Pomóżcie laikowi czyli jak połączyć ze sobą 4 rzeczy aby było dobrze :)

Sn@ke

New member
Witam !

Odbieram jutro kino domowe Samsung HT-D550 i już teraz nie wiem jak sie zabrać za podłączenie.
Mam tv Toshibe model SL833, do tego cyfre + i jeszcze laptop, z którego najcześciej bede oglądał filmy. I chce to połączyć tak ze sobą, żeby zarówno z laptopa i cyfry był dzwięk na kinie domowym. Czy jest to w ogóle wykonalne czy da sie zrobić tylko jedną opcje. Jakie kable będą potrzebne prócz kolejnego HDMI. Oczywiście lapka podpinam przez HDMI do TV.

Pozdrawiam !!
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Jeśli chcesz mieć dźwięk wielokanałowy z tych wszystkich źródeł, to nie mam dobrych wieści. Zakładając że ta instrukcja > Samsung HT-D550 | User Manual (user Manual) (ver.1.0) (English) < jest właściwa, to kino domowe Samsung HT-D550 ma tylko jedno wejście wielokanałowe audio. Jest nim optyczny TOS-LINK.
Jeśli telewizor ma wyjście optyczne audio, to możesz Toslinkiem połączyć ten telewizor z kinem. To samo z dekoderem cyfry. W przypadku laptopa, potrzebna będzie zewnętrzna karta dźwiękowa z wyjściem Toslink. No chyba że jakimś cudem w lapku masz wyjście audio optical (Toslink zintegrowany z wyjściem Mini Jack).
No i pozostaje Ci wówczas na zmianę przełączać te trzy źródła do tego jednego wejścia (co na dłuższą metę nie rokuje dobrze ani kabelkowi ani gniazdku), lub użyć przełącznika Toslink którego dostanie graniczy z cudem.

Trochę mniej zachodu będzie z audio stereo. Wtedy wystarczy wszystko podłączyć przez HDMI do telewizora, a z telewizora Toslinkiem do KD.

Podsumowując - do d... z tymi wszystkimi KD. Lepiej kupić amplituner (nawet używany, byle dobry model) i kombinować na własną rękę z głośnikami.
 
Ostatnia edycja:

Sn@ke

New member
wielkie dzięki za tak szybką odpowiedź.
Dorzucam zdjęcie gniazd jakie są w TV
Imageshack - 23122012451.jpg
Jeśli dobrze rozumiem, to żeby mieć dzwięk z KD na wszystkich urządzeniach to musze każde podłączyć do tego właśnie kina a jest to cieżkie do zrobienia bo brakuje gniazd, tak ??
Na tą chwile mam dwa kable HDMI - jeden do cyfry, drugi do lapka i oba sa wpięte na stałe w TV. Jak juz bedzie kino i laptop zostanie podpięty tak jak jest to i tak będzie dzwięk tylko z TV??
Troche za dużo rzeczy jak na dzisiejszy dzien, bo jestem po całym tygodniu nocek, więc myślenie mam wyłączone.
Głownie chodzi mi o to, żeby dzwięk z laptopa był na KD, TV nie koniecznie bo i tak mało co ogladam.
Jutro jak juz dostane KD to wrzuce jeszcze zdjęcie gniazd jakie tam są i napiszesz co z czym i jak połączyć :) łopatologicznie :)
 

Sn@ke

New member
nie mam opcji edytuj wiec musze napisać nowego posta. Dostałem owe KD i nie do konca jestem z niego zadowolony wiec zastanawiam sie nad jego zwrotem a czasu za wiele nie ma. I jest kilka opcji...
1. Czy istnieje możliwość dokupienia samego suba i podmienienie go, bo prawie w ogole go nie słychać? Co do reszty głośników zastrzeżenia nie mam.
2. Jak bym już dokonał zwrotu to zastanawiam sie nad kupnem głośników komputerowych bo obecny zestaw creativa ktory teraz mam a dałem za niego 4 lata temu 200 zł gra lepiej. Ale czy w wtedy podepne to pod TV Tosbiba SL833? Jesli tak to wolałbym taka opcje. I czy jesli by sie dało to gdy podłącze wtedy lapka przez HDMI do TV to bedzie juz dzwięk z głośników czy z TV?
 

mmoryto

New member
Wszystko da się podłączyć tak jak chcesz i możesz mieć dźwięk odtwarzany przez KD ze wszystkich źródeł. Napisałeś, że laptopa i cyfre masz już podpiętą do TV przez HDMI. Kup kabel optyczny i podepnij nim wyjście cyfrowe TV z wejściem cyfrowym w KD.
Później możesz przestawić rodzaj dźwięku w cyfrze i HDMI w laptopie na 5.1.
 
Ostatnia edycja:

Sn@ke

New member
juz sobie wczesniej poradziłem sam, ale nie mialem czasu żeby napisac.
Dokładnie tak zrobiłem. Kupiłem kabel optyczny i połączyłem KD z TV. Dzwięk jest, ale czy to jest normalne bo nigdy wczesniej nie mialem z takim gniazdem do czynienia, że ten kabel tak do konca nie siedzi dobrze w tym gniezdzie i byle lekkie musnięcie go powoduje ze nie ma dzwięku. Ale to tak gwoli ścisłości.
Reszta jest tak :
- cyfra HDMI do TV
- laptop HDMI do TV
W laptopie mam niby gniazdo S/PDIF, więc kupiłem kabel cinch - jack i podpiąłem cinch w kinie domowym pod AUX 2 bo tylko taka była możliwość a jack wiadomo, gniazdo słuchawkowe. Dzwięk jest 5.1 ale nie wiem czy przestrzenny czy taki zwykły, bo gdy chce przełączyć w lapku z głośników wewnętrznych na Realtek Digital Output to dzwięku nie mam. I w sumie tylko tutaj mam problem.
A gdy jest na głośnikach z lapka i wepne jacka to po przełączeniu na PROLOGIC na KD muzyczka gra, filmy też chulają. Przez brak czasu nie rozmieściłem jeszcze głośników tak jak chce tylko stoja wszyskie w jednej linii.

No i jeszcze jedna sprawa przez którą chiałem zrobić zwrot, ale raz nie bardzo mi sie kalkulowało, a dwa na pokój w którym jest jest dość mały. A sprawa ta to słaby głośnik niskotonowy. Jeśli jest taka możliwość to w przyszłości będę chciał go wymienić. Ale czy to się opłaca? Rozchodzi sie o to, że lubię bardzo muzykę trance, filmową itp w której jak nie ma dość mocnych bassów to szkoda w ogóle słuchać. A w creativach które kupiłem kilka lat temu sub to tak napie... , że tego to by zjadł w przedbiegach a wcale takie drogie nie były.

No to wypociłem swoje żale :)
Pozdrawiam !!
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Jak może być basu nie słychać skoro tam jest prawie sam bas ?
Basu nie ma, dzwięku przestrzennego z żadnego źródła nie ma, efektu nie ma, nic nie ma ;> O ile to nie jest na ozdobe to nie wiem po co to trzymać ;)
 

Sn@ke

New member
z samych głośników jestem zadowolony bo grają na prawdę czysto,ale ten sub mógłby być lepszy no chyba że ją trafiłem na jakiś wadliwy model.Zwracać mi się nie opłaca bo na koszty przesyłki wydałbym łącznie 1/5 wartości KD.Także wolałbym dokupić samego suba o ile jest taka możliwość.
 
Do góry