Pomocy w wyborze amplitunera KD

KAJETAN13

New member
Witam;
Proszę o pomoc w wyborze amplitunera kina domowego. Im dłużej się zastanawiam tym trudniej.
Kwota jaka zamierzam na ten zakup przeznaczyć to nie wieęcej niż 5,5 tyś., razem z kolumnami stereo
Pokój o powierzchni 25 m (5x5). Przeznaczenie filmy 50% i muzyka 50%

Moje wstępne wybory:
ONKYO TX-nR616 + kolumny jbl Studio 180,
YAMAHA RX-V773 + jbl Studio 180

Proszę o pomoc w wyborze i ocenie tych modeli lub też zaproponowanie innych których cena nie przekroczy mojego budżetu . Z góry bardzo dziękuje
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Sprzętu jest naprawdę mnóstwo. Kolumny: Roth Oli 40, Monitor Audio MR 6, Monitor Audio BX 6, Dali zensor 6/7, Dali Lektor 6, JBL Studio 190, Taga Harmony Platinum F 100, Klipsch RF 62. Amplitunery w zależności od wartości wybranych kolumn: Yamaha 773, Denon 2113, Onkyo 616, Marantz 5006/5007/ 6006, HK 265, lub droższe. Musisz trochę pojeździć po salonach i posłuchać zestawień, bo wielu forumowiczów ma różne konfiguracje i co jednemu może się podobać, to drugiemu już nie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też tak sugeruję .
Twoje modele też się łapią w tym zestawieniu.
Marantz 5006 + BX 6
Harman AVR 265 + JBL Studio
Onkyo 616 + Klipsch REF 62
 

KAJETAN13

New member
Decydując się na zakup który zestaw polecacie Yamaha RX-V 773, czy też Onkyo TX-N616, przy kolumnach JBL Studio 180, jaw wspomiałem wcześniej pokój 25 m . Filmy-muzyka 50/50 %
dziękuje za wsparcie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Studio 180 są za małe do 25m2. Musisz pomysleć o Studio 190. Słuchasz sporo muzyki więc myślę że lepiej by było zwócic uwagę na Denony i Harmany. Np. Denon 2113, HK265/365. Jednak gdybym miał wybierać z tych dwóch to wybrałbym Onkyo. Jak masz mozliwość to wybierz się na odsłuch, każdy lubi inne brzmienie.
 

KAJETAN13

New member
Dziękuje za dotychczasową pomoc. Zdecydowałem sie na JBL Studio190. Pozostaje tylko wybór amplitunera Yamaha 773, czy Onkyo 616. Brak mi w tym zakresie wiedzy, a zestaw ten zamierzam zakupić wyłacznie na podstawie Waszych opinii.
 

tomil

New member
Z doświadczenia własnego- lepiej rozłóż na większą ilość rat zakup sprzętu a kupuj ciutkę wyższą półkę. W czym rzecz- słaby ampli nie uciągnie kolumn w stereo, a jak dołożysz all channels stereo to wyjdzie kiszka.
Niby, teoretycznie rzecz biorąc, wydajność 7 czy ile tam razy kanałów razy 160W to dużo, ale to moc muzyczna. Prądowa jest znacznie niższa i nie ma cudów- będzie odczuwalny spadek wydajności. W KD niezauważalny, w stereo już tak.
Patrz nie tylko na moc muzyczną, ale także na moc prądową wzmacniacza (pobór prądu).
Ja osobiście poszedłbym dwa numerki wyżej w Onkyo- TX-NR818. Brzmi świetnie, zarówno w KD jak i stereo a moc ma wystarczającą, by uciągnąć także i duże kolumny. I nie chodzi o to, żeby słuchać nie wiadomo jak głośno ;-)

Co prawda koszt ampli zeżre praktycznie cały budżet, ale uwierz mi- warto. Później będziesz żałował i kombinował co zrobić, żeby w stereo sprzęt brzmiał lepiej, a sam podałeś, że muzyka/kd to 50/50%. Znając życie z przewagą muzyki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bardzo dobrze - tomil - radzi.
Ten Onkyo 818 to coś co muzyki doa sobie doskonale radę.
Dopytaj Blackninja o ofertę , może się uda.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jest jeszcze jedna opcja. Kupić tańszy ampli KD z pre-out i dokupić wzmacniacz. To Onkyo kosztuje ok 4700zł na Allegro, więc jakbyś kupił np. Yamaha 773 + wzmak do 2,5k to w stereo zmiarzdży to Onkyo 818. Wszystko zależy od własnych potrzeb.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dziękuje za dotychczasową pomoc. Zdecydowałem sie na JBL Studio190. Pozostaje tylko wybór amplitunera Yamaha 773, czy Onkyo 616. Brak mi w tym zakresie wiedzy, a zestaw ten zamierzam zakupić wyłacznie na podstawie Waszych opinii.
Do nich najlepiej AVR265 będzie odpowiednie brzmienie.
Tym bardziej , że cena teraz na taki komplet znakomita.
 

tomil

New member
AVR265 ma 7 X 95W, max. pobór mocy 840W, ciągły 420W.

Onkyo 818 9X180W, max pobór mocy 740W, nie wiem ile ciągły.

Który lepszy?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Generalnie nie powinieneś porównywać tych modeli. Onkyo to wyższy model i jest znacznie droższy. Już bliżej jest avr365. Onkyo jest mocne i super do kina. Harman lepiej wypada w stereo, ma przyjemniejsze brzmienie. Pytanie ile chcesz wydać na amplituner? Onkyo kosztuje ponad 4k. To już wolałbym Marantza 6007.
 
Ostatnia edycja:

tomil

New member
Ciutkę niżej niż oficjalne ceny w Polsce 818. Bliżej mi raczej tych, które są na zachodzie europy. Zaczynam się zastanawiać skąd biorą się u nas ceny.

Jak to możliwe, że Onkyo waży 18 kg, podczas gdy Marantz, Denon to klasa 11-13 kg. Moc bierze się z trafo, im większe tym sprzęt powinien byc teoretycznie cięższy.

To pytanie do blackninja- który lepiej sprawuje się w stereo, nie licząc oczywiście tego, że wzmak stereo będzie najlepszy.
 

KAJETAN13

New member
Proszę o informacje, czy kolumny mogą być ustawione przy TV, gdyż okazuje się że niemam innej możliwości ich ustawienia. W kwesti wyboru zdecydowałem sie na ONKYO 616 + JBL Studio 190. Teraz pozostał tylko najkorzystniejszy dlamnie zakup .
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
gonzo2000 - tak w skrócie : różnica jest duża, nawet dla laika od razu słyszalna. Dużo większa dynamika i moc (na godz. 10 jest już naprawdę głośno), bas jest mocniejszy, większa detaliczność - słychać instrumenty, które wcześniej zlewały się z innymi. W porównaniu do amplitunera jest więcej wysokich,ale nie jest meczący. Dźwięki wychodzą bardziej do przodu.
 

gonzo2000

New member
Paweł_Sz@ Dzięki , jeszcze jedno czy w tym denonie 720 jest też sterowanie siłą głosu ( logarytmiczne - trzeba sporo się nakręcić gałką siły głośności ) , myślisz o przetworniku zew. -dac ,czy korzystasz już z cd, lub innego napędu BD, PS3 .
dzięki
 
Do góry