Pomóżcie w wyborze Liczę na Was !!!

martinez1908

New member
Witam Was bardzo serdecznie. Jestem na początku drogi której finalem ma być pełny zestaw kina domowego. Mieszkam w blokach i pokój w którym zainstalowany będzie sprzęt ma niecałe 20 metrów kwadratowych. Nie jestem audiofilem ale lubie posłuchać czystego dźwięku. Dostałęm propozycję amplitiunera:

Denon AVR-X3000

Onkyo TX-NR727

Marantz SR6007

Wszystkie są w podobnej cenie. Który wy byście wybrali?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystkie wymienione amplituner dobre. Wszystko zależy też do jakich kolumn i od Twoich preferencji. Najlepiej wybierz się na odsłuch będziesz miał pewność, który Tobie odpowiada. Gdybym miał wskazać faworyta to wybrałbym Marantza 6007. Amplitunery Marantza dobrze wypadają w stereo w porównaniu do konkurencji. Na drugim miejscu Denon.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nier chciałem od razu faworyzować :)
Dodatkowo mysle, ze Denon skoro jest w tej samej cenie to jest slabszy, bo to nowosc ;)
 

martinez1908

New member
Jeżeli chodzi o podział to 60% to filmy a 40 Muzyka (różna Ja Metallica, żona ich Troje a dzieciak wszystko po trochu ;) ). Kolumienek jeszcze nie wybrałem. W sklepie w którym będę finalizował zakup (bardzo fajne i profesjonalne podejście indywidualne do klienta) poradzono mi m.in. kolumny Avanto 5 (pierwszy raz spotkałem sie z tą marką) i sub Paradigm ( te przynajmniej znam :) ) W tej chwili mam kolumienki Jamo seria 6 lecz pomimo iż chcialem pozostać przy tych przodach o dokoptować resztę głośniczków , zdecydowałem że lepiej zainwestować w coś kompletnego i nowego. Co o tym sądzicie?
 

WiTT

New member
Bez reklam
...poradzono mi m.in. kolumny Avanto 5 (pierwszy raz spotkałem sie z tą marką)...
Heh, już chciałem napisać że może im chodziło o Avance, ale szukam szukam i uo masz, faktycznie jest :) dokładnie to się nazywa Audio Pro Avanto HTS 5.0.

Producent Szwecja:
AVANTO 5.0 HTS | Audio Pro
Dystrybutor Kons-Bud.
Może to ułatwi poszukiwania info o produkcie :)

Jak nie posłuchasz - to się nie dowiesz jak to dla Ciebie brzmi.

Tylko małe "ale": 87-89dB na 4Ohm zestaw 5.0 - będziesz musiał podkręcić gałką w ampli żeby pokazały pazur, chyba że ampli z naaaadwyżką mocy będzie ;)
 

martinez1908

New member
Podpiętę będzie najprawdopodobniej pod Maranz SR6007. Czy ten zapas mocy wystarczy aby nie trzeba było rozkręcać na maksa gałki aby coś ryknęło ?:-o
 

WiTT

New member
Bez reklam
@ martinez1908 - Marantz SR6007 to w sumie nie byle jaki już ampli. Kwestią inną jest jak ten cały komplet razem zagra. Co z tego że na papierze to wygląda ok, jak w rzeczywistości może się okazać że będziesz rozczarowany brzmieniem, a parę $$ to kosztuje. Skoro w tamtym salonie co Ci polecali Audio Pro mieli te kolumny, to niech Ci podłączą pod tego Marantz'a - a myślę że taki ampli to powinni mieć, popularny jest - i sam stwierdzisz czy wydawać za komplet prawie 7 tys zł (dolicz kable i inne pierdołki i pewnie tyle Ci wyjdzie).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na szczescie Marantz juz staje sie powoli popularny (u nas), co nie bylo takie oczywiste jakis czas temu w naszym pieknym kraju, idz odsluchaj i opisz wrazenia, a nastepnie napisz dlaczego wybrales Marantza :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To faktycznie zauważalne. Zdaję się ,że pierwszym (i chyba jedynym?)użytkownikiem marki na M, który utkwil mi w pamieci był armanig. Długo wzbraniałem się nawet przed odsłuchami, ale jednak brzmienie bardzo utrafiło w moje gusta. Przez ostatni rok na naszym forum grono klubowiczów Marantza zauważalnie się powiększyło.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokladnie, jest nas coraz wiecej. To cieszy, bo sprzet jest bardzo udany, co smiem twierdzic obiektywnie na bazie doswiadczen, zreszta sam testowales na wlasnej skorze i smialo wnioskuje ze jestes takze sympatykiem tej marki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

cezar1972

New member
Ja wybrałbym Marantza - jest najbardziej uniwersalny.
Sub - Paradigm do kina to dobry pomysł, niestety w muzyce nie będzie zbyt dobrze. Z uniwersalnych rzeczy wybierałbym między Rel a Velodyne.
Kolumny - tutaj w zbliżonej cenie do tych Avanto warto odsłuchać Indiana Line i Roth Oli. Jeżeli kasa nie jest problemem to posłuchałbym jeszcze Monitor Audio serie BX i RX, Definitive Technology i Paradigm seria Studio.
Generalnie przed zakupem trzeba posłuchać rożnych propozycji z założonego przedziału cenowego i tańszych i wybrać najbardziej nam odpowiadający zestaw. Niestety nie ma innej drogi, jeżeli chce się być zadowolonym z dokonanych zakupów.
Tak naprawdę autor wątku nie podał kwoty jaką chce zainwestować w swój zestaw kina domowego, więc ciężko cokolwiek doradzić.
Może martinez1908 ma do wydania kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy PLN, a my mu polecamy takie bardzo budżetowe rozwiązania :)
 
Do góry