kable od dołu ekranu znikną. tylko z HDMI muszę pomyśleć jak go schować. żałuję że głębszego rowka nie zrobiłem. W ogóle to tv odebrałem wczoraj i tak na szybko przykręciłem do ściany.
 
Do góry