Pomóżcie w wyborze TV LED do 3500 zł

denis86

New member
Witam.Poszukuję tv led 40 - 42 cale,zależy mi na jakości odbioru kanałów w tym hd, oraz filmów z usb oraz blu-ray.zależy mi na jak najlepszym stosunku jakości do ceny. Bardzo proszę o pomoc bo wprowadzam się do nowego mieszkania w bloku a dziewczyna sie wkurza bo brakuje tylko tv:popcorn:

Poszukuję TV, oto moja ankieta:

1. Odległość od ekranu: ok. 3 m
3. Jak duży jest pokój: ok. 15 m2
4. Preferowana technologia: LED,LCD, 3D
5. Jaki masz obecnie telewizor: nie mam
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, sport,
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudniem i wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: mało światła
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie wiem
12. Preferowana marka: obojętne
13. Czego nie lubisz w telewizorach: smużenia
14. Jakie urządzenia będą podłączone: kino domowe, komputer, dekoder cyfrowy
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% TV
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: delikatnie z kątów
17. Czy ważne jest wifi :tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? nie wiem
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: tylko YouTube
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : sporadycznie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : raczej tak (chociaż komp będzie do filmów)
22. Ma mieć 3D: raczej tak
23. Ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S: jeśli jego brak nie wpływa na odbiór cyfrówki to nie musi być
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: USB (pendrive), HDMI 1.4 (komputer i dekoder)
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy N
27. Ile programów HD: 20
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 4h
28. Ma stać czy wisieć: bedzie wisiał
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: wysoka jakość dynamicznych scen, ogólnie wyskoka jakość odbioru kanałów
32. Ile osób ogląda: 2
33. Jaka klasa cenowa: do 3500 zł ale jeśli bedzie trzeba to cos dorzuce
34. Rozmiar: 40-42 cale
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do skalowania tak dużej ilości obrazu to :
Toshiba 42UL 863
Sharp 40le830
Panasonic 42 E 30
Samsung 40D6500
 

denis86

New member
wiele osób dyskwalifikuje samsunga za matryce która nie wiadomo jaka sie trafi oraz za brak full hd w 3d. a jak jest w shapie oraz toshibie? panasonica wykreslam bo nie podoba mi się jego design co tez jest dla mnie dość istotne
 

bartut

New member
Podpinam się pod temat. Co sądzicie o SHARP LC-40LE810 lub SHARP LC-40LE630E ? Telewizor ma być do pokoju dziennego, odległość ok. 4m.
 

denis86

New member
cos słabo panowie pomagacie w tym wyborze. chyba trzeba bedzie sie zapożyczyć i kupić coś drogiego moze wtedy bede miał pewność jesli chodzi o stosunek jakość/cena. a moze 46 cali w saturnie jest promocja na samsunga UE46D6500 za 3996 zł. ????
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dostałeś ofertę oczekiwanej wielkości. Ale ku prawdzie to oczywiście powinieneś brać 46" . Ale czy to oznacza że podniosłeś przedział cenowy - bo wówczas będzie zupełnie inna oferta telewizorów która będzie spełniać potrzeby.
 

denis86

New member
w sumie na upartego 4 tys moge wyłożyć .ogłądałem w media expert UE46D6500 i całkiem niezle na fabrycznych ustawieniach grał. nie wiem jaka mial matryce ale katy byly calkiem niezle. jak oglądałem jakiś filmik przyrodniczy z usb nagrany w hd na UE40D7000 i UE40D6500 to jakis wielkich róznicnie widzialem a pozatym te 3 d mnie nie powalilo na kolana anie na jednym ani na drugim tv
 
Do góry