Pomocy w wyborze amplitunera KD

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na razie korzystam z bd, które mam. Za jakiś czas planowałem kupić cd Denona. Na elektronice się nie znam więc nie wiem czy precyzyjnie Ci odpowiem na pytanie. W tym wzmacniaczu jest innych potencjometr niż amplitunerze denona. Nie trzeba nie nakręcić żeby zwiekszyć siłe głosu. Zmienia się to proporcjonalnie do kąta obrotu. (nie kręci sie dookoła, tylko powiedzmy od godziny 7 do 17).
 

gonzo2000

New member
Paweł_Sz@ Dzięki jak mogę coś zasugerować , to jeżeli masz płyty cd to owszem odtwarzacz ,ale jeżeli muzyka z formatów cyfrowych typu flac to bardziej sensowniej jest inwestować w "strumieniowy odtwarzacz ".
dzięki miłego słuchania muzyki .
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Większość słuchał płyt, co prawda na razie mam skromną kolekcję około 50 płyt, ale systematycznie 1-2szt miesięcznie kupuje. Na początku roku jak już będą fundusze to będę sie zastanawiał. Dzięki za radę. Pozdrawiam
 

gonzo2000

New member
Paweł_Sz@
Jeszcze jedno jeżeli korzystasz z BD do filmów to warto rozważyć zainwestowanie w przetwornik dac zew. i wykorzystać BD odtwarzacz jako " transport danych , również odczyt płyt cd z napędu BD " ,ale polepszyć brzmienie przez zastosowanie zew. przetwornika na poziomie taniego podstawowego odt. cd .
Wtedy masz i jedno i drugie wykorzystując swój odt.BD i dodatkowo masz możliwość odtwarzania , formatów w zapisie cyfrowym np. flac bezstratnych .

P.S
Niektóre salony dają możliwość za małą kaucja wypożyczenia dac na testy do domu , można wtedy zweryfikować przy warunkach ,akustyce i elektronice na której ,się bazuje czy jest sens inwestowania w taki przetwornik.

Jeszcze zależy jakie gatunki muzyki preferujesz pod kątem brzmienia dac.

pozdro
 
Ostatnia edycja:

KAJETAN13

New member
Proszę o Waszą opinie w wyborze apli Yamaha RX-V773 , zastanawiam się też nad Pioneer VSX1122. Waszym zdaniem który byłby lepszy zarówno do odsłuchu muzyki i KD. Im dłużej się zastanawiam tym trudniej z wyborem.
 
Do góry