Pomóżcie rozwiać wszelkie wątpliwośći !! LCD "32

@lien

New member
Witam,
Nie będę oryginalny i jak większość podobnych wątków chodzi o wybór TV 32 cale.
Naczytałem się mnóstwo i zawęziłem grono do 2-óch LCD, a mianowicie Panasonic 32LX700 oraz JVC 32P80. Cena do 4500 zł.
Chodzi przede wszystkim o (dobry) sygnał naziemny (, a w niedalekiej przyszłości N'ka). Telewizor będzie oglądany z 2-óch (max 2,5) metrów w niewielkim pokoju. Będzie podłączany do PC, służył do oglądania filmów DVD. Za jakiś czas zostanie zakupiona konsola (PS3 bądź X360), a z czasem jak wiadomo dojdzie Blu-Ray bądź HD DVD.
Zależy mi na dobrych kątach (Panaś), formatowaniu (JVC), realistycznych (naturalnych) kolorach, dobrej dynamice, drugi plan też ma znaczenie.
Ostatnio także zwróciłem uwagę na Full HD i do 5000 tyś. wpadł mi w oko Sharp 37XD1E. Niestety nie jest on 'doskonały'. Buczenie, brak 100Hz itp. Ja wychodzę z założenia, że lepiej kupić mniej, a lepiej (lepsza porządna 32 niż słabsza 37)!!
Pytanie teraz czy przy 32 calach będzie jakaś istotna różnica między 720p, a 1080p ? Wiem, że o tej przekątnej praktycznie nie ma Full HD ale nie w tym rzecz. Wiadomo, że przy mniejszym TV różnica jest praktycznie niezauważalna. Tylko gdzie ta granica ?

Do zakupu przymierzam się od blisko roku. Nadszedł w końcu ten czas. Najpóźniej za 2 miesiące dokonam zakupu, więc proszę o rady, ew. upewnienie mnie w decyzji.

P.S. Czy może ktoś potwierdzić bądź zdementować plotkę o spadku cen na różnoraki sprzęt. Słyszałem, że ponoć w przeciągu miesiąca ceny mają spaść o 15-20%, a nawet więcej. Chodzi o to, iż w Polce ceny są sporo wyższe niż za granicą. Mowa była m.in. o obniżeniu cła. Nie mam nigdzie oficjalnego potwierdzenia. Po prostu ludzie gadają.

z góry thx :)
 

@lien

New member
...
a może poczekać na Sharp'a LC-32X20E ? Ciekawe tylko, jaka będzie cena ?
Dodatkowym atutem poza jakością (choć to dopiero się okaże) jest jego rama. Grubość też ma znaczenie w końcu TV będzie wisiał na ścianie.
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
ciekawe jak wyglada "live" System 24p – wierna reprodukcja obrazu kinowego

a SONY KDL-32D3000 BRAVIA nie spelnia Twoich oczekiwan <?>
 
Ostatnia edycja:

@lien

New member
mensir67pl napisał:
ciekawe jak wyglada "live" System 24p – wierna reprodukcja obrazu kinowego
też jestem ciekaw.
Może faktycznie warto poczekać.

a SONY KDL-32D3000 BRAVIA nie spelnia Twoich oczekiwan <?>
Brałem go pod uwagę ale zniechęciło mnie kilka rzeczy: smużenie, słabo radzi sobie z sygnałem SD oraz PC.

edit:
choć jak czytam i czytam to widzę, że opinie tak naprawdę są różnie. Jedni mówią, że słabe to i tamto inni zaś przeciwnie i bądź tu mądry.

Przyznam się, że na dzień dzisiejszy moim faworytem jest P80.
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Kolego @lien ja również nie będę oryginalny i poradze Ci co następuje :
1. Poczytaj to forum (i nie tylko). Na wiele pytań znajdziesz dość szybko odpowiedzi.
2. Jesli juz wybrałes te dwa (trzy) odpowiedające Ci tv to teraz MUSISZ SAM zobaczyc jak grają i kupić ten najlepszy, Twoim zdaniem.
Moim zdaniem dokonałeś wstepnie dobrego wyboru, łącznie s Sharpem.
 

