POMOCY! Yamaha RX-V661 - brak obrazu w TV - HDMI-HDMI

ghostec

New member
mam pytanko do znawców sprzętu lub posiadaczy Yamahy V661.
nie wiem co robię źle, ale nie mogę uzyskać obrazu z ampa na moim LCD (Philips 42PFL3312). mam je połączone kablem HDMI. z tym, że nie będę miał OSD na ekranie tv już się pogodziłem (podobno nie do uzyskania przez HDMI), ale bez jakiegokolwiek sygnału to lipka. znudziło mi się już czytanie instrukcji bo pomimo wielu prób tv twierdzi, że nie ma żadnego sygnału! :(
do ampa mam podłączone dvd (dźwięk koaxialnym, obraz s-video) oraz playstation 2. podpowiedzcie co może być tego przyczyną? czyżby kabel HDMI był walnięty??

przy okazji jeszcze jedno pytanie. jak uzyskać dźwięk z tv w moim KD? niestety mój LCD nie ma żadnego wyjścia dźwięku :( nie mówcie mi, że jedynym rozwiązaniem jest wyprowadzenie dźwięku z portu słuchawkowego!? słyszałem, że kabel HDMI działa w dwie strony. czy to prawda? podobno też niektóre amplitunery potrafią w ten sposób wygenerować dźwięk tv. jeśłi tak to czy mój to potrafi??

jeszcze na koniec ciekawostka (przy okazji przestroga przed tanimi LCD-kami). mój Philips posiada 2 wejścia HDMI, ale w instrukcji piszą, że KD powinienem podłączyć do tv kablem EURO!! jeśli ktoś się z tym zgadza to do jakiego typu gniazda powieniem go połączyć w ampie? :)
 
Ostatnia edycja:

mark

New member
Po przeczytaniu instrukcji receiver Yamaha RX-V661 przesyla cyfrowy sygnal po zlaczu HDMI tylko wtedy gdy zostanie gdy dostanie taki sygnal po HDMI czyli
HDMI/in/______HDMI/out/
to samo z dzwiekiem
Po analogu mozna wszystkie polaczenia mieszac np;
DVD s-video/out____/in/RX-V661 component/out/ do TV
Jezeli chcesz wykozystac EURO do TV to w V661 component , S-video lub composit out.Cyli musisz kupic kabel EURO-COMPONENT
EURO--S-VIDEO lub EURO--COMPOSIT.Poz.Mark
 

a12

New member
troche mnie nastraszyles...

czy takie polaczenie bedzie dzialalo na yamaha 661

komputer (DVI>HDMI, SPDIF Soundblaster Audigy 2 >spdif in w AV) >> video po HDMI na LCD Sony, dzwiek 5.1 na glosniki podlaczone pod AV ????
 

ghostec

New member
A12: wg ostatnio zdobytych informacji nie powinieneś się obawiać. jeżeli wprowadzasz obraz po HDMI to AV po HDMI go wyprowadzi. ja mam problem bo nie mam żadnego urządzenia HDMI i nie mam jak sprawdzić czy u mnie jest wszystko OK.

przy okazji pytanie. kilka razy wkładałem i wyciągałem HDMI z urządzeń podczas ich pracy. w instrukcji piszą by robić to po wyłączeniu ich z prądu. czy jest możliwość żebym uszkodził któryś z portów??
 

a12

New member
jezeli podlaczam komputer przez DVI-HDMI to ampli dostanie jedynie wideo i pusci je dalej na tv - o to sie nie martwie.

zastanawiam sie czy rownolegle puszczone audio po spdif bedzie slyszalne razem z transmisja video...
 

ghostec

New member
niestety w dalszym ciągu brak sygnału!!!!
kupiłem dziś kabel EURO-COMPONENT i nic! dodatkowo wymieniłem kabel łączący DVD z amplitunerem z S-VIDEO na COMPONENT. zgłupiałem już do reszty! nawet menu ekranowe mi się nie wyświetla!!
nie dość, że mocno się przeinwestowałem kupując ten zestawik to jeszcze ciągle dochodzą nowe koszty (dziś kolejna stówka). PROSZĘ O POMOC w rozwiązaniu tego problemu.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Euro wspiera kompozyt, S-Video i RGB. Komponent bywa wspierany niestandardowo w niektórych tunerach satelitarnych.

ArtS :)
 

ghostec

New member
no ale skoro nawet w instrukcji Yamaha proponuje by jako alternatywę HDMI wypowadzać sygnał video kablem COMPONENT to dlaczego gdy wprowadzę go do TV końcówką EURO to nie mam niczego??


WRESZCIE SUKCES !!:krol: !! po wielu dniach grzebania w tym sprzęcie wreszcie udało mi uruchomić tego ampa! wymagało to połączenia LCD-ka z ampem kablem COMPONENT. ani kombinacja z EURO (jak zalecał Philips), ani HDMI nie zadziałały. jak na KD za 4 tys. to nie jest to high-end-owe rozwiązanie, ale przynajmniej nie miał wyrzutów sumienia, że nie kupiłem ONKYO 605 :p
 
Ostatnia edycja:
Do góry