Pomóżcie co wybrać !!!

macieksz

New member
Pomóżcie którą plazmę wybrać V20 czy G20!!!

Witam was ! Tu Maciek z Kielc. Mam taki problem...Nie wiem co wybrać czy plazmę (oczywiście tylko plazma bo LED i LCD to porażka) nowego Panasonica V 20 42 cale czy tańszego (z tego samego 2010r.) Panasonica G 20 42 cale ??!! Bo inne telewizory chyba odpadają ? Proszę odpiszcie.
 
Ostatnia edycja:

Adixon33

New member
Witaj bracie od 2 tygodni jestem szczesliwym posieadczem 42g20 i powiem tak obraz z cyfry SD jest oki oprócz tego masa innych funkcji zona mozre sobie poogladac ulubione seriale na ipli(tv podłączony do routera) przesyl filmow z komputera prze wifi (router) czyli dlna udostepnione pliki przez WMP 11 naprawde jest oki
 

don111

Banned
z G20 byłbyś na pewno zadowolony, V20 ma jednak bardziej dopieszczony obraz (czerń, a przez lepszy filtr w dzień wypadnie lepiej od G20)
jakość do ceny wypada podobnie na obu, jak masz $ to zwyczajnie bierz lepszy czyli V20
 

pkt25

New member
Dołączam się do pytania.

Może więcej informacji na temat różnic ktoś mógłby podać. Bardzo proszę. Stoję przed wyborem i nijak nie mogę się zdecydować. Który z tych TV jest lepszy. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników.
Jest to mój pierwszy post na forum, proszę o wyrozumiałość.:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bez podania danych nie ma podstawa do określenia .

podaj jakie masz warunki : odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ?
wolisz obraz ostry czy łagodny ?
matryca błyszcząca czy matowa?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ?
czy ważne jest wifi ?
czy będziesz korzystać z widgetów ?
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ?
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ?
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ?
ma mieć 3D ?
ma mieć slot na karty SD ?
ma mieć tuner DVB-S ?
jakie masz kable do podłączenia ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

tatu

New member
szczęściarze

Panowie jesteście szczęściarze !!!!! Wasz wybór ma polegać jedynie na zdecydowaniu Model G czy model V firmy Panasonic.
Sprawa jest bardzo oczywista jeśli cena nie jest problemem to bierzcie model V (VT chyba jeszcze nie jest dostępny w sprzedaży) bo to najwyższe modele panasonica (więc chyba słusznie możemy zakładac iż najlepsze w ofercie tej firmy). jeśli zaś 600PLN jest argumentem to model G i pozamiatane.

VT jak i GT jak wiemy ma funkcje 3D (do mnie zupełnie ta technologia na razie nie przemawia ale jesli komuś pasuje) to bierze te modele
 

pkt25

New member
bez podania danych nie ma podstawa do określenia .

podaj jakie masz warunki : odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ?
wolisz obraz ostry czy łagodny ?
matryca błyszcząca czy matowa?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ?
czy ważne jest wifi ?
czy będziesz korzystać z widgetów ?
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ?
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ?
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ?
ma mieć 3D ?
ma mieć slot na karty SD ?
ma mieć tuner DVB-S ?
jakie masz kable do podłączenia ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
Odległośc 3,5m
Okna 2-północ i zachód
Pokój 24mkw
Mam stary crt Universum
Przyrodnicze, Discovery, itp.
Oglądam w różnych porach dnia.
Wieczorem oglądam przy świetle ale nie przeszkadza bez.
Wielkość 42"
Podłączony komp przez DLNA i tuner cyfrowego polsatu.
Chcę aby odtwarzał pliki MKV HD1080.
Chcę korzystać z Ipla itp.
Slot kart SD, czyta filmy przez USB, Możliwość nagrywania na zewnętrzny HDD.
TV plazma do 3500zł.
Dziękuję i pozdrawiam!
 

pkt25

New member
KIKI, niestety nie mam dostępu do tego działu.
Czyli G30 czy V20?

Dziękuję!
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
najlepiej zrobisz jak dołożysz 500zł do Panasonica 50G30, 42' jest ok ale z max 2,5m, o materiale HD nie wspomnę (50' z 3,5m to minimum)
jak koniecznie chcesz 42' to z tych dwóch - V20 jest lepszy
 

pkt25

New member
W takim razie V20.
A jak on sobie radzi z MKV przez DLNA?
Pytam bo większośc materiału filmowego w necie jest pakowane w MKV a konwersja to dłuuuugi i nie zawsze udany proces.
Pozdrawiam!
 

L.Sniper

New member
W temacie o TX-P42G30 masz super dokładne opisy działania DLNA w tym modelu. DLNA w połączeniu z Twonky Media Serwerem działa rewelacyjnie. Wszystko chodzi bez problemu. No może prawie bo niektóre pliki musiałem podzielić i dopiero je przeczytało ale to na prawdę niewielki procent ogółu. Jestem bardzo zadowolony z tej funkcji. Prosta w konfiguracji i banalna w obsłudze. Do mkv trzeba jedynie wmuxować napisy srt i jest okej. Trwa to ok 6 minut dla pliku 15GB więc to nie tak długo. W V20 myślę że zasada działania i obsługa będzie jednakowa albo bardzo podobna.
 

pkt25

New member
L.Sniper dzięki. Jesteś zadowolony ze swojego G30?
Jak on sobie radzi z sygnałem SD?
Może ktoś wie czy V20 odtwarza MKV?
Bardzo proszę o odp.
Pozdrawiam!
 

L.Sniper

New member
Jestem zadowolony i to bardzo. W cenie ok 2500 zł - 2800 zł lepszego chyba się nie kupi. Wcześniej polowałem na Sony EX500 w 40 lub 46 calach lecz kolory jakie wyświetlają plazmy przechyliły szalę na korzyść Panasonica. Wg mnie ma lepszy soft i wszystko robi się w nim o wiele szybciej i dokładniej. Mam porównanie z w/w modelami. SD podpiąłem tak dla jaj w sumie bo ja nie oglądam telewizji w ogóle. TV służy głównie do filmów mkv oraz PS3 ale na konsoli gra brat bo ja nie przepadam za padami - wolę klawiaturę i mysz. Sygnał z SD na kiepskim cienkim kablu z przełącznikami i innymi bajerami bo antena też nie za bogata był do zaakceptowania. Da się obejrzeć ale ja mam za blisko oczu telewizor bo ok. 2 metry więc bym się zakatował takim oglądaniem. W tej kwestii więc nie mogę być obiektywny. Obraz w V20 nawet w sklepie wydaje się ładniejszy i żywszy jak na G30 no i ta lepsza czerń to prawda. Widać niemalże od razu. Był on jednak poza zasięgiem i kupiłem G30. Gdybym jednak wybierał w kwocie ok 4000 zł to bym kupił G30 w 50 calach bo uwielbiam duże ekrany :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/pdp-pl...onic-42g30-vs-panasonic-42v20-porownanie.html - tu jest test porównawczy poszczególnych ważnych funkcji i potrzeb

006_P1280631.JPG

Płynność pozioma.

008_P1280633.JPG

(Przy zdjęciach mierzone są wartości poboru energii)
 

pkt25

New member
kiki te zdjęcia niewiele mi mówią oprócz poboru energii. Jestem laikiem w tej dziedzinie.
Czyli twoim zdaniem G30 jest lepszy od V20.
Ale dlaczego jest tańszy? Czy cena nie idzie wraz jakością?
 
Do góry