@lien

New member
gatar napisał:
Witam.
Kolego @lien ja również nie będę oryginalny i poradze Ci co następuje :
1. Poczytaj to forum (i nie tylko). Na wiele pytań znajdziesz dość szybko odpowiedzi.
2. Jesli juz wybrałes te dwa (trzy) odpowiedające Ci tv to teraz MUSISZ SAM zobaczyc jak grają i kupić ten najlepszy, Twoim zdaniem.
Moim zdaniem dokonałeś wstepnie dobrego wyboru, łącznie s Sharpem.
wiem, wiem, że decyzja należy do mnie. Naczytałem się już sporo, a zwłaszcza na tym forum. Chodzi głównie o to, iż nie każdy ma możliwość porządnego przetestowania interesujących go TV. W każdym sklepie sygnał jest inny, a na dodatek nie wszystkie modele są dostępne. Zresztą nikt nie będzie się w to bawił tym bardziej, iż porządny test włącznie z kalibracją, różnymi źródłami sygnału itp. zajmuje sporo czasu.


Każdy powinien mieć możliwość wypożyczenia 3 interesujących go modeli na 3 dni i wtedy rozwiały by się wszelkie wątpliwości. Wiem, że u Kiki’ego istnieje możliwość testu ale gdzie ja ich przenocuje ? :p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie musisz udzielać noclegów - bo od tego są hotele :) .
Co do telewozorów ponieważ masz małą odległość - musisz mieć najszybsze matryce i procesory oraz 100 Hz. Dlatego sugeruję jednak 37" P 80 JVC. Możesz dostać juz skalibrowany model.
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360
Sharp 32 full Hd - nie wiadomo kiedy będzie w sprzedaży.
Ale i tak musisz wziąć pod uwagę skalowanie do SD.
pozdrawiam
 

@lien

New member
kiki napisał:
nie musisz udzielać noclegów - bo od tego są hotele :) .
Co do telewozorów ponieważ masz małą odległość - musisz mieć najszybsze matryce i procesory oraz 100 Hz. Dlatego sugeruję jednak 37" P 80 JVC. Możesz dostać juz skalibrowany model.
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360
Sharp 32 full Hd - nie wiadomo kiedy będzie w sprzedaży.
Ale i tak musisz wziąć pod uwagę skalowanie do SD.
pozdrawiam
czyli utwierdzasz mnie w przekonaniu, że jednak JVC ale 37" hmm.. :twisted:
pomyślimy :)
 
@lien napisał:
P.S. Czy może ktoś potwierdzić bądź zdementować plotkę o spadku cen na różnoraki sprzęt. Słyszałem, że ponoć w przeciągu miesiąca ceny mają spaść o 15-20%, a nawet więcej. Chodzi o to, iż w Polce ceny są sporo wyższe niż za granicą. Mowa była m.in. o obniżeniu cła. Nie mam nigdzie oficjalnego potwierdzenia. Po prostu ludzie gadają.
też o niej słyszałem i dlatego na razie wstrzymuję się z zakupem TV, ale nie wiem jak długo jeszcze wytrzymam:)
tak samo jak i ty do czołówki zakwalifikowały się u mnie jvc p80 i panasonic lx700, ale niestety 32 calowe. Z tych dwóch modeli bardziej mnie ciągnie do jvc, ze względu na 100hz oraz chyba lepszą współpracę z kompem (jeśli dobrze doczytałem forum panas ma problemy z natywną rozdzielczościa, trzeba bardziej kombinować).

@kiki
co trzeba zrobić aby otrzymać już taki skalibrowany model????
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kalibracja jest zrobiona w nocy dla warunków bezwzglednych oswietleniowych.
Wystarczy poprosić o dokonanie kalibracji przed wysłaniem.
W przypadku tv JVC P 80 - różnica jest znaczna na korzyść płynności obrazu w SD.
O zmianach cen nikt nic nie wspominał i przecieki też nic nie mówią o tym.
Tym bardziej w Polsce jest to raczej nie możliwe.
Radykalny spadek może spowodować konkurencja lub technologia.
A tu nic takiego się nie szykuje na razie.
 
lolekanabolek napisał:
też o niej słyszałem i dlatego na razie wstrzymuję się z zakupem TV, ale nie wiem jak długo jeszcze wytrzymam:)
tak samo jak i ty do czołówki zakwalifikowały się u mnie jvc p80 i panasonic lx700, ale niestety 32 calowe. Z tych dwóch modeli bardziej mnie ciągnie do jvc, ze względu na 100hz oraz chyba lepszą współpracę z kompem (jeśli dobrze doczytałem forum panas ma problemy z natywną rozdzielczościa, trzeba bardziej kombinować).

