Pomozcie! brak obrazu po podlaczeniu kompa DVI-hdmi PV80

Kaczu

New member
Co robic? Co moze byc zle i jak to naprawic?
Podloczylem kompa z grafa ATI RAdeon Sapphire XT1950X AVIVO 256MB kablem DVI - HDMI do Panasa PV80 i niestety za zadne skarby obraz nie chce sie pojawic na panelu... Co moze byc nie tak? Podlaczylem inny komp - lapa D-sub - D-SUB i dziala. Podlaczylem tego kompa poprzedniego DVI - DSub w plazmie i obraz pojawil sie tylko przy restarcie kompa, tzn ladowanie BIOS, plyty, pojawil sie ekran ladowania Windows....i potem ciemnosc..:( Co moze byc nie tak?
 

rychu

New member
musisz pogrzebać w ustawieniach karty graficznej aby był sygnał na tym wyjściu bo skoro w czasie restartu pojawia się obraz to znaczy że jest to problem software-owy
 

Sansei6

Member
Bez reklam
dokładnie, sygnał obrazu nie jest przesyłany na "zewnętrzne urządzenie", kilka razy się z tym spotkałem, nie tylko przy tv w nowszych laptopkach Fujitsu Siemens to nawet masz taki przycisk funkcyjny do tego, ale nie wiem jak z tym u ciebie.
To ładnowanie bios co ci sie pokazuje, to jak nic pokazuje, że kabel jest ok itp, tylko nie jest potem ustawione wysyłanie sygnału na ten zewnętrzny port ;)
 

Kaczu

New member
no sygnal chyba jest wysylany, jak podlacze innym kablem zamiast DVI-hdmi, tylko DVI-DSub to jest ok. Tak jaby cos nie tak z hdmi... Moze to kabel? Musi byc jakis specjalny DVI-hdmi? czy kazdy tego rodzaju kabel dzialac powinien? Doprawdy nie ma wiecej ustawien niz ATI Catalyst Control karty graficznej. Po DVI-dSub dziala, po hdmi nie chce, ani troche:(:(
 

deeprest

New member
Pomóżcie,
podłączam przez kabel hdmi-dvi telewizor sharp 46xl2e, panel nvidia go wykrywa... i nic - czarny ekran czy ustawie clone czy dualview. :(
Próbowałem różne wejścia i ustawienia - nic nie ma
 

demo84

New member
Ja opisze jak miałem na swoim przykładzie, może komuś pomoże. Podłączałem peceta kablem d-sub -->d-sub do s10. Komp się uruchamial, pokazywał się bios, potem przechodziło do lądowania Windowsa i kończyło się ciemnym obrazem. Okazało się że dawałem za dużą rozdzielczość. Zmieniłem w kompie na 800x600 podłączyłem jeszcze raz i poszło. Teraz podpinam laptopa kablem hdmi i nie mam dźwięku na tv ? :confused:
 

deeprest

New member
raz udało się w końcu podłączyć po długim czasie męki i prób, ale dzisiaj znowu jest to samo -tv jest wykrywany, ale czarny ekran :x
 

devil58

New member
A takie pytanie podlaczajac PC do TV kablem HDMIxDVI
Nie ma mozliwosci zmiany ustawien tak jak w przypadku DVIxVGA nie mozna obrazu przesuwac nie ma opcji w TV wlasnie do tego jedynie jest pod PC w aspect w menu zrodla. I czy tylko jest mozliwosc ustawienia zalozmy rodzielczosci 1216x600+ bo inaczej mi obraz ucina, jak ustawiam inne rozdzielczosci. A juz nie moge rozciagnac czy tez zmniejszyc bo inaczej musze ingerowac w rozdzielczosc. Musze po prostu dodawac inne rozdzielczosci w panelu Nvidi. Czy da sie jakos to inaczej zrobic ? I czy jest mozliwe ustawic pod zalozmy 1280x1024 obraz przez HDMI ? Zeby nic nie ucinalo ?

Ps. Dla wyjasnienia Tv to PANASONIC TX-P 42G10E
 
Ostatnia edycja:
Do góry