@kiki
co trzeba zrobić aby otrzymać już taki skalibrowany model????

No to kolego widzę, że nie uważałeś na lekcji. Panas ma również 100Hz, a o współpracę z kompem bym się kłócił. Chyba nie widziałeś tych modeli w akcji.
 
hehe, faktycznie, trochę nieczytelnie napisałem o tych 100hz, rzeczywiście można wywnioskować z mojego tekstu, ze nie odrobilem lekcji :roll::roll: , i że tylko jvc ma 100hz
przyznaje się też, że nie widziałem żadnego z nich w akcji, opieram się tylko na tym co wyczytam na forum,a ostatnio męczyłem jakiś topic, w którym chłopaki walczyli z natywną rodziałką w panasie i udało im się dopiero z pomocą powerstripa
 

median

New member
A moze LG 32LC51R? Bo jak ktos Ci proponuje 37 cali do tak malego pokoju to uwazam ze troszke przesadza. To nie jest dobry pomysl aby w malym pokoju byl tak duzy telewizor! Przemysl to jeszcze!
 

J.W.

New member
problem z wyborem...

witam forumowiczów,
od ok. 2 m-cy sledze forum w poszukiwaniu info na temat "najlepszego dla mnie lcd`ka". Dokonując teoretycznej selekcji w oparciu o parametry i opinie innych wybrałem następujace TV:
1. sony 32d3000
2. sharp 32rd2
3. panasonic 32lx700
oraz ostatnio 4. jvc 32p80

Ostatecznie wybór padł na sony... ale...
przed zakupem udałem sie do Marketu zobaczyc jak w/w tv zagrają.
Mialem sznase porównac jedynie sony i sharpa, (oraz przypadkiem philipsa pfl7582D), panas i jvc nie byly dostepne.
Oto moje wnioski (zaznaczam ze nie jestem ekspertem)
1. sony nie radzil sobie tak dobrze z płynnym ruchem obrazu, widoczny tzw. efekt "ducha", natomiast kolory mial najbardziej żywe, czerni również najlepsza, sygnal SD dobry+.
2. sharp dynamika obrazu najlepsza, kolorki dobry+, SD dobry+, czerni dobry, również widoczne duszki, ale mniej niz w sonym.
I teraz jako ciekawostka:
3. philips obraz najbardziej zblizony do naturalnego - twarze, dłonie, bez ekstra efektów 100Hz, ale na sygnale SD wydawał sie byc "w sam raz dla oka", duszki najmniejsze ze wszyskich 3 lcd`ków, płynność słabiej od sharpa ale lepiej od sony, czerni akceptowalna.

Ceny były marketowe wiec przesadzone, ale philips byl srednio o 1tys tanszy, a obraz (jakość/cena) dobry+.
W efekcie nadal nic nie kupilem, a jedyny wniosek to taki ze potrzebuje tv 37 cali (dla odleglosci ogladania ok. 2,5 - 3,5m, sygnal z "n-ki") :roll:
Zaznaczam ze to sa moje "zwyczajne" spostrzezenia z ogladanych tv lcd, na sygnale z marketu. Kazdy moze miec własne opinie na ten temat.
W przyszłości planuje zobaczyc jvcp80 i po porównaniu z sharpem rd2 zdecyduje sie na wybór z tych dwóch modeli. Oczywiście 37 cali.

Pozdrawiam i czekam na wasze opinie i rady co do wyboru tv lcd.
 

@lien

New member
median napisał:
A moze LG 32LC51R? Bo jak ktos Ci proponuje 37 cali do tak malego pokoju to uwazam ze troszke przesadza. To nie jest dobry pomysl aby w malym pokoju byl tak duzy telewizor! Przemysl to jeszcze!
Produkty firmy LG nie są przeze mnie brane pod uwagę, a jaką przekątną wybiorę czas pokaże. Jak to się mówi: " Apetyt rośnie w miarę jedzenia " :) co zostało już nie jedno krotnie potwierdzone odnośnie TV.
Nie ukrywam, że cena także odgrywa dla mnie rolę.
 
Do